Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

nunka

Romantický film, v ktorom sa myslí, rozpráva a miluje. Vďaka dôvtipným dialógom si ho môžete pozrieť znovu a bude sa zdať rovnako "životnepravdivý" a vtipne odzbrojujúci. Sála z neho čaro a neskutočná pohoda. ()

filmfanouch

Obsah filmů na seznamů nejlepších romantických komedií se pochopitelně liší případ od případu, na málokterém ovšem chybí Když Harry potkal Sally. Rob Reiner možná není vnímán jako velká režijní legenda, jeho filmy jako Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů, Princezna Nevěsta nebo právě Když Harry potkal Sally ovšem zaručí, že se na něj bude jako na režiséra jistě vzpomínat v dobrém. A odkaz Reinera tomu bude moct být do jisté míry vděčný zmíněnému Harrymu a Sally. Nora Ephron napsala dvojici filmů Samotář v Seattlu a Láska přes internet, dvě kultovní komedie s Tomem Hanksem a Meg Ryan, právě před Tomem Hanksem ovšem Meg Ryan měla po boku Bilyho Crystala, pro Ephron to tehdy znamenalo druhou nominaci na Oscara za nejlepší originální scénář po Silkwood. Jestli Když Harry potkal Sally něco dokazuje, je to fakt, že scénáře Ephron v sobě skrývaly velkou dávku lidskosti, díky tomu též uvěřitelnosti. Je to příklad velmi chytré romantické komedie, zároveň specifický úkaz toho, jak s citem vyobrazit přátelské pouto mezi mužem a ženou. Scénář Ephron do jisté míry vycházel z přátelství, které Ephron udržovala s Reinerem a Crystalem, Reiner měl za sebou navíc čerstvý rozvod se svou manželkou Penny Marshall a postava Harryho byla do jisté míry založena na něm. To celé ještě více přispívá autentičnosti celé komedie, ne nadarmo se říká, že ty nejlepší romantické komedie jako by psal sám život. I proto je Když Harry potkal Sally plné zábavných momentů (,,I'll Have What She's Having´´ rules!) Postupný děj této romantické pecky nemusí za pochodu dvakrát překvapovat, výjimečnou jí totiž dělá právě chemie ústředního dua. Harry chvílemi působí jako postava z filmu Woodyho Allena, kterou Allen stvořil k obrazu svému (tak to měl ostatně většinu své kariéry ve zvyku), Sally poté rozhodně není tuctovou hrdinkou romantických komedií.  Když Harry potkal Sally pokrývá 12 let společného prolínání životů dvou ústředních postav, kdy těchto 12 let ukazuje, že žádný vztah není černobílý, naopak vztahy bývají komplexní, kdy existuje spousta toho oťukávání, nástrah nebo nových pohledů na věc. I když zdánlivě nemusí jít pro mnohé o tak zásadní milník svého žánru, nevyhnutelně Když Harry potkal Sally ovlivnilo spousty svých nástupců. Síla filmu i po více než třech dekádách tkví v tom, že se v něm diváci mohou poznat. Každý mohl mít svého Harryho a nebo svou Sally. I když poté reálný svět pochopitelně není pohádkou, Když Harry potkal Sally je film, který i po letech snadno probouzí víru v opravdovou lásku a nebo alespoň v to, aby si každý skutečně mohl najít svou/svého Harryho/Sally.  Rob Reiner se sice pravděpodobně nebude vyskytovat na seznamu nejzásadnějších filmařů historie kinematografie, minimálně v rámci romantického žánru si i díky Princezně Nevěstě a především Když Harry potkal Sally zapsal nezpochybnitelnou pozici. Když Harry potkal Sally se totiž bude i v dalších letech na seznamu nejlepších romantických komedií objevovat zcela právem.... ()

Shakers

Dokonalý príklad, že aj obyčajný film s dobrými dialógmi môže byť dobrý a zaujímavý. Billyho Crystala som síce nikdy v ničom nevidel čo je mi až divné, ale zahral to proste super a dobre sa s Ryankou dopĺňali. Jednoduchý a pohodový film, ktorých nieje veľa. 75% - 4* ()

lamps

Každý potřebuje tu svou Sally. A každá určitě někdy potká svého Harryho. Scénář sice postupně přestává být úplně věrohodný a divák se ptá, proč spolu sakra ještě nejsou, ale provedení je natolik vkusné, vtipné a místy skutečně originální (splitscreen u telefonních hovorů) a vyznění tak nakažlivé, že tomu filmu nejde nepodlehnout. Těším se na další setkání.. 85% ()

JohnnyD

Vynikajúca skvelo obsadená konverzačka, ktorá, aj keď ju režíroval Rob Reiner, dýcha atmosférou klasických ephronoviek. ()

GilEstel

Rozhodně to lepší z žánru romantických komedií. Zápletka, kdy se znají přes 10 let jako přátelé a nedokážou si jednoduše přiznat, že k sobě patří, je originální. Velmi dobře napsané dialogy. Příjemní herci, nevtíravý příběh. Režisér Reiner prostě věděl, co dělá. Pro Meg Rayenovou začátek hvězdné kariéry v tomto žánru. Párkrát se pokusila z této růžové škatulky dostat (Odvaha pod palbou), ale skončilo to neslavně. Někteří herci se holt narodili jen pro jeden typ rolí. Ale není to na škodu. "Dala bych si to, co ona......" :-) 75% ()

Tsuki

Romantický film s mladou Meg Ryan, který je kvalitou srovnatelný i s takovou Láskou přes internet nebo třeba Samotářem v Seattlu, ale přesto je v něčem dost jiný a neotřelý. Vtipným ale zároveň docela realistickým způsobem totiž zachycuje rozdíly mezi muži a ženami a problémy vzniklé na základě jejich odlišného vnímání vztahů. Zároveň je to takový průřez vývoje dospělého člověka, který v životě hledá trvalý partnerský vztah a lásku. Na filmu je zajímavé, jakým způsobem vznikal - údajně to vzniklo na základě dialogu mezi režisérem a scénáristkou, přičemž každý z nich do toho dal něco ze svých životních zkušeností a názorů z pohledu muže/ženy. Pak k tomu tvůrčímu procesu samozřejmě přispěli i sami herci. A výsledek je takový, že to skutečně hýří nápady, vhledy a (dů)vtipnými situacemi. Už od pohledu je to trochu jiný film, místy živelný a syrově upřímný, ale zároveň lehce a nenuceně podaný. Nakonec to musím shrnout jako moc příjemný romantický zážitek s přidanou hodnotou, který stojí za vidění. ~(4,3)~ ()

Anderton

Keď Harry stretol Sally.....tak ten jej toho chuderke toľko natáral v tom aute, že musela mať z toho bordel a psychické problémy presne do doby, keď sa ako v správne šablónovitej romantickej komédii dajú dokopy. No povedzte, chlap sa stretáva so ženami iba preto, že sa s nimi chce vyspať a to aj dokonca vtedy, ak sú škaredé! Interpohlavné priateľstvo je vylúčené! A to jej hovorí, ešte keď je mladá a stretáva sa s mnohými kamarátmi. Zabiť ho je málo. Skoro ma ukecal na stovku. Ešte si to raz niekedy dám, možno sa mu to podarí. ()

swamp

Skvělá typická komedie osmdesátých let. Billy Crystal s Meg Ryan jsou skvělí - to jejich popichování nemá chybu. ()

Ant

Takový ultimátní romantický/neromantický film. Jen ten konec byl na můj vkus až příliš natahovaný. ()

nascendi

S romantickými filmami mám chronický problém. Ak v nich zacítim vykalkulovanosť a falošné tóny, nemajú u mňa šancu. Aj keď uznávam, že dialógy boli slušne napísané, miestami som sa i zasmial a ústredná dvojica okrem niekoľkých neprehliadnuteľných zaškrípaní podávala uveriteľný výkon. A hollywoodský záver bol, napriek niekoľkým úhybným manévrom, logickým vyústením predchádzajúceho príbehu. Mierne nadpriemerné hodnotenie považujem preto za spravodlivé. ()

predators

Hodina a půl? A já myslel, že mě to ubíjí tři hodiny! To čekání, než se ti dva dají dohromady, bylo věčné. A taky trochu otravné. No, né každému se líbí to samé, ale to je jedině dobře. Každopádně Meg byla sladká, k nakousnutí a...a nevíte, co to měla dobrého v té restauraci? 50% ()

Tomco

suhlasim s tvrdenim, ze ide bezpochyby o najlepsi film svojho zanru. zmas vtipu, inteligencie, nadsazky, romantiky..proste parada, uz davno ma tak nikto nevzal, ako vynikajuci billy cristal a az na jednu prehravajucu scenu prijemna meg ryan. ()

Arsenal83

Pre mňa sklamanie a vôbec to za romantickú komédiu nepovažujem. Polovicu času sa tam len žvásta o sexe, žiadny pekný vývoj vzťahu. Dvaja hlavní protagonisti sa akože roky zbližujú, ale takmer všetku svoju konverzáciu zužujú na intímne záležitosti. Scéna s hraným orgazmom mne osobne prišla ako jedna z najtrápnejších scénok vo filme vôbec. ()

Happens

Skvělá romantická komedie, nádherně volně navazující skoky v časech s doslova pár herci demonstrují, o čem vztahy mezi muži a ženami vlastně jsou, a to s vtipným podáním se skvělými herci. Ideální pro sobotní večer se svým protějškem. ()

Tommy987

Klasika žánru romantickej komédie, ktorej sa vyrovná máločo, Nora Ephron (nerežíruje, ale napísala scenár) asi vo svojej najlepšej forme, Meg Ryan vo svojej druhej najlepšej (alebo skôr najroztomilejšej) forme hneď po Láske cez internet a hláškujúci Billy Crystal tiež ujde :-). Už samotný film by bol asi na plný počet, ale keď si k tomu pripočítam tú už skultovnenú scénu s predstieraným orgazmom, 10/10 je úplne jasných :-))) ()

FrodoF

Vtipná romantická komedie v allenovském stylu, tak to mám rád. Mezi Crystalem a Ryanovou je cítit chemie a některé scény jsou prostě nezapomenutelné. Po větě té ženy v restauraci (pro zajímavost jí hrála matka režiséra Reinera), kde Sally předvádí orgasmus jsem vybouchl smíchem jako už dlouho ne. ()

Chrustyn

Výborná a po právu opěvovaná romance, jejíž kouzlo spočívá převážně ve výborném -pravdivém- scénáři a brilantně vybrané a sehrané ústřední dvojici, která se tak dlouho setkává a nenávidí až nakonec zjistí, že bez sebe nemůže být. Chytré, zábavné a opravdu ROMANTICKÉ. ()

classic

Keď Harry stretol Sally...To bolo ešte v 70tych rokoch na Univerzite v Chicagu,kde sa potom spolu vybrali na 18 hodinovú Tour do New Yorku,ale uplynulo vyše 12 rokov pokiaľ sa vzali...Mladí a nerozhodní,ich cesty sa potom rozišli,stretli sa opäť po piatich rokoch na letisku,kde pomaly ani jeden druhého nevedel spoznať,mali všelijaké vzťahy,dokonca dali dokopy Máriu a Jessa,ktorí sa vzali skôr ako oni dvaja,do toho vstupujú do obrazu staré manželské páry,ktorí spomínajú,ako voľakedy dávno začínali...Rob Reiner je na vrchole režisérskej tvorby,neviem,kto pre kinematografiu urobil tak veľa,v tak krátkom časovom intervale,ako zmienený Rob Reiner,k tomu sa pridávajú dvaja zaľúbenci Billy Crystal a Meg Ryan,kde mimochodom v Meginom prípade sa jedná o mimoriadny prísun v jej kinematografii,o Billym viem,že uvádzal niekoľko Oscarových večerov,ale určite je tento snímok ich najlepší,najznámejší... Seriózne som uvažoval o maximálnom hodnotení,ale niekedy sa film zasekáva,stojí na mieste,neposúva sa ďalej,len zopakuje ročné obdobie,zimu,Silvester,kde už je človeku jasné,že ich cesty sa musia spojiť.Klasické Klišé,ktoré ospravedlňuje extra zaujímavý Scenár+herci a ich výnimočný herecký koncert+pohľad na Meg,kde si človek dopraje byť Harrym a sakra,že nechodiť okolo horúcej kaše! ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars