Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Luxusní uvedení Roberta Rodrigueze do světa velkého filmu. Desperado vnesl do akčního žánru po dlouhé době zase jednou svěží vánek a z Antonia Banderase udělal hereckou extratřídu. Akce je hodně dobrá, ze špinavých Mexikánců se stává ideální potrava pro pistole a kulomety a i když by toho střílení mohlo být i trochu víc a hluchých míst zase míň, oddělání Tarantina za to přece stojí, ne?(16.7.2007)

Jedna z mála rolí Banderase, kterou mám opravdu upřímně ráda.(26.5.2008)

Bez mučení se přiznám, že Banderase moc nemusím. Ale v tomhle filmu je opravdovej macho. A když se k němu přidá Salmita, uťápnutej Steve Buscemi a potoky krve a spousty olova, není co řešit. Viva Rodriguez!(23.1.2003)

• - Jistá německá firma se nechala filmem inspirovat a vyrobila pouzdra na kytary, určené k přenášení zbraní. Zákazník si sám může zvolit, jaké typy zbraní jeho pouzdro pojme. (Saccard)

• - Postava Steva Buscemiho se jmenuje Buscemi, protože byla od začátku psána pro něj. (zdenur)

• - Spoiler: Steve Buscemi měl dostal zaplaceno jen za šest dní, což byl také důvod, proč nechal jeho postavu Robert Rodriguez zemřít tak brzy. (Zeebonk)