Vinnetou, náčelník Apačů, je postřelen bělochy při pokusu o záchranu indiánského chlapce. Raněného jej nachází fotograf Napoleon Charbonneau a spolu s lidem Pajutů a Old Shatterhandem Vinnetua zachraňují. Později Vinnetua přepadne Tashunko Sapa, mladý Komanč, který se mu snaží ukrást koně. Vinnetou se stane jeho učitelem - takovým, jakým pro něho byl Starý Medvěd, jeho více než otec, kterého mu zabili před očima. (mibara)

Historik

Ano, i já jsem byl tenkrát v 85. roce zklamaný. Původní filmy jsem neznal, ale z dostupných fotografií dýchala jiná romantika. Nyní, po třiceti letech, jsem seriál viděl znovu a musím konstatovat, že se mi zdá velmi povedený. A nechápu, proč se mi tenkrát nelíbil. ()

Damiel

Nejdřív jsem viděl tohle, jako malý dítě, a byl jsem nadšený. Pak mě táta vzal do kina Květen na Poklad na Stříbrném jezeře a hned potom moje nadšení z tohoto Vinnetoua vyprchalo. ()

Diamant

1. ČASŤ *; 2. ČASŤ *****; 3. ČASŤ ***** ("Najväčším zločinom bielych nie je to, že našich mužov zabíjajú, ale to, že ničia ich dušu.") ()

ilemas

Tenhle seriál se stárým Pierrem Brice neměl vůbec vzniknout, je to zprznění klasického Vineoua s mým velmi oblíbeným Lex Barkerem na kterého se rád podívám z nostalgie i dnes. ()

pakobylka odpad!

Na tenhle seriál mám sice matné, zato dosti otřesné vzpomínky. Nikdy jsem nepochopila, proč vznikl ... protože stárnoucího filmového Vinnetoua neskutečným způsobem vyhodil ze sedla ... a následně pošlapal. ()

vesper001 odpad!

Tu šunku i obstarožního Vinnetoua bych ještě přežila. Ale co tvůrci (či spíše pachatelé) udělali z Old Shatterhanda je neodpustitelné. ()

st.verka

Tohle už se vážně nemělo stát. Sašenko165 máš pravdu - proboha PRÓÓÓČ??? Ta jedna hvězdička - to je jen takový povzdech. ()

anli

Seriál,který měl vzkřísit slavné hrdiny,ale vlastně je pohřbil.I když se na to tehdy koukali všichni(ono taky,co koukatelného se tehdy vysílalo),je to opravdu blábol prvního řádu a opravdu se k tomu Brice neměl propůjčovat,i když chápu,proč to udělal.S knihami to nemá společného nic,jsou tu dokonce zcela vymyšlené postavy a Old Shatterhand vypadá jak pivař na penzi-hrůza!!!Tohle fakt chtělo odvahu to natočit,navíc tu dobrodružství není prakticky žádné,o akci ani nemluvě a pořád se schůzuje o míru.Proto se tehdy o tomhle seriálu říkalo"Vinnetou-komunista".Za Pierra Bricea dávám 15% a rychle zapomeňme.P.S.Co by tomu říkal Karel May je snad každému jasné,i když to žádné prameny neuvádějí. ()

Castrator

Na imdb hodnocení 6,1 (61 hodnocení), tady 24 % a 254. nejhorší seriál. Pro fanoušky K. Maye se o moc horší počin než filmy nejedná, naopak většinu (tj. více než polovinu) filmů strká s přehledem do kapsy. Jinakost a odlišnost je výhodou, kdo by pořád čuměl na stejné ksichty ve stejném prostředí? Velmi slušný seriál. ()

Kubaso

Domnívám se, že většina hodnotících se neprokousala ani přes první jeden dva díly, jinak by tenhle počin nemohl mít tak žalostně nízkou známku. Je tedy fakt, že hned v prvních pár minutách je v seriálu zastřeleno zezadu dítě a Vinnetou schytá kulku do hlavy (přežije to - konec spoileru), později se objevivší Old Shatterhand má výstavní panděro a zabíjí padouchy jedinou ranou pěstí a vůbec je to maximálně tak na úrovni céčkového špageťáku. Brzy se ale seriál uklidní, ukáže, kdože je vlastně jeho cílová skupina (děti a mládež), a přesto se v otázkách genocidy indiánů dokáže brát smrtelně vážně. Následující dění sice není nejzáživnější a provázejí ho tak vypečené hlášky, že by samy o sobě vydaly na samostatný článek, ovšem díky provázanosti všech epizod a Pierrovi, který tomu dodává vážnost, se to dá sledovat bez újmy na duchu. Utrpením je jen několik posledních dílů. Ty zachraňuje snad akorát skvělý padouch Jacques François (tentýž, který se s takovým gustem vozil po Pierru Richardovi v "Jsem nesmělý, ale léčím se"). I přes tu strašnou nevyváženost si moc cením upřímné snahy tvůrců odvyprávět nějaký relevantní příběh namísto toho, aby jen křísili mrtvolu a ještě ji naposledy podojili. Tři hvězdy. Anebo - nesmrtelnými slovy Starého medvěda, Vinnetouova víc-než-otce: "To jsou dobré trávy, Vinnetou. Zná je dobře." ()

ZkuKol odpad!

Nelíbilo se mi to, když jsem byl malej a nelíbí se mi to ani teď a nezachránili to ani nové německé televizní filmy s Vinnetouem, u kterých mám pocit, že se nemůžou líbit ani fanouškům Lensena a spol. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015