Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

Sejkorka

V diskografii Marka Knopflera jsem objevil cosi s názvem The Princess Bride. Následně vyšlo najevo, že je to soundtrack k tomuto filmu. Moc pěkná pohádka s kouzelnou Robin Wright, které je zde 20 let. Příběhu neškodí ani prolínačka ze současnosti, kde děda Peter Falk čte nemocnému vnoučkovi z pohádkové knížky. ()

sibal

Pohodový pohádkový až fantasy příběh, který je plný humoru a laskavosti. Příběh se nebere moc vážně , princezna je krásná, hrdinové sympaťáci a k tomu všemu pěkná hudba.... jo a Columbo to celé moc hezky čte! ()

Puxina

Je to prakticky pohádka nebo spíš fantasy. Divím se, že jsem to nikdy neviděl. Chvílema jsem si říkal, že v tom má prsty někdo od Monty Python, protože to bylo správným způsobem střelené. Zvlášť když vám pohádku čte "Colombo" a ten způsob vyprávění se mi moc líbil. A to množství povedených hlášek v kombinaci s vynikajícím českým dabingem. Super zábava. ()

Moco

Už od dětství ji mám rád. Skvělý formát, kdy čte Peter Falk (Columbo) jako dědeček svému vnukovy pohádku, kterou mu zase četl jeho tatínek, když byl nemocný. Velkým plusem jsou skvělé šermířské souboje, ty v paměti zůstanou dlouho, a potom humor - trefné skvělé momenty a postřehy. Ta pohádka má takový nadhled a duši, že si ji já i děti vždy rádi pustíme znovu. „Jak si přeješ“ ;). ()