Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

hani94

Ta nejlepší česká seriálová klasika co znám. Tento seriál znám úplně nazpaměť, každý dialog. Skvělé zastoupení zaručuje skvělé výkony. Prostě paráda. ()

Nonna

Nejlepší český seriál u něhož mi vadí jen fakt, že není delší. Bezchybné obsazení, dokonalé dialogy a nesmrtelné hlášky ("Poldinky ten dopis sežraly!Jájim nabacám krunýřek!"). Kam se hrabou u nás promítané zahraniční sitcomy. Člověk se ani vteřinu nenudí a pamatuju, že dokud jsem to tak chronicky neznala, bolela mě po každém díle bránice od smíchu. Dana Medřická excelentně řádí, Marie Rosůlková si vražednou babičku neskutečně vychutnává, ale nejlepší je flegmatik na zabití Eduard Cupák. Nejoblíbenější díl - jednoznačně ten s malířem Hamouzkem......."aspoň ten strop, mistře, bíííílej!". ()

MiniMer

Seriál plný hlášek, které u nás zdomácněly. Kam se hrabe většina dnešních serálů, tohle je prostě legendární. Kdo neviděl, povinně pustit:) A alespoň ten strop, bílej!! ()

jfaba

Na to se můžu dívat dennodenně. Nejlepší hlášky snad ani nejdou vypsat, to bych opsal celý seriál! Lepší "sitcom" u nás už natočen nebyl! Smekám!!! Před všemi tvůrci a herci! Od A do Z. ()

maxcold

Bomba! Prostě uplně nejvíc seriál všech dob. Ty špeky, ta přirozenost. Neexistuje slovo, které by vystihovalo moje nadšení, že tenhle seriál existuje. Možná to je proto, že jsem v podobné rodince vyrůstal. Za originál dvd jsem zaplatil devet stovek a vubec toho nelituju, protoze bych dal klidne dvakrat tolik. ()

Stanmi

V jedné pražské vile žije taková normální čtyřgenerační rodinka, kde babička (Marie Rosůlková), spisovatelka detektivek, zkouší vraždy na svých příbuzných, maminka (Dana Medřická) prokládá svou mluvu nadšeným zpěvem, tatínek (Zdeněk Řehoř) má největší starost o své domácí zvířectvo (především o želvy Poldinky) a školou povinné ratolesti se neřekne jinak než Raubíři... Taková normální rodinka je pravděpodobně prvním televizním seriálem natočeným u nás, který se dá bez pochyb nazvat situační komedií, už jenom proto, že celý seriál se odehrává prakticky jenom ve dvou místnostech rodinného domu. To co však z tohoto seriálu udělalo nestárnoucí klasiku je především chytrý a vtipný scénář Fan Vavřincové a naprosto špičkové herecké obsazení, ať už ženské části (Marie Rosůlková, Dana Medřická, Jana Štěpánková a Daniela Kolářová), tak mužské části (Zdeněk Řehoř, Eduard Cupák a Jaromír Hanzlík), a to samé platí také o obsazení vedlejších postav, nebo jak by se dneska řeklo speciálních hostů (Oldřich Nový, Jaroslav Moučka, Jiřina Šejbalová a Jiřina Bohdalová), kteří dokážou rozjet špičkový herecký koncert plný sympatického humoru. Osobně tak považuji Takovou normální rodinku za jeden z nejlepších (nejen) komediálních seriálů, které kdy u nás byly natočeny. ()

jungewolf

NEJLEPŠÍ český televizní sitcom - jednotlivé díly : 93 - 96 % . Zaslouží si ne 5 , ale 6 hvězdiček - herecký koncert ....., mj. jedna z posledních rolí legendárního Oldřicha Nového . ()

carl.oesch

Famóźní a dokonalý sitcom z doby, kdy jsme sice seriály nějak tak znali, ale sitcom nám nic neříkal. Je jenom škoda, že těch dílů bylo jen 8, ale je otázka, kam by se to dostalo ve vícenásobném počtu. Takhle zůstal uzavřený tvar ohraničený příchodem ženicha a narozením dítěte. Přežil jsem i mě odjakživa odpornou Bohdalku, ten koncert těch ostatních mně prostě zkazit nedokázala. A i když jsme (myslím) zvyklí na malíře Hamouzka v podání Jaroslava Moučky, dal bych dost za to, vidět v téhle roli Lanďáka, který byl obsazen původně. Možná je to něco podobného jako v případě Nemocnice na kraji města, tam se ovšem záběry K. Hogera v roli primáře Sovy dochovaly...jenom jsem nikdy nepochopil, proč tady Landovský Hamouzka nakonec nehrál, jeho politická "smrt" (naštěstí dočasná, dočasnější než pobyt "spřátelených" vojsk) je spojena až s podpisem Charty77 a jeho "vyvezením" do Rakouska. I to je trochu komické - co by za takový servis desetitisíce jiných daly, být z tehdejšího komunistického režimu "vyhnáni" tehdejší státní mocí, takhle to museli absolvovat velice krkolomně a často i nebezpečně. ()

Hammond

První český (Československý) sitcom se vcelku povedl - první epizody byly sice slabší, ovšem některé z pozdějších dílů se blížily dokonalosti. Jako celek tedy i přes pomalejší rozjezd hodnotím velmi pozitivně :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. Velice pěkný seriál. Doporučuji. ()

Lukasino_T

Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší český/československý seriál, co byl kdy natočen. Vše je zde dotaženo k dokonalosti. Seriál je na motivy divadelní hry, což je poměrně znát, vzhledem k tomu, že se celý odehrává v jediném ateliéru a skoro celý v jedné místnosti. Vadí to ovšem? Ani náhodou! Tento seriál stojí hlavně na bezchybných hereckých výkonech hlavních i vedlejších postav, které jsou zkrátka dokonalé stejně jako samotné obsazení oněch postav. Největší ikonou seriálu je nejspíš detektivkami posedlá babička v podání Marie Rosůlkové, která zahajuje všechny díly kromě posledního. Nicméně ostatní postavy rozhodně nezaostávají a všechny jsou zapamatovatelné. Maminka milující zpěv, tatínek starající se o želvy a myši, jógu praktikující Pavla, poněkud přecitlivělá Káča, věčně unavený Péťa, zlobivé děti a nakonec Zdeněk, který se s rodinou teprve seznamuje. Velmi zábavné jsou i vedlejší postavy, především malíř Hamouzek, jehož hlášky jsou opravdové klenoty, a i jeho zásluhou je 2. díl dost možná tím nejlepším z tohoto seriálu. Panuje zde velmi příjemná a veselá atmosféra velké rodiny v jednom domě a objevuje se zde především konverzační humor, který je v kombinaci s již zmíněnými hereckými výkony absolutně geniální. Tento seriál si dokáže najít fanoušky mezi mladšími i staršími diváky a je to seriál, u kterého se i po nesčetném počtu zhlédnutí dokážu stále smát. ()

Simako

No co dodat k této klasice!! Stejně to každý viděl nejméně...!! Vynikající herecké výkony všech protagonistů, zvlášť pak paní Rosůlkové, Medřické, Kolářové a samozřejmě pana Hanzlíka!! Za pět!!! ()

Tohle je něco naprosto neuvěřitelného, opravdu balzám pro někoho, kdo už zapomněl, že se daly točit kvalitní a na výrobu nenáročné seriály. Bezkonkurenční je babička a Poldinky, ale zbytek rodiny nezůstává nijak vzadu, takže žádná pasivní rezistence, tenhle seriál doporučuji vychutnat! ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)