New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Dave9794

Když obsadíte do filmu Willise, tak už je to předem záruka určité kvality a The Fifth Element toho není výjimkou. Přidejte k tomu ještě Millu Jovovich ztvárňující skutečně dokonalou bytost a bude z toho parádní podívaná! Skvělé sci-fi se zajímavým vizuálním pojetím, které nepostrádá ani určité poselství, hlubší smysl - Nač zachraňovat lidstvo, když samo sebe už celá staletí ničí válkami a všude je tolik patrné nenávisti?? Na druhou stranu je tu pořád láska, pro kterou stojí za to bojovat. Film má samozřejmě i své mouchy. Scénář určitě není z těch nejlepších a Bruce by mohl místy vypadat alespoň trochu zranitelně, aby tomu dodal určité napětí. Nesmíte v tom však hledat příliš much. Nakonec vám vyjde taková příjemná sci-fi pohádka pro starší publikum, která rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Shaqual

Tak pro takovéhle filmy mám slabost. Vynikající sci-fi zářící vtipem, skvělou akcí a originalitou. Postavy jsou skvěle napsané i zahrané a svět, ve kterém se objevují je naprosto úžasný. Z mojí strany stoprocentní spokojenost. ()

joelly01

Kdyz jsem to asi pred sto lety videla v kine tak jsem byla otravena jak hadi zub, ale jak sel cas tak se ma zlost a odpor pomalu pretavili ve velikou naklonnost! JA mam tedy sci-fi rada a tahle mi prijde tak pekne odlehcena, s velice prijemnou vizualni strankou a genialni hudbou (no jo, Serra, jak jinak). Do Bessonovy Svate Trojice (Nikita, The Big Blue & Leon) to ma sice daleko, ale i tak dobre. Smirena. Pobavena. Rozhodnuta obtacet "Paty Element" kazdych par let. Take za me palec nahoru! ()

beso74

Parádny Bessonov vesmír, kde nič nie je nemožné, každý je tu vtipný, má zbraň a hľadá piaty element. Film, v ktorom sa snúbi francúzsky zmysel pre humor, americká akčnosť, remeselnícka zručnosť Luca Bessona, charizma Bruca Willisa a očarujúca krása Milly Jojovich. Vizuálne aj keď už časom ošumelé orgie nedajú divákovi vydýchnuť ani na chvíľu a tak si môže užiť jednú z najzábavnejších jázd, akú môže nielen Besson, ale celá svetová kinematografia ponúknuť. ()

playboy_05

Temer neohodnotilna zvracenost...tolik rozporuplnosti v jednom filmu jsem dlouho nezazil...vtipne, usmevne i zabavne, ale vizualne je to hnus...navic prilis okate opisovani, zejmena Star Warsovych replik, bylo spise na skodu... ()

Brooks

Jeden z tých filmov, ktoré v detstve zacementovali sci-fi, ako môj najobľúbenejší žáner. Farbisté, neskonale pozitívne, po celý čas zábavné dobrodružstvo, okorenené bláznivým francúzskym feelingom. Každá zložka tu predstavuje to najlepšie, čo sa dá na poli filmovej zábavy nájsť. Keby to hodnotím pred rokmi, v dobe, keď som Piaty Element videl prvýkrát, bolo by to za 5*. Dnes, keď už tiahnem k tajuplnejším, premýšlavejším, hlbším sci-fi filmom, dávam trochu previnilo "len" 4*. Je to predsa len trochu nablblé a papundeklové. Ale na tie vzrušujúce, nadšené pocity z časov, keď som kazetu s týmto filmom vkladal do prehrávača každý deň, nikdy nezabudnem! ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Nadčasová a pro mě jednoznačně nejlepší sci-fi akční komedie/film. Skvělé obsazení, žádné hluché místa, různorodé prostředí, hlášky a akce. ()

Shitonit

To se nedá, film kerej klíďo zapadne v zapomění, ale jak mám možnost si to šoupnout tak cítím, že to je ..fak hodně dobrý... ()

departed

Uf, ty vole... tak tohle byla solidní sračka. Jasně že jako malej harant jsem nechápal, co se tam po celou dobu děje a možná proto jsem byl tak rád, neřešil to a "užíval" si to. Protože teď jako dospělý, na filmovém poli vyzrálý divák můžu s klidem říct, že tohle je pekelný dno a nějak nechápu, jak se tomu upsaly takový známý ksichty. Možná zoufalost nebo dluhy, který se musely splatit, jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

Duke90

Sympaťak Bruce Willis, který je vždy nad věcí, Gary Oldman opět v roli neodolatelného psychopata a do toho ještě praštěná Milla Jovovich s dokonalými křivkami (až na ta prsa) v dnes již legendárním sci-fi snímku od tvůrce Leona a Taxi. Pokud hledáte něco hrozně uhozeného a zároveň originálně netradičního tak s Pátým elementem určitě chybu neuděláte! ()

Ewík

16.01.21:Skvělý kulťák plný divňáků (nemá jich většina něco se zubama?). Je jako krásná báseň s dlouhými krásnými sekvencemi i bombastickou akcí. A Gary Oldman je naprostá třída (a i Bruce a Milla jsou lidičky na svém místě). ()

Ex_Machina

Vitajte vo svete budúcnosti. Vo svete, kde taxíky lietajú vzduchom, bývate na 10 metroch štvorcových a pizzu vám donesú až k oknu. Vo svete, kde na dovolenky lietate na iné planéty a kde mimozemšťania ukryjú v pyramíde 4 elementy, ktoré môžu zachrániť svet pred zlom z vesmíru, ktoré prichádza každých 5000 rokov. Aby sa však svet podarilo zachrániť, potrebujeme aj 5-ty element v podaní ryšavky Milly Jovovich. No a tá na to potrebuje samozrejme lásku, čo iné. A tu do hry vstupuje Bruce Willis s blond melírom, aby zachránil svet a pomohol Mile s tou láskou. Čaká ich však nebezpečne dobrodružná jazda, ktorú im aspoň z časti spestrí mimoriadne zábavne potrhlý Chris Tucker, no najmä slizký záporák Gary Oldman s najlepším post moderným účesom v celom filme. ()

Kenneth odpad!

Bohužel už zas. Záchrana světa. Hlavní hrdina se zázračně vyhýbá smršti kulek, nebo kulky jemu? Nabarvená křehotinka hravě vymlátí asi tak 10 tentokrát jakýchsi hnusných ušatých oblud. Trapné pokusy o vtip a vážné scény které jsou k smíchu. Hromada nesmyslných a nelogických situací. A ten konec, ten tomu nasadil korunu. Ve výčtu žánrů tu asi chybí 'Parodie'. Ty filmy se opakují pořád dokola, akorát občas vymění kulisy nebo statisty. ()

HanSolo

Velmi vydařené scifi dílo, ve kterém se kromě slušného režiséra sešli vynikající herci v čele s Brucem Willisem (kterého ale bohužel naprosto přehrává Gary Oldman). ()

mikhail

Až časom prichádzam na to, že tento film je naozaj niečo viac a zlatými písmenami sa zapísal do zoznamu najlepších akčných sci-fi všetkých čias. "Multipass Mutlipass" ;o) ()

pekas

Další z filmových skvostů, které nestárnou. Po 12-ti letech výborná zábava, jako poprvé. Občas si říkám, co musí mít film, aby byl na plných pět. Tento film je jednou z odpovědí. ()

Dinsberg

Závěr filmu (ne po vizuální, ale obsahové stránce) mě naprosto dostal. "Má cenu zachraňovat život, když vidím, co s ním děláte?" Dokonalá bytost, dotčená záznamy o nejhorších zločinech v dějinách lidstva, které mají přízvisko válka, se sama rozpláče nad absencí lidské duše. Jsem rád, že komediální prvky (Zorgova třešnička, schovávačka všech v Korbenově bytě), přišli ještě před tím, protože pak by onen kontrast už nevynikl. Pro mě srdcová záležitost. ()

soldiersn

Perfektni sci-fi u ktereho se urcite nudit nebudete. Jedine co me na tomhle filmu trochu mrzi, je absence shledani Bruce a Garyho, protoze by u toho vznikla urcite spousta dalsich vtipnych hlasek. Nakonec zminim Millu, ktera je vzdy k sezrani: "Velka bada BUM!" ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí