Letohrátky

• Česko Letohrátky: Rebeka, Kid a Balú (více)
USA, (1990–1991), 24 h 55 min (Minutáž: 23 min)

Ed Gilbert, Sally Struthers, Jim Cummings, R.J. Williams, Pat Fraley, Charlie Adler, Chuck McCann, Frank Welker, Tony Jay, Janna Michaels, Jack Angel (více)

Epizody(65)

Kto by nepoznal slávnych hrdinov dobrodružnej Knihy džunglí? Jednou z najobľúbenejších postáv bol múdry medveď Balú, ktorý spolu s panterom Bagírom pomáhal malému Mauglímu uniknúť pred smrtonosnými zvieracími nepriateľmi - vlkom Akélom, hadom Haa a tigrom Šer-chánom. Populárny medveď Balú sa stal ústredným hrdinom ďalšieho seriálu z produkcie Walta Disneho. Odohráva sa na ostrovčekoch Tichého oceánu v tridsiatych rokov minulého storočia. Medveď Balú pracoval ako pilot lietadla v neprosperujúcej pacifickej leteckej spoločnosti. Keď firma skrachuje, ustarostený a nešťastný Balú zostane bez práce aj lietadla. Pomocnú ruku mu podá šikovná obchodníčka Rebecca Cunninghamová s dcérou Molly. Kúpia lietadlo, najmú ho ako pilota a rozbehnú sľubný biznis v oblasti logistiky, prepravy nákladov a poštových služieb na tichomorských ostrovoch. Z medveďa Balú sa stane letecký doručovateľ pošty a nákladov v Pacifiku. Ich vzťahy sú spočiatku veľmi premenlivé, ale stále viac sa upevňujú, predovšetkým po každom šťastne sa končiacom dobrodružstve. A o tie nebude núdza. Lenivý, trocha sebecký a do seba zahľadený pilot Balú však miluje divoké dobrodružstvá a na svojom novom lietadle ich zažije do sýtosti aj so svojimi novými priateľmi. Popri tom sa ešte stará o Kita Cloudkickera, malého lišiaka sirotu, ktorého si adoptoval. Ako otec a syn spolu vytvoria skvelý tím a Kit je jeho verným asistentom. Ďalším priateľom je Wildcat, pomerne nešikovný mechanik. Ich priateľka Louie zase vedie reštauráciu na jednom z ostrovov v Pacifiku. Nájdeme tu aj ďalšiu postavu z Knihy džunglí. Je ňou tiger Šer-khan, ktorý tu vystupuje ako bohatý a úctyhodný veľkoobchodník, naháňajúci všetkým poriadny strach. Pirát Don Karnage je zase mixom Čierneho piráta a Ricky Ricarda. (oficiální text distributora)

made1

Tenhle kreslený seriál si pamatuje z té doby asi nejmíň, ale že se mi docela líbil se zapomenout nedá. ()

Paity

Kniha džunglí byla fajn záležitost a kdo se u ní bavil, bude se bavit také u létajících Letohrátek. Dabing se navíc podařil na jedničku. ()

Hepy13

Kid a Balů měli pořádné grády, tady jsem zbožňoval především tu znělku. Opět Disney a opět jsem díky tomuto seriálu prožíval překrásné dobrodružné příběhy, díky kterým jsem se jako kluk dostával do své fantazie. Zmeškat tohle tenkrát v Tv byl u nás ve třídě skoro zločin. ()

Snake.Charmer

Co si budeme povídat - když jsem byl malý, tak jsem na to koukal a měl to rád. Po více než deseti letech už mi to tak dobré nepřišlo a docela jsem se nudil... V konkurenci Kačerova nebo Rychlé roty (které mě baví i dnes) rozhodně Letohrátky neobstojí. ()

gumbo

65% - oproti ostatním animákům od Disneyho z počátku 90. let slabý odvárek, ale pořád jeden z lepších amerických ani seriálů pro děti. ()

Lars

Jako dítě jsem to sledoval a bral to jako pohádku. Nedávno jsem dělal pořádek ve starých VHSkách a narazil na několik kazet, kde byl právě Balú, Gumídci, Kačerov atd. Kouknul jsem na těch několik dílů Letohrátek a brečel jsem smíchy. Jako dítěti mi ty vtípky nedocázely, ale ve dvaceti jsem brečel smíchy. Lůďa a Fěšákton rules :-D ()

BOURQUE

Jeden z mojich obľúbených „Disneyoviek“, ktoré ma dokázali dostatočne vypnúť. Dobre vytvorené a nadabované postavy, ktoré sa vám hneď dostanú do srdca. Škoda, že dneska podobných vecí nevidíme „viac“. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

helloween93

Na základce ve družině jsme tuhle klasiku od Disney sledovali, ale nikdy mi extra nepřirostla k srdci. Radši jsem vždy měl Duck Tales nebo Rychlou Rotu. 3* ()

-soch-

Jedna zo seriálových disneyoviek, ktoré si spájam s Kakaom a Bábovkou. Aj s tými, ktoré som pil a jedol každé sobotné a nedeľné ráno. Nejasnosť u mňa nastáva v prípade slovenského dabingu. Markíza (pred nedávnom aj TV JOJ) vysielala tento seriál s dabingom Štúdia ROKO: IVO GOGÁL, JAKUB ČOPÍK, ANDREA KARNASOVÁ a MARIÁN LABUDA ml. Niekde som ale čítal, že dabing sa vyrábala aj v Štúdiu DAVAY, ten však nepoznám. A teraz som natrafil na dabing s LEOPOLDOM HAVERLOM a MARIÁNOM ZEDNIKOVIČOM a musím povedať, že Haverl bol v tejto úlohe o 50% lepší a mám taký pocit, že to bol STV/ČST dabing. + V úlohe toho orangutana, čo predáva koktejli v tom doku sa mi viac páčil mladý Labuda, hoci jeho hlas sa s tým Zednikovičom naozaj podobá. ()

foundation

Mne sa to pacilo dokonca viac ako gumkaci..spolu s nimi kacerovkami a rychlou rotou to boli moje 4 totalne najoblubenejsie rozpravky. Dufam ze sa na mna pouzivatelia CSFD ceskej narodnosti nenahnevaju ale podla mna Balu a Gumkaci maju ako jedni z mala serialov vobec ovela naozaj ovela lepsi slovensky dabing. Je to len moj nazor ale ten cesky sa tu podla mna naozaj nepodaril. Pripadal mi len tak totalne narychlo zmuchlany. Kacerovky a Rychla rota uz je o inom. Tam myslim neuprednostnujem ziadny rad si to pozriem aj v slovenskom aj ceskom oba su vyborne. Resp ked hovorim o ceskom mam na mysli ten povodny cesky dabing vysielany na CT1 nie tu prisernu novu verziu ktorou pokazili celu rozpravku. ()