New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Tony.cs

Příjemný, humorný, akční, originální. Tento film zbožňuji a proto ho nemůžu nijak hanět. Výborný snímek ()

blackrain

Boj dobra se zlem je velmi vděčným tématem, ke kterému se filmaři rádi vrací a pěkně nám naservírují své představy, někdy s omáčkou, jindy bez ní, ale vždycky to stojí za to. Pátý element je pěkně bohatý na omáčku, tak i na přílohu, které se nám dostane bohatě. Zlo na sebe může brát různé podoby, ale stejně má jediný úkol. Vše zničit, rozvrátit, zlikvidovat. Pokaždé se najdou lidé, kteří jsou mu ochotni čelit. ()

Bat55

Film, ktorý formoval moje detstvo a jeden z tých filmov, vďaka ktorým som si tento žáner zaľúbil. Hoci Piaty Element ( The Fifth Element) geniálne mixuje viacero žánrov a tak to nie je len čisto science fiction. Bruce Willis a Chris Tucker (ktorý fakticky nevie, kedy si má tú hubu zastaviť) pridali do filmu správny humor, Gary Oldman je svojský zloduch a Milla Jovovich je maximálne roztomilá. Navyše, vizuál a dizajn futuristického mesta je špičkový. Pre mňa rozhodne originálne podané a úžasne zahrané filmové dielo, ktoré je v rámci svojho žánru na veľmi vysokej úrovni. /95%/ ()

kaylin

Už nějakou dobu se mi dařilo tomuhle snímku vyhýbat, a tak jsem si řekl, že je možná na čase se na něj konečně podívat. Slyšel jsem o něm, že je to ptákovina, ale taková ta dobrá, na kterou se fakt rádi podíváte. Tak ono se není čemu divit. Chameleon Gary Oldman vypadá, jak kdyby si při nasazování tupé nechtěně udělala lobotomii, blonďatý Bruce Willis se taky nevidí všude. A to ani nemluvím o malých barevných slonech, ječícím Chrisu Tuckerovi a koktajícím Ianu Holmovi. Tenhle snímek je skutečně šílenost prvního stupně, hlavně když se podíváte a uvidíte, co ty lidi na sobě nosí. To je skutečně vrchol extravagantnosti, který "Hunger Games" ani omylem nepřekonaly. Budete se smát. Možná ne tak, abyste se za břicha popadali, ale stejně se budete aspoň usmívat. tenhle film je nakažlivý. Je absurdní, ale pouze do té míry, že ještě nezachází za hranici. A tak mu klidně i odpustíte provařený závěr, který nám sděluje tu jedinou pravdu: Láska musí zvítězit, protože jedině ona zachrání celý svět. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/frost-vs-nixon-bos-vs-kung-fu-trocha.html ()

Kaluž

Kostýmy: Jean-Paul Gaultier. Sháním tu gumovou oranžovou vestu, kterou nosí Korben Dallas (Willis). Jinak do detailu uhozené sci-fi, které baví i po letech. ()

ben666

Naprosto unikátní scifi, kde se potkává to lepší jak z evropské tak americké kinematografie a je z toho tahle originální pecka nabitá skvělým humorem, nečekanými zvraty, nadhernou vizuální stránkou a v neposlední ředě skvělými herci, co to zde opravdu měli možnost pořádně rozjet. Willis, Oldman, Milla Jovovich jsou všichni prostě bož ()

anniehall

1,5* Luc Besson zřejmě nebude nikdy mým oblíbencem. Je na mě příliš doslovný a často podbízivý. I přesto, že tenhle film měl nádherný trailer, vizuálně opulentní zpracování a slušné herecké obsazení, nějak jsem se ho bál. Oprávněně. 20 let po natočení jsem film opatřil za 49 korun ve výprodeji a teď nevím, co s ním. Což o to, začíná to slušně. Vizuálně je to vymazlené, je z toho znát nostalgie po starých sci-fi filmech a atmosféra prvních minut připomíná osmdesátkového Indiana Jonese. Pak se ale něco stane a film se začne měnit. Stylizace některých postav je neúnosně směšná až přihlouplá. Děj začíná řídnout a hloubku by v něm člověk hledal zbytečně. Definitivně mě však otrávil až příchod rozhlasového moderátora, jehož neuvěřitelně imbecilně stylizovaná postava je nositelem lidového, pubertálního a dost často i fyzického humoru, který prostě nemohu vystát. S příchodem jeho a některých dalších postav se film přestává brát vážně a stává se fraškou (nebo spíš parodií sebe sama). Navíc Besson neumí používat hudbu, je laciná, podbízivá a mnohdy i nevhodně použitá. (Za všechny scény třeba ta, kde mimozemská operní pěvkyně pěje operní árii, která by měla být dojemná, ale protože se nevhodně zvoleným kusem kýžené emoce nedostaví, "ozvláštní" to režisér v závěru techno rytmem, aby to bylo alespoň grandiózní.) Všechny tyhle zdánlivé drobnosti jdou proti vyznění celého filmu (nebo alespoň proti tomu, jak ho divák na začátku vnímal). Nakonec z toho pro mě nejlépe vyšel Bruce Willis, kterého jsem ho nikdy moc nemusel, ale tady jeho výkon působí alespoň trochu přirozeně a uvěřitelně. ()

Damiel

Parádní mix všeho potřebného, a třebaže to skončí, jak asi každý očekává, neshledávám na Pátém elementu chybu. I když Bruce tady má svou "značkovou" roli spasitele světa, nevadilo mi to. Milla Jovovich je úplně boží, ale ten její "mul-ti-pass" se musí slyšet jedině v originále! ()

MATADOR

Originalita nadevše aneb Luc Besson ukazoval světu svůj obrovský potenciál, což se o novějších dílkách říci nedá. Zpočátku si říkáte, co to tam sakra ten Bruce dělá, přeci jen řidič taxíku to není ono. Naštěstí nakonec jsem ho poznal, ve chvíli kdy vzal ty "mimozemské" udělátka ;-) Čas není důležitý, důležitý je jen život. ()

Thomassi

Dnes už možná kultovní scifárna s Brucem Willisem. Pestrobarevná, krásně výpadající, vtipná a se spoustou všemožných maníků. Tuto jízdu jsem si opravdu užil. ()

Helo

Žádný zázrak, jak by se dle některých hodnocení či komentářů mohlo zdát, leč film pobaví jak na poli akce, tak vtipu a dokonce i ta Milla Jovovich zde dokáže zdatně sekundovat daleko lepším a zdatnějším hercům ()

major.warren

Kultovní sci-fi dělané z radosti pro radost. Korben Dallas je díky Willisovi největší frajer. A sic je poněkud náročné Pátý element dokoukat do konce, vždycky si ho rád znovu připomenu, když na něj náhodou někde v televizi narazím. Parádní zábava to totiž bezesporu je. A Besson je navíc neuvěřitelná hračička. 70%. ()

BART!

Velmi zdařilá sci-fi. Zde, neobjektivně, přidávám desetinky bodíků za přitažlivost Milly Jovovich ;) ()

Gann

Hele, tam hraje Tricky! :D Nářez!!!! Jinak film je boží - poprvé jsem ho viděl v sedmé třídě na horách myslím a od té doby ho mám strašně rád. Je fakt, že ten příběh je docela slušná ptákovina, ale sám se nebere zas tak vážně tak proč ne. Navíc Willis střílí a hláškuje, Milla moc nemluví, Gary Oldman je jako záporák uplně perfektní, gumové masky potvor působí popravdě možná i líp než kdyby byly dělané počítačem, a celé je to příjemně barevné a docela osvěžující. Jedna z mých nejoblíbenějších oddychovek. "Multi-pass. "Slečna zná multipass!" ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí