Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

Caiiiczech

Nebýt kamarádky, odpudivě nazvaného filmu s ještě odpudivějším přebalem DVD si ani nevšimnu. Jenže kamarádka mi Princeznu Nevěstu přinesla a vecpala do přehrávače... Prvních několik minut jsem ji chtěl bez milosti vypnout. Od dob Nekonečného příběhu nesnáším trhání děje vsuvkami ze čtenářovy (divákovy) reality a i zde bych se bez toho obešel. Naštěstí to je jediná námitka, kterou mohu vznést. Vtipné postavy i dialogy mne brzy přikovaly k televizi bez postranních, vypínacích úmyslů. Většinou studiová, ale povedená výprava si mne svým vizuálem též získala. Nevěřil jsem vlastním očím a uším, cože mi to dvacet let unikalo. U scén s osláblým princem jsem se už válel smíchy. Kdo nemá žaludek na českou pohádkovou produkci posledních let, může si bez obav spravit chuť Princeznou Nevěstou ;-) ()

raud

Vtipná a velmi povedená první půlka filmu, bohužel v tý druhý už mě to přestávalo trochu bavit. ()

šarka

To byla ale příšerná princezna!!!...jen tam tak smutně stála a koukala, jak se má vdávat, jak ji unášejí, jak jí krysa žere její "true love," ...a když se to kryse nepovedlo, tak svou tue love aspoň vydala na mučení s tím, že mu zachraňuje život...a pak už zas jen stála a koukala a sem tam si i zavzdychala. Nejsem žádná feministka, ale princezna by mohla projevovat aspoň minimum života a nestát pořád jak trdlo. Kromě ní mi vadilo ještě vyrušování tím malým klukem, Elwesův knírek a hlavně mučení, který bylo odporný, v pohádce nemá co dělat, což dokazuje i to, že jako malou mě fakt děsilo. ()

Evander

Pohádka, na kterou jsem se velmi těšil. Přinesla mi však velké zklamání. Nepřišla mi ničím výjimečná, nebyla poutavá ani nijak zábavná. Navíc i onu pohádku připomínala spíše vzdáleně, takže vlastně ani nevím, co jsem viděl, avšak vím, že již neuvidím. Běžný průměr, 60%. ()

Hapretor

Správně naivní ... místy i blbé - ale hlavně vtipné a neuvěřitelně odpočinkové ... takové povznášející ... výborný film - pohádka pro relaxaci ... ()

helloween93

"Throwback Thursday #62" - Dlouho jsem nechápal, proč je zrovna tahle pohádka (ne)jen v USA tak kultovní, když to ani nebyl nějaký extra megahit. Ona to totiž není úplně klasická pohádka nebo jako je, jen má sebeparodické prvky a dělá si legraci z klišé v podobných snímcích. Stojí za ní režisér Rob Reiner, kterého druhá polovina 80. let zastihla ve výtečné kondici. Mezi zfilmováním jedné z nejlepších Kingových adaptací Stand By Me (první čtvrteční throwback) a When Harry Meet Sally si Reiner odskočil natočit temnou pohádku dle předlohy Williama Goldmana a vznikl snímek The Princess Bride. Atmosféru a chemii mezi postavami by mohl leckterý dnešní fantasy film závidět. Na Princezně je zajímavé, že tenkrát k zábavnému fantasy stačil wrestler André The Giant s vtipným přízvukem, makety velkých krys a trocha magie...Chápu tu kultovnost, Robin Wright se pro roli princezny narodila, Cary Elwes zvládá prince s lehkostí, stejně jako Chris Sarandon (upír z Fright Night) roli záporáka, divácky zaujme i pomstou zaslepený Mandy Patinkin. Bonusem jsou známé tváře v epizodních rolích, Peter Falk jako vypravěč nebo hodně namaskovaný Billy Crystal jako Miracle Max. No a ta hudba od Marka Knopflera, ta k filmu padne jako ulitá a dodává snímku hrozně cool atmosféru. Jeden z filmů, který jsem určitě neviděl naposledy. Shlédnuto na Amazon Prime. 4* ()

Cruchot

Hezky vyprávěný příběh braný s hodně velkým nadhledem a humorem. Pěkná pohádková atmosféra. Skvělé herecké obsazení. Dojem kazí ovšem na dnešní poměry až směšné vizuální efekty, televizní výprava a také mi vůbec nesedla hudba Marka Knopflera. ()

mi-ib

"Čekám tady totiž jenom proto, abych tě zabil." - "To by mohlo být překážkou v rozvoji našeho vztahu." Já čekal nějakou "pěknou" pohádku a ono se z toho vyklubalo tohle. Příběh je docela dobrej, ale o ten konec konců moc nejde. Taky musím přiznat, že při posouvání děje jsem se občas na okamžik nudil. Jenže když nebyl děj posunován, tak jsem se bezvadně bavil. Dokonce jsem se párkrát opravdu od srdce řechtal. Humor stojí na hláškách, které bych přirovnal klidně i k mistrovi Monthy Pythonovi. Zkrátka tohle není pohádka, tohle je jedna z těch lepších parodií. ()

patroklos

Princezna Nevěsta je naprosto originální věc, přijde mi ale více blízká Bláznivé Střele nebo Žhavým Výstřelům než klasické pohádce. Od začátku do konce jsem se skvěle bavil, hlavně záporná postava prince Humperdincka je skvělá. Pět hvězdiček je jediné možné hodnocení... ()

Alice02

Moc násilně vyumělkované, ale! na starší pohádku překvapivě a originálně vtipné. Herci hlavních rolí byli sympatičtí a pohlední, avšak na vyšší hodnocení mi tohle nestačí. ()

fraktal

Kniha vcelku ušla, ale tohle bylo (alespoň pro mne) o dost horší: chyběla zde jak parodie, tak i sebeironie, která byla pointou originálu a zůstal jen vyprázdněný, již 100x viděný "příbeh". ()

anitae

Celkem šílená pohádka, ale bavila jsem se u ní tak jako před lety. Colombo čte vnukovi pohádku a tím to teprve začíná :) ()

Kingjiri

Kromě pár dobrejch vtípků nic, co by mě vyloženě zaujalo. Jednak pohádky obecně moc nemusim, nenadchnul mě ale ani silně televizní look nebo Knopflerova divná hudba. A ta hodinka a půl se občas docela vlekla. Druhá silnější hězda za pár vtipnejch dialogů a parodickejch nápadů. ()

kilobyte

V téhle pohádce by i Chuck Norris hrál druhé housle. Nejvíce mě potěšil a pobavil šermířský souboj dvou levopraváků. A bacha na HNV (hlodavce neobvyklých velikostí). ()

tranquill

"Buď opatrný, lidem v maskách se nedá věřit!" Parádní dobrodružná fantasy, vtipem stylově k současným Strážcům galaxie. "To jako...ty položíš ten kámen, já svůj meč a zabijeme se jako civilizovaní lidé?" ()

dakarin

Jedná se o vybroušený klenot, je to vyjímečné sofistikované, avšak zároveň vtipné dílo :-) Zajímavá pohádka spíše pro dospělé než pro děti. Mě, jakožto milovníka pohádek a věčného idealistu samozřejmě potěší, že vyhraje dobro ;-) ()

pistik

Jednoznacne najlepsia rozprávka, ktorá nie je určená len pre deti a na ktorú sa dá dívať aj po rokoch bez toho, že by nudila. Originálny príbeh, ktorý v sebe skĺbil skvelé herecké výkony a hlavne nezabudnuteľné scény a vety. V príbehu sa prelínjú rôzne žánre, od romantiky, cez komédiu až po napätie, nechýbajú tú fantastické postavy a žiadna vedľajšia postava nie je zbytočná a prázdna, ako to býva v rôznych flmov podobných žánrov. Spolu s Misery dva najlepšie filmy R. Reinera a havne úžasný výkon C. Elwasa, ktorý dokazuje, že hoci vyzerá ako trtko, aj tie najodvážnejšie scény sú uveriteľné. Pre mňa skvost a jednoznačná jednotka fantasy a rozprávky. Kam sa na to hrabe Shrek, alebo Pán presteňov! ()

druhaveta

Šarm tohoto filmu není v lásce, pomstě, zákeřných úkladech, mučení nebo soubojích na život a na smrt, ale v tom, jak nám hrdinové všechny tyto věci prezentují: pomocí uvážlivé logiky, jejíž bizarnosti se vyrovná jen její zamyšlený klid. ()