New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Cushing

Praštěný začátek, pak úchvatný skok do budoucnosti (a do taxíku), pak postupné upadání do mezižánrové komedie, která není moc vtipná, a zcela předvídatelný konec. Ke konci filmu mi bylo trapně. Promarněná šance. Ale některé obrázky mi zůstaly před očima. ... no jo, jenže po letech... Je tu s námi pořád big bada boom, že? ()

BS

Pátý element mám velmi rád, odehrává se v zajímavém prostředí a hlavní hrdina je můj oblíbenec mezi akčními hrdiny - Bruce Willis. Už to samo o sobě slibuje solidní podívanou. Té se nám také pod Bessonovou režií dostává. ()

galba

Ano, opravdu, tento film mi vůbec nic neříká a to mám rád sci-fi. Bruce ukázal, že jeho druhé jméno by bylo mnoho povyku pro nic, že někdy zahrát umí, ale to je bezesporu vzácný úkaz, na který věřím o chlup víc, než na yetiho. ()

LeeAnn

Tento film spolu s Posledním skautem a Smrtelnostnou pastí, je pro nejoblíbenější, kde můžeme vidět Bruce Willise. Pro mě je to skvělý herec a spolu s Gary Oldmanem a Millou Jovovich se tady pořádně vyřádili. Pátý element jsem viděla už tak 20x a vždycky mě baví. Režisér Luc Besson si za tento kousek zaslouží velkou pochvalu :-) ()

Javad

Medzi SCI-FI filmami nemá PIATY ELEMENT obdoby (nič podobné tu ešte nebolo a asi ani nebude). Humor, perfektný vizuál, fajn herci – človek sa kráľovsky baví. ()

T-pack

Něco tak ujetého ale zároveň skvělého aby člověk pohledal. Přirozeně vtipná vize budoucnosti se skvělými postvami, které jsou ještě lépe obsazeny (Gary Oldman nemohl podat lepší výkon). Je to jízda, která nezpomaluje. Ta přímočarost, zdánlivě jednoduchý vyprávěcí postup a hlášky pak činí z filmu neodolatelnou sci-fi klasiku. ()

majxik

Tohle je sci-fi která se mi zapsala do paměti, jako nezapomentelný snímek. Byl to jeden z prvníh filmů který mě utvrdil že jsem sci-fi pozitivní a viděl jsem ho snad 20krát. Drsný příběh s i když předvídatelnými zvraty, ale i tak některé scény vás prostě dostanou na kolena! A někdy se u toho i pěkně zasmějete.... Ale obávam se že i tak to není film pro všechny, pokuď nemáte rádi sci-fi tak vás asi těžko okouzlí. -> Pro milovníky sci-fi a Bruce Willise jasných 5 hvězdiček, pro ostatní nejspíše 3-4 hvězdičky. ()

anli

Sci-fi,jehož námět nosil Luc Besson v hlavě velmi dlouho a nápad na něj dostal prý ještě dříve,nez začal Lucas točit první Star Wars.Každopádně je"Pátý element"dnes klasikou.Zábavné a vtipné sci-fi,prošpikované opravdu nápaditými dialogy,skvělou akcí a výbornými herci-tradičně skvělý Willis,Oldman,Holm a okouzlující Milla Jovovich(asi proto si jí tehdy Besson vzal)dělají z tohohle filmu opravdovou lahůdkovou podívanou.A některé scény jsou opravdu dechberoucí.U mě jasně elementárních 90% a budem se na to dívat zas a znova. ()

Pavlínka9

Chápu, že ten film je cca 15 let považován za jeden z nejlepší z dílny Luca Bessona, ale já na něm nic zas tak úchvatného nevidím. Střih a kamera mi přijde naprosto příšerná, postavy, které jsou z nějaké nepopsatelné umělé hmoty a vypadají fakt děsně a do toho Bruce Willis s tím svým "drsňáckým" pohledem. Vynikající je pro mě ve filmu akorát ostřílený Gary Oldman a Chris Tucker, který již zde projevil svůj výborný komediální talent :D Zbytek - fraška :D ()

Bobik9

Dnes již kultovní film. Věřím, že může u diváků vytvářet rozporuplné emoce. Jsou jistě lidé, kteří to odsoudí a lidé, kteří to budou milovat. Naprosto skvělé herecké obsazení. Bruce jako tvrďák, co zachraňuje vše kolem je notoricky známý. Milla Jovovich jako Pátý element byla krásná, podmanivá a přesvědčivá. Gary Oldman byl naprosto dokonalým padouchem. A Chris Tucker byl úžasně úchylný a neteplý gay. Obdivuji, jak dokázal Besson dát dohromady sci-fi, akční, komediální, katastroficko-romantický žánr a ještě z toho nevznikla extrémní patlanina. Skvělá podívaná, nicméně naprostá blbost. ()

elanius

(124/2013) / S veľkou slávou som si sadol k Piatemu Elementu. Z tohto filmu som vždy (neviem presne prečo) videl len pár minút a po dlhej dobe prišiel čas zapísať si ho do rebríčka "seen". Nič svetborné sa nakoniec nekonalo. Vizuál je síce v niektorých momentoch docela zaujímavý, otrasné, ale ozaj podľa mňa otrasné kostýmy mi to celý zážitok zhadzovali o jeden level. Obsahovo, no, jednoduché :). PIaty Element JE pozerateľný kúsok, ale to že získal status kultu je pre mňa z pohľadu 2013 prekvapením. (6/10). ()

Yoshimitsu

Tohle je moje srdcová záležitost se ségrou to prostě žereme. Měli jsme i hru na playstation 1, kterou jsme několikrát dohráli.Hlavně se tu sešli i mojí oblíbení herci. Skvěle podané výkony a hlavně je to bráno s originálním humorem. Pecka, doporučuji !!! ()

noriaki

Pátý element je jeden z těch filmů roustoucích s divákem. V dětství je to akční komedie, při dospívání netradiční romantický film a v dospělosti velice trefná alegorie na neustálé pachtění za štěstím. Labužníci mohou strávit hodiny rozpitváváním stovek detailů a nasáváním zvláštní stylizace, připomínající filmy Terryho Gilliama. Pro ty ostatní je tu výborně napsaná a skvěle zrežírovaná jízda, protkaná humornou linkou. Luc Besson byl tenkrát na vrcholu a vyšlo mu na co sáhl. Nejlépe je to vidět v operní scéně s nadpozemsky nádhernou písní, nezazpívatelnou lidským hlasem. Pasáž stojí mimo atmosféru a žánr, ale režisér ji do děje narouboval tak dovedně, že vůbec neruší a naopak patří k jednomu z vrcholů snímku. Herce si Besson vybral parádní. Gary Oldman bravurně zvládl extrémně komplikovaný charakter záporáka, který je chvílemi směšný, chvílemi děsivý, chvílemi politováníhodný a vždy stylový. ()

dANo

Zaujímavá forma, niekoľko fakt dobrých nápadov... ale ten príbeh a samotná realizácia je pre mňa sklamaním, takže s prižmúreným okom 4*. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí