Vinnetou, náčelník Apačů, je postřelen bělochy při pokusu o záchranu indiánského chlapce. Raněného jej nachází fotograf Napoleon Charbonneau a spolu s lidem Pajutů a Old Shatterhandem Vinnetua zachraňují. Později Vinnetua přepadne Tashunko Sapa, mladý Komanč, který se mu snaží ukrást koně. Vinnetou se stane jeho učitelem - takovým, jakým pro něho byl Starý Medvěd, jeho více než otec, kterého mu zabili před očima. (mibara)

rigby

Tohle jsem jako kluk hodně žral, protože staré filmy o Vinnetouovi nebyly zrovna k mání. Ale je to opravdu hodně slabý odvar. ()

wesker

Pamatuji si, že to dávali ve Studiu kamarád a už jako dítěti se mi to nelíbilo... nemám odvahu se na to dívat nyní. ()

Chejpao

Možná byl ten seriál opravdu tak špatný, jak píšete, já ho ale naposledy viděla, když mi bylo 9, a tenkrát se mi docela líbil. Ke všemu s ním mám spojenou jednu zcela specifickou nádhernou vzpomínku. 3* ať už si je zaslouží nebo ne ;-) ()

akneleH odpad!

Pro všechno na světě, jestli si nechcete zkazit pohled na rudého náčelníka - NEDÍVEJTE SE NA TO! Tohle se vážně nepovedlo, nechápu, proč to bylo vytvořeno, co s tím režisér sledoval a... a tak. ()

Iroquois

Byla to kravina, ale mělo to v sobě jistou roztomilost...vybavuju si jednu scénu..."náš kmen je mocný", má asi deset bojovníků :D ()

Agent24

Super seriál. At si každý říká co chce pro mě srdcová záležitost a dost nesehnatelný klenot!!!!!!!!!!!!!!!! ()

reccal

Old Shaterhand má fousy, pivní bříško a celkově je to pěknej pořez. A světe div se, i když tu mají mnozí hubu napříč, tak je to podle původní knižní předlohy, která fakt nevykreslovala vyrýsovaného atleta. Za něco stojí tak první dí, a sice když to Vinnetou konečně pořádně schytá... jenže neumře a tak nebetyčná nuda plná hubukřivících hlodů a dlouhých pohledů k horizontu nekončí. Tequilový boss Hawkins je jen karikaturní hřebíček do rakve. ()

kodwin

Rozdíl v kvalitě mezi filmy o náčelníkovi Apačů a tímhle seriálem jsem vnímal i jako malé dítě. Na druhou stranu Tashunko Sapa a "dobré trávy" - to byl kult nejen v naší třídě ... ()

madpepek odpad!

Divím se že po tak skvělých filmech se Pierre Brice pustil do takového škváru.Je mi to líto, ale bylo to opravdu otřesný. ()

shadower

Máyovkami jsem v dětství žil a tak byl pro mě tenhle seriál nutnost, ale myslím, že jsem to vydržel jen dva díly. Hodně slabý odvar filmů. ()

vbejk

Nechápu to negativní hodnocení. Vinnetou již není takový superhrdina, jako ve filmech. To dělá příběh více realističtější a ukazuje Západ v pravém světle. Sehnat seriál bylo obtížné, ale námaha se vyplatila. ()

JARDAHONDA

Batman a Robin v historickém provedení.. 2 hvězdy za nostalgickou vzpomínku na studio kamarád.. Jinak slabé, jako 3 krát převařený ruský čaj ** ()

DarthArt

Seriálového Vinnetoua si už moc nepamatuju, ale vím, že to byla děsná nuda a proti filmům skoro parodie - podobně jako třeba seriál á la Terminátor. Kolega Snorlax tady píše, že "být Karl May, tak vstane z mrtvých, umlátí prznitele svého díla a spořádaně se opět vrátí do Radebeulu". To celkem sedí, já bych k tomu jen ještě dodal, že kdyby se v tom Radebeulu objevili opravdoví indiáni a kovbojové, co v té Americe skutečně někdy byli, asi by pár vzduchem chlazených schytal i sám mistr. Ale to nic nemění na tom, že roztahovat klasiku na seriály (pardon: na BLBÉ seriály) se moc nevyplácí... ()

Filmes odpad!

Ja jsem na Vinnetouovy vyrůstal. Mayovky ze 60.let byly legendou a já jsem je miloval. V roce 2016 přišel restart a ten mě opravdu zklamal. Rozhodně však ne tak, jak seriály Můj přítel Vinnetou (1980) a Vinnetou se vrací (1998) ()

ZOMO

Absolútne nepochopený seriál podľa väčšiny hodnotení a komentárov. Vôbec nepochopili, o čo v seriáli išlo. Imdb 63%. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015