Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Za použití známé šablony vznikl snímek, který svým námětem mohl být daleko lepší, než jak vypadá. Bruce Willis je dle očekávání takový jak je znám, jenomže má děj mnoho hluchých a především nudných míst, takže po dramatické stránce není výsledek nijak zvlášť potěšující. Mnohé scény jsou předvídatelné, čím děj ztrácí na objektivitě zájmu. Myšlenka příběhu je však jasná. Kam až je člověk schopen zajít, aby zachránil svou rodinu? Thriller má jisté předpoklady a tak pokud divák nebude zase až tak náročný či nebude znát tématicky podobné předešlé snímky, může film hodnotit daleko kladněji. ()

Lyžař

Na to, jak suprově film začíná, tak střední pasáže jsou kolikrát tak předvídatelný a vlastně i tak trochu nudný. Nedokáží udržet pozornost. A to je pro mě kámen úrazu. Ale co, ve shrnutí je to podívaná slušná a to i dost díky B. Willisovi. ()

sadlokan

Willisovi se nechce do,ale obrovský,klimošky,tak tam naviguje mobilem desetiletýho"Meklejna".Zachraňuje to psychouš co namíchnul slušný koktejly a'la Molotov. ()

Empire

Velice průměrný film téměř ničím nepřekvapí, Willis by potřeboval změnu, už aby tu byla ta Smrtonostná past 4. ()

Redbee

Tento film je na přesných 70%, bohužel tato možnost není, ale ve finále jsem se rozhodnul pro 4 hvězdy. Není to rozhodně film bezchybný a výtek by jistě byla spousta, ale tak nějak vás to chytne a chcete vědět, jak to celé dopadne a jestli přijde ještě nějaký dějový zvrat, kocháte se sídlem mafiánského účetního a výkonem hereckého představitele jeho syna. Bruce Willis si hraje ve své poloze, kterou ovládá a která mu vyhovuje, takže v době reality show a mizivého množství kvalitních filmů v televizi nezbývá než doporučit. ()

Cruchot

Nic zvláštního jsem nečekal a o to víc (mile) jsem byl překvapen. Film mě chytl už od úvodních (výborně udělaných)titulků a s postupujícím časem (a stále víc houstnoucí atmosférou) jsem se bavil stále víc. Námět není sice kdovíjak originální, ale natočeno je to zajímavě. Willis se po několika úletech vrátil ve skvělé formě a utáhne v pohodě celý film (nedokážu si představit v jeho roli nikoho jiného). Z jeho hereckých kolegů pak stojí za zmínku ještě Ben Foster, kterej je "takovej divnej" a víc než trochu ujetej už na první pohled. V dobrém světle se ukázal i režisér Siri - některé záběry a scény jsou nápadité a film slušně odsýpá. Výborná je také hudba pro mě doposud neznámého Alexandra Desplata. Sečteno, podtrženo - pro mě nadprůměrný akční thriller za krásné ****. ()

Břeťa

Vyjednavač losangeleské policejní jednotky SWAT Jeff Talley prožívá krušné chvíle. Problémy v rodině a jeden táhnoucí se případ. 16 hodin vyjednávání s otcem rodiny, který je úplně mimo a chystá se zabít svou ženu, syna i sebe. Vše je špatně. Celá rodina mrtvá. Jeff nese velkou část viny a odnáší si trauma na celý život. Navíc je převelen do jedné díry, zvané Bristo Camino, kde pracuje jako šéf místní policie. Zdánlivě poklidné městečko se změní v pekelné místo. Partička mladých parchantů se rozhodne zajezdit si v autě jednoho místního zbohatlíka. Jejich plán se ale zvrtne a místo ukradení auta a projížďky v něm, si grázlové nakonec rozmyslí, že do domu nakouknou trochu více, než je zdrávo. Z bohaté rodiny jsou náhle rukojmí. Otec, dcera a syn. A právě nejmladší člen rodiny Tommy prokáže dostatek důvtipu a stačí zmáčknout alarm. Na místo přijede policistka, kterou jeden z grázlů (Mars Krupcheck) bez milosti odpraví. Zbylý dva s ním zrovna dvakrát nesouhlasí, jedná se o bratry Dennise a Kevina Kellyovi. Holt, dali se do party s maniakem, to nikdy nevěstí nic dobrého. Po tomto incidentu přichází na scénu náš hlavní hrdina Jeff a snaží se s mladíky vyjednávat. Přichází ale další komplikace. Bohatý majitel domu totiž není jen tak spořádáný občan města - jedná se o účetního mafie. Své různé účty a transakce si vypaluje na dvd. A právě jedno tohle dvd potřebuje mafie, aby se na ni neprofláknula spousta negativních skutečností. Proto jde mafie tím nejhyenističtějším způsobem za svým cílem. Unese Jeffovi jeho rodinu a pokud jim dané dvd nedodá, jeho rodina zemře. Do té doby se však podaří Jeffovi vyjednat propuštení, nebo spíše transport, otce Waltera Smithe z domu, který je v bezvědomí. Pak nástává ve filmu spousta zajímavých scén a údálostí - malý Tommy kontaktuje Jeffa mobilním telefonem, Mars zatím postřílí své komplice apod. Rodina je zachráněna poté, kdy se až příliš zraněný Mars sám zapálí Molotovovým koktejlem vlastní výroby. Jenže to zdaleka není konec. Mafie stále nemá dvd a Jeff nemá rodinu. Proto Jeff Talley vezme jako svého rukojmého Waltera Smithe, který se již stihl dát do kupy a jede s ním na místo předání. Je to samozřejmě opuštěný dům. Vevnitř je zhruba 5 mafiánů - dojde k přestřelce. Výsledné skóre - 5 mrtvých mafiánů, objímající se rodina Talleyů a Walter Smith, který se na to všechno dívá a je z toho dost naměkko. Přestřelka na konci filmu je velmi dobře zpracovaná - probíhá ve zpomaleném čase a vypadá dost realisticky. Ještě malá perlička na konec - ve filmu se objevuje postava Wila Bechlera, který pracuje pro úřad šerifa. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ho nehrál Robert Knepper. Ano přesně ten Robert Knepper, jenž je v seriálu Prison Break perverzním sexuálním deviantem a pedofilem. A pak že s tím svým ksichtem grázla nemůže hrát i kladné role :) ()

Barak

Úvodní titulky byly vážně našlapané, ale pak už to šlo všechno jen z kopce. Nebýt Willise, film by "prošel" snad bez povšimnutí, takhle mu to jen kazí reputaci. Dlouhá, vlečící se nuda - nesmí chybět dítě hrdina a záporák "molotov", který je více než směšný.... 5/10 ()

TylerGage

slušný akční film. Můj oblíbený Bruce Willis mě opět nezklamal a zahrál svoji roly ůžasně.. film měl dobrý příběh ,ale ta koncová 15 minutovka mě moc nebrala. ()

smrtacik

Celkovo je to herecky veľmi dobre zvládnuté, Bruce ako vždy perfektne, všetci ostatní zdatne sekundujú, ale najviac ma prekvapil Ben Foster ako šialený Mars.Jeho vražedne-psychopatický výraz bol naozaj bravúrne zahraný a v scéne kde horí celý dom a on kráča pomedzi plamene ako Brandon Lee vo Vráne je naozaj skvelá. Takže je to mix akcie ( tej je naozaj na môj vkus a na druh filmu dosť)a napätia, ktoré chvíľkami pôsobí až trolinku tajomne ( čo je dané najmä lokalitou a miestom kde sa únos odohráva), sem-tam trochu klišé (mafia ako FBI, kto videl pochopí), ale najmä všetko sa tak trochu točí okolo ľudskej psychiky a Willis ako Jeff má tiež ľudské city, strach, chvíľami zúfalosť a najmä nie je až taký Rambo a nie je nezraniteľný. Nič čo by sa stalo kultové, ale ako celok celkom dobre poskladané a určite nesklame Brudeových fanúšikov, mierny nadpriemer... Hodnotenie: 60% ()

shereen

Prvních 45 minut je za 4, konec je téměř odpad. Je smutné vidět, jak se dobrý film ve svém průběhu naprosto rozpadne. ()

Jeand´Boa

Nebýt Willise, byl by to film nic moc - spoustu načnutých a nedotažených charakterů a nápadů...Willis alespoň trochu zachránil... ()

cerbygerby

Tak tohle bylo docela překvapení, až zase tolik jsem od tohoto filmu neočekával, ale o to víc dostal.. Pěkně napínavej thriller s dobrým Willisem a partou mladých zločinců s Benem Fosterem, která se vloupá do jednoho bytu kde si z rodiny udělá rukojmí a vše dopadne tak jak nikdo nepředpokládá... pro mě tedy rozhodně dost dobré 4* ()

fraktal

Průměrný film, ve kterém za shlédnutí stálo jen několik málo scén (ihned po shlédnutí si vybavuji už jen úvodní titulky, napětí mezi hlavním záporákem a uvězněnou teenagerovkou a ježíšovsko-mariánskou scénu s hořícím átriem), zbytek je přehršel klišé na "one man show". Každopádně když vzpomenu ostatní filmy Bruce Willise, pak toto je perla mezi rodinným hollywoodem na nedělní odpoledne. ()

dakarin

Svižný akčňák s Willisem, zajímavý scénář, jinak Bruce nemá hádavou ženu a nevychovanou dceru poprvé, z filmů od Mela si vypůjčil postavu drobného mafiánského účetního. ()

Ondr@932

Hodně napínavý, strhující akčňák, který má kvalitní režii, herce, akci prostě vše co má správný akční film mít. A k tomu ještě drsný Bruce Willis ! 80% ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)