Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Slušný nářez akce a hlášek. Nejvíce mě dostal vtípek Quentina Tarantina :-).Kdyby se celý film odehrával v tempu první hodiny tak bych neváhal dát o hvězdičku víc, ale druhou polovinu zachraňuje jen překrásná Salma........(21.12.2007)

Spanelsky herecky kral Antonio Banderas si zde s chuti vystrihl postavu, ktera jakoby vypadla z nejakeho krvaveho asijskeho bijaku.(31.7.2002)

Antonio, snad poprvé pro mě předvedl co v něm je. Akční scény bylo mimořádně dobře děláný sice někdy uplně "mimo" , no prostě jak říkám mimořádně dobrý. Humor filmu nechyběl, -- vždyť se obtěžoval nám říci jeden vtip sám velký Tarantino. A kdo by snad s pánů váhal s hvězdičkama, tak vzpomeňte na Salmičku a máte dost dobrej důvod. Dámy jistě také nemusí váhat s hvězdičkami jen místo Salmičky, zřejmě zvolí Antonia při svých vzpomínkách.(23.6.2006)

• - Jennifer Lopez usilovala o roli Caroliny. (Karlos80)

• - Snímek měl akutní nedostatek herců, jelikož většině známějším tvářím se nechtělo jet natáčet do Mexika. Nebylo tedy ojedinělé, že režisér Robert Rodriguez obsazoval civilisty z městečka, kde se zrovna natáčelo. (Zeebonk)

• - Jistá německá firma se nechala filmem inspirovat a vyrobila pouzdra na kytary, určené k přenášení zbraní. Zákazník si sám může zvolit, jaké typy zbraní jeho pouzdro pojme. (Saccard)