Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

HawkeyP

Proč filmy s dobrým scénářem mají často malý rozpočet?! Téhle pohádce pro dospělé by tolik slušela lepší výprava! ()

RajAthen

Šablona všech pohádek vyprávěná poručíken Columbem, která je záměrně tak klišovitá, až je jedinečná. Hlavní hrdina je neporazitelné eso, kterému stačí kývat palcem, aby svou lstivostí dobyl hrad. Skutečně zábavná podívaná. Jen ten název je takový zaklíčovaný. Dokud se vyvolená nestane manželkou prince, potažmo krále, nebude princeznou, protože sama jí není, ale nechci v tom šťourat. ()

haWranka

Moc milá a vtipná pohádka plná ironicky hláškujících sympaťáků-klaďasů i padouchů. Opravdu jsem se bavila od začátku do konce. Nikdy by mě nenapadlo, že Amíci natočí hezkou pohádku. I když dost netradiční. ()

Durgas

Super šermiarska rozprávka (ten šerm je tam naozaj naozajstný!) s kopou humoru a ironického nadhľadu. A Inego Montoya je proste postava priam legendárna... ()

lakart

Chápu, že někdo bude z tohoto stylu nadšen a udělí plné hodnocení, ale já prostě nechápu symsl. Pohádka má vcelku zajímavý příběh, krásnou výpravu, kostýmy a hudbu, ale ti herci a scénář je prostě příšerný. Místy jsem se dost nudil, maximálně dvakrát zasmál dobrému vtipu. A vzhledem k tomu, že snaha o humor je patrná na každém kroku, já ho prostě nepochopil. Takhle se jedná o průměrnou, místy podprůměrnou pohádku. Znám daleko lepší české pohádky. 45% ()

kukkik

To vysoké hodnocení naprosto nechápu. Připadá mi to, jako jakási neumělá variace na evropské pohádky ale tak fušersky udělená, jako by tvůrci nikdy žádnou neviděli a snažili se o kopii pouze z doslechu. Nesympatičtí herci, ubohé herecké výkony (vážně, místy na úrovni ochotnického divadla), efekty spíš k smíchu a všechno tak nějak potěmkinovské - i podprůměrná německá, česká nebo anglická pohádka středověkého ražení je pořád o 3 hvězdy lepší než tahle ubohá fraška. 1/5 ()

rivah

Americká slátanina s pasivní princeznou, plná jakýchsi dobrodružství v nadsázce snad někoho pobaví. ()

Rodin

Dlouhá léta jsem tento nedoceněný kousek chtěl vidět znovu a když se mi konečně podařilo koupit film na DVD, zjistil jsem, že neztratil nic z kouzla, kterým mě počátkem devadesátých let oslovil Mandy Patinkin byl kouzelný a několikeré prostřihy na čtoucího dědečka v podání Petera Falka dodaly filmu nečekané kouzlo. Bezchybné. ()

haffen

Jedna z naj rozprávok. Páčila sa... Peter Falk (Columbo) bol čerešničkou na torte. Čo viac dodať? Jaj áno... zaslúžené 4* ;) ()

kyLuke

Krásná pohádka která je asi i nejlepší(mysím tím nejen z amerických).Krásné herecké výkony tu předvedli Peter Falk,Cary Elwes ale především Robin Wright Penn.Krásná zápletka a skvělá hudba.To je shrnutí asi nejlepší pohádky všech dob. ()

Petus

Americké pohádky nemám ráda. Jsou tak nějak zmatené a umělé a Američani je prostě moc neumí (teda kromě Disneyho). To ale rozhodně neplatí pro Princeznu nevěstu, ve které se úchvatně snoubí sarkastický místy pěkně černý humor s dětskou naivitou a smyslem pro dobrodružství. Klasický příběh v neobvyklém balení s hrdiny, které musíte milovat (Cary Elwes – má první platonická láska, Robin Wright, Mandy Patinkin, Wallace Shawn, Chris Sarandon). Nezapomenutelné dialogy typu: „Chceš říct, já odhodím meč, ty odhodíš kámen a zabijem se jako slušní lidé?“, „Jak se jmenuješ? - Jméno není důležité. - Musím to vědět. - Zvykni si na zklamání. – Dobře.“, jsou přímo výstavní a já si u nich slastně pochrochtávala. A kouzelný Max v podání Billyho Cristala je jen pověstnou třešinkou na dortu, nebo spíš kouzelnou pilulkou s čokoládovou polevou. ()

Tamirki

Pro české diváctvo trochu netradiční americká fantasy pohádka - jde nicméně o zajímavou a příjemnou podívanou, které přidávají body např. ironické hlášky. Jediné, co mi opravdu nesedlo, byl ten nemocný kluk s dědečkem. ()