Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Kaučuk03

Zpočátku jsem si nemohl na Billa Murraye nějak zvyknout a jeho "nehumor" mi taky moc neseděl, jenže ta celková atmosféra vás vtáhne a začne vás to bavit, Bill je stále vtipnější. Velmi originální scénař anakonec i Bill z toho udělal výbornou a poměrně atypickou komedii, která možná skýtala větší potenciál. ()

emdvojka

Ten istý deň stále dookola? Prvotný šok protagonistu (Billa Murraya) vystrieda pocit, že sa stoho dá pekne vyťažiť. A však ako ide čas a on zistuje, že asi dokonca života bude každý deň prežívať opäť to isté, dobrý pocit, vystrieda zlý a ten neskôr prerastie ku beznádeji ktorá nemá konca.... :-) ale Na Hromnice o deň viac je komédia a Bill je komik...stoho vyplýva, že z originálného scénara vytrieska zábavu najväčšieho kalibru!! ()

Mimo83

Tento filmík som stretol na potulkách po IMDB Top 250 a musím uznať, že ma príjemne prekvapil! Už ani nepamätám, kedy som sa naposledy pri komédii tak často pousmial, v určitých momentoch chichotal nahlas a čo je ešte prekvapivejšie - pri komédii PREMÝŠĽAL nad svojím životom... Proste paráda a pomyselný klobúk dole pred autorom, Billom Murray-im... proste a jasne paráda =) ()

Biopler

Bill Murray hrá výborne, to treba uznať. Komédia? Tak na to takmer zabudnite. Mňa to nedokázalo rozosmiať. Ako celok moc ploché a sódne. ()

chrispe

Prostě bez zaváhání za pět, protože takový komedie mám ráda a takových komedií znám málo. Bill Murray v roli protivného samolibého moderátora, který je nucen prožívat jeden a ten samý den pořád dokola, byl výborný a krásná tvář Andie MacDowell nemůže nic zkazit. Doporučuju! ()

Kingjiri

Námět, díky kterýmu se pořád opakuje jeden a ten samej den musí být pro scénáristy lahůdkou. Každýho totiž určitě při vymýšlení vtipný scény napadnou i jiný způsoby, jak jí napsat, takže se tady mohli pořádně vyřádit, což taky udělali. Dlužno ale dodat, že mě nejvíc snímek bavil až do chvíle než se dostalo na závěrečnou romantickou část. V ní už příběh příliš originální nebyl a všichni zbytečně zvážněli. A způsob, jakym nakonec Phil zlomil svoje "prokletí", bych zvolil určitě jinej. Pořád jde však převážně o originální romantickou komedii, která za svojí zábavnost vedle slušnýho příběhu vděčí taky skvělýmu Billu Murrayovi v hlavní roli, čtyři slabší hvězdy. ()

LadyEsik

Film režiséra Harolda Ramise inovativně narušuje narativní formu příběhu. Jsme zvyklí, že příběh má začátek a konec, v tomto filmu je však nevysvětlený fantasy prvek, který překvapí. Hlavní hrdina je cynik, který na mnohém vidí tu horší stránku. Jede se svým štábem točit do města P. na Groundhog day (Den svišťů, u nás Hromnice) reportáž o místní raritce, svišti, který předpovídá počasí. Kvůli bouřce zůstanou přes noc ve městě. Když se ráno probudí, je opět Groundhog day! A další den zase a zase. Samozřemě to scénárista využil k tomu, aby se postava mohla napravit, zamilovat atd. Tato proměna je ale téměř nekonečná, nejdřív dělá ztřeštěné věci a objevuje, v čem je taková situace prospěšná, pak už z toho šílí, pak se začíná lepšit… ()

ClayGirl

Někdy ve Philovi vidím sebe sama, jindy ho lituju nebo mu závidím. Je to film, který mě vždycky rozesměje a zároveň u něj každou chvíli brečím. Můžu se na něj koukat tisíckrát po sobě a nikdy mě nepřestane bavit, možná i proto, že ho pokaždé vidím z jiného úhlu pohledu a přemýšlím o věcech, kterých jsem si předtím nevšímala. ()

PavelZava

Moderátor počasí Phil se chlubí svou důležitostí: Jen pro tvou informaci, má o mě zájem velká televizní společnost. a jeho kolega Larry hned kontruje : Fakt? To bude asi Teleshopping ? Dobrý byl rozhovor s paní Lancasterovou v jídelně hotelu při první rotaci příběhu (netušil kolik jich bude:-) ) : Už jste někdy měla déjà vu, paní Lancasterová? Myslím, že ne, ale zeptám se v kuchyni. Né, to je dobrý díky. Čásová smyčka se točí stále dokola : Já už si nedělám starosti vůbec s ničím. Těch rotací a opakování bylo tak mnoho, že jsem přemýšlel, co bude zlomem k novému dni, zda únos sviště, žebrákovi dá minci, uteče spolužáku Nedovi nebo nešlápne do louže … Andie je božská! It's Groundhog Day again, and again, and again. ()

Katcat

Jsou filmy, kde úspěch táhne víc obsazení než zpracování jako takové. Bill je špička svýho řemesla, ale úspěch tohoto filmu je jednoznačnou kombinací obojího. Výborná myšlenka, výborné obsazení, spousta super žertů, vlastně jsem ani nechtěla, aby ten film někdy skončil....a tento pocit mívám jen u knížek. ()

FanKalEl

Vrcholový film žánru ktorý dokáže neskutočne pobaviť a potešiť. Bill Murray je tu fakt úžasný a to som ho ani veľmi nemusel. (100%) ()

Stíba

Skvělé ztvárnění hlavní postavy Murraym je základem téhle výborné komedie a smyčka plná zvratů a nápaditosti, ze které se nejprve nemůže a následně ani nechce vymotat je pro pohodový večer jako dělaná. 4,5* ()

tranquill

"Dej bacha na první krok, na tom nejvíce záleží!" Nádherná romantická "deja-vu" komedie, která mne vždy dokáže oslovit! "To je pravda, mohli bysme si dělat, co bysme chtěli!" ()

KafuR

Tak trochu jsem čekal, že se celá ta anomálie na konci nějak vysvětlí, ale to jsem měl smůlu, protože tady se od začátku zaměřovalo pouze na její vliv na život hlavního hrdiny. Každopádně obsazení protagonistů výborné, skvělý Bill Murray, sympatická a křehká Andie MacDowell a pohodové prostředí vesnického maloměsta. S časem se sice zacházelo až moc "anomálně" (prakticky stejné načasování událostí, přestože je jasné, že se hlavní hrdina pohybuje pokaždé trochu jinak), ale je zjevné, že účelem filmu bylo pobavit a ne vést k (zbytečnému) přemýšlení. Každopádně se tvůrcům velice šikovně podařilo propojit komedii s lávstory tak, že se oba žánry organicky doplňují a prolínají v duchu, který udrží divákovu pozornost až do konce. Navíc šikovný (ne)originální námět, který byl následně využit u celé řady dalších filmů. ()

Razzor_82

"Už jste měla někdy déja vu, paní Lancasterová?" Pohodová komedie s tématem jak prožít stále se opakující den. Výborné herecké obsazení Billa Murrayho v roli mrzutého reportéra. Křehká Andie MacDowell je taktéž fajn. Na ostatní postavy ale nezbylo už moc prostoru. Hezká proměna z cynika na dobrého člověka užitečného pro sebe i okolí. 7/10 ()

FeriusParfax

Nesympatický herec. To asi ovlivnilo celý film. Ani mi nedělalo dobře neustálé se vracení v čase. Nevím proč. Svědil mě z toho mozek a jen jsem doufala, že už konečně vyletí z časové smyčky do normálního časového tempa. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky