New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

ledzepfan

,,Aby jsme vám ukrátili let tak vám niní zapneme regulátory spánku které vám budou...regulovat spánek." Mila je krásná(hlavně v těch termoregulačních pásech), Bruceovi to jde, Gary silně nadstandartní+Barvitý, hravý, detailní vesmír navržený Moebiem=Přesně moje krevní sci-fi skupina a jeden z nejlepších sci-fi filmů(jestli né ten úplně nejlepší). ()

Kryton

Jedno z mých nej sci-fi. Co naplat , že příběh je klišé. Besson si k tomu vzal "všeroztřílejícího" Willise a krásnou Jovovich a namíchal do toho výborné efekty. To se musí vidět v supr kvalitě (já to viděl v kině 2x). Hodnocení OST: Eric Serra pro mě stvořil jeden z nejlepších sci-fi OST, které se může klidně srovnávat s výtvory legend Goldsmitha a Willamse. 9/10 ()

mis-ko

Vizuálna exhibícia Luca Bessona predstavuje krásnu víziu šťastnej budúcnosti, ktorá je však ohrozená tajomným zlom. My však vieme, že všetkých opäť zachráni Bruce Willis. ()

nirvana91

K tomuto filmu mám silný vzťah. Pamätám si keď som ho videla 1krát. Bola som druháčka na základke a mala som mať po škole výtvarný krúžok. Ja som však zdrhla na chvíľu do družiny, kde sa každú stredu pozerala nejaká videokazeta. Prišla som akurát vtedy, keď nejaké divné tvory podobné buldogom strieľali po inej lodi. Bola som z toho PAF, a to som bola len malé decko. Keď potom z kúsku Mondošivana vytvorili tú oranžovovlasú divnou rečou hovoriacu a sporo obviazanú stvoru, ktorá padla Brucovi Willisovi priamo z neba do jeho lietajúceho taxíka a začala mu tam vysvetľovať veľké badabum, tak už som proste vedela, že tento film budem milovať aj o 10, 20,30 či dokonca 50 rokov. A je to tak. Už prešlo nejakých tých pár rôčkov, ale Piaty Element od famózneho Luca Bessona má v mojom srdci stále nenahraditeľné miesto. Nemôžem ani povedať čo ma oslovilo skorej, či to bola hudba, kostýmy, efekty, postavy, námet, predstava budúcnosti, celá tá vec okolo piateho elementu,... Všetko dokopy mi totiž vyrazilo dych. ()

Krissty

Na Sci-Fi moc nejsem, ale když se do něj přimíchá přiměřená dávka humoru a nadsázky, nemůžu nic namítat.. A už vůbec ne v tomto případě. Příběh byl podle mě velmi originální a zajímavý (a zajímavé bylo mnohdy i vykreslení mimozemšťanů :D) a herecké obsazení nemohlo být vybráno lépe. Především Milla Jovovich byla bezkonkurenční a prostě dokonalá. Některé její hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. Určitě se na tento film ráda kouknu někdy znovu. ()

Korbitch

Musím se upřímně přiznat, že když jsem viděl Pátý element poprvé, tuze se mi nelíbil. Nějak jsem holt nezkousl přehršel žánrů, které se v tomto snímků zhmotňují. Druhá projekce už byla zcela v pořádku a nyní je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Nejlegendárnější hláška celého filmu je na samém začátku, kdy se profesor snaží rozluštit "hyeroglify" v pyramidě a na Mondošívany vychrlí hlášku: Vy jste Němci? Dle mého jedno z nejlepších sci-fi všech dob. ()

Rosana

Multipas... Tento film mě vážně moc bavil a ani mi nevadily různé vesmírné obludičky. I trochu myšlenky tam natlačili. ()

SaNcHeZ_cz

Kultovní snímek ve své nejlepší podobě. Pátý element je přesně tím filmem, který diváka pobaví i když jej vidí poněkolikáté a zub času mu neubral na kráse. Stylově přeplácané vizuály, skvělé herecké obsazení, úchylný záporák, vynikající Bruce Willis a jedna z nejlépe podaných vizí budoucnosti ()

Greg

"It's a - it's a - it's a - it's a - it's a - it's a... - No no no no no no. 'Cuz if it was a bomb, the alarms would go off 'cuz all these hotels have bomb detectors, right?" Pátý element má prakticky od všech žánrů něco a ani přesto z toho nevznikla slátanina, která paroduje sama sebe. Vznikl z toho zajímavý (i když někdy trochu ujetý) film, který pobaví i dojme zároveň. A nebyl by to film s Brucem Willisem, aby v něm nechyběla pořádná dávka akce. Scénář je stejně jako celý film (a možná i režisér) mírně bláznivý, což je ale v tomto případě spíše prospěšné. Vlastně to celé připomíná Hvězdné války a já nevím, co ještě… Ale jako bonus to nabízí spoustu výborných hlášek (jak jinak, když je to film s Brucem). Film ale stojí hlavně na hereckých výkonech, ze kterých musím vyzvednout mého oblíbence Bruce Willise a hlavně výborného Garyho Oldmana. Ani ostatní nehráli špatně, jediný, kdo mě docela vadil, byl Chris Tucker (ale zase měl nejvíc hlášek). Vše pak podkresluje neméně povedený (i když opět trochu ujetý soundtrack). Pátý element je rozhodně zvláštní film, který ale stojí za podívání. Dávám slabších pět hvězdiček (hádejte, kvůli komu je ta jedna navíc)! ()

Praxis

Tak tohle je rozhodně velké překvapení evropského filmu. Jako malý jsem Pátý element viděl prvně a tenkrát jsem byl doslova okouzlen. Ani po letech neztrácí film nic ze svého půvabu. Příběh je sice více méně ohraný, ale na druhou stranu - neberte to. Herecké výkony všech hlavních představitelů jsou prostě senzační, Oldman se snad narodil pro představitele záporných rolí. Jeho postava je zde doslova démonická. Jedinou věc, kvůli které strhnu jednu hvězdu musím zmínit- uchylného Tuckera, jehož postava je tak neuvěřitelně uchylná, až mě občas doháněla k šílenství- nicméně český dabing to zachranuje- Blanarovičová geniálně namluvila Jovovich a její Multipas nebo Automatický mytí je prostě super. P.S. Diva je úžasná.. ()

ArsenalEagle

Pátý element jsem měl vždycky rád a je to jedna z nejkultovnějších sci-fi, které znám. Složení herců je skvělé, hrozně mě baví Bilbo, Oldman je úžasnej slizák, Willis hraje svůj standard a Milla (ač jsem jí později nepřišel úplně 100% na chuť) je luxusně roztomilá. Humor funguje na výbornou a já bych ho tam snesl ještě víc, masky jsou také super. Na Tuckera musíte mít zrovna náladu, jinak může působit rušivě - pokud ale zrovna tu náladu máte, pochopíte jak přesně do toho světa ten magor sedí. ()

Jillen

Nejlepší evropský sci-fi velkofilm, který se vyrovná třeba filmům jako Hvězdná pěchota apod.! Luc Besson nám dal úchvatnou vizuální podívanou, které zaujme svým obsazením, vtipem, nadhledem a nezapomenutelnými scénami jako je honička v Taxiku. Ocenit musím Garyho Oldmana, který opět ve své roli záporáka exceluje! Dávám 90% ()

nirvanafan

Tak tohle je správná sci-fi jízda od začátku do konce. Vtipnými a originálními nápady tady Luc Besson opravdu nešetřil. Prostě jedna z těch milejch blbostí, kterou si můžu pouštět zas a znova. ()

UncleG

Pátý Element je film, k jehož kvalitám jsem se musel prohrabat během několika let… Jde o jeden z mála bijáků, které mám s každým shlédnutím radši a radši. Na první sjetí jsem totiž nebyl schopen absorbovat tu neuvěřitelnou porci nadsázky, přebujelost a to šílené všudypřítomné přehánění. A dneska jsou právě tyhle atributy důvodem, proč tenhle epesní flák miluju. Mult-I-Pas … Mult-I-Pas… :) ()

Laxik

Přestylizované až hrůza a přitom stylové, až to vyráží dech. V málokterém filmu se podaří skloubit tyhle dvě složky ve fungující celek. V Pátém elementu je ale úspěch zaručen. Herci možná hrajou pouze v rámci žánru "sci-fi skorokomedie na jedno použití", ale ono to stačí. Vlastně je to tak dobře. A když si všimneme i pár parodujících prvků (prezident USA, potažmo Zeměkoule, je v centru dění a div, že neřídí všechny operace sám), seznáme, že si tahle šílená scifárna svoje místo v síni slávy sci-fi zaslouží. ()

Vojcl

Ukázkový blockbuster, kterému nechybí vůbec nic. Dokonale cool hláškující hrdina v podání jak jinak než skvělého Bruce Willise, slizký záporák s tváří Gary Oldmana, hromada dobře natočených akčních scén, originální zápletka, krásná Milla Jovovich, velice vtipný Chris Tucker a to všechno pod záštitou příjemné režie Luca Bessona. Není co dodat.. ()

numi

Luc Besson dokazuje, že Tim Burton není jediný hollywoodský režisér, který má fantazii a který si rád pohrává s celkovou vizualizicí filmu. Tohle je vážně snad barevnější než chodník v mateřské školce o prázdninách... A když se na plátně objeví Milla Jovovich, tak zjistíte, že bůh na ukrajinské ženy nezanevřel a dal si taky sem tam záležet... ;o) Přidejte výborně obsazeného Bruce Willise a Garyho Oldmana, který je geniálně zlý a máte před sebou další pohádku pro dospělé, na které je Besson asi expert. Tedy, zatraceně dlouhou pohádku. To jen abych byl přesný. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí