haWranka

Antonio Banderas je charismatickej herec a v tomhle počinu z něj charisma prýští na všechny strany. (Pánové určitě budou souhlasit, že Salma Hayek je taky velmi charismatická:) Tohle je věc, na kterou se s chutí opakovaně podívám. ()

danny_21

Bývaly časy kdy Robert Rodriguez byl kometou na filmovém nebi a jeho brak měl kvalitu - ale taky to byla doba, kdy jsem ještě puboš, kterého nemohla nenadchnout akční řežba první poloviny, Quentinova vtipná vložka a hluboký dekolt Hayekovic buchty. Dnes už by to bylo asi s úsměvem, ale přesto si ode mě těch 70 % zaslouží. ()

Armin82

Docela primitivní akčňák,který ale neurazí. Sex idol Antonio Banderas,který jako pošahanej pistolník vypadá věrohodně a sekunduje mu nádherná Salma Hayek. Bejvalej zpěvák přijde o přítelkyni,tak touží po pomstě a ve finále zjistí,že za tim je jeho vlastní bratr...jak stupidní! K tomu tady máme kamarády, z nichž jeden má v kytaře nainstalovanej rotačák a druhej pro změnu bazuku,to už opravdu volalo po fantasy. Co stojí za řeč?vtip Tarantina,záporák Bucho a vrhač nožů Danny Trejo. Je to fakt tupej snímek,ale nenudí--->70% ()

vincchuppo

!-!-!-!-!-L-U-X-U-S-!-!-!-!-! -------------------------------- Ay, ay, ay, ay A,y ay mi amor Ay mi morena, De mi corazon!!!!!!! !!!!PRÁSK!!!! ()

sarfian

Vela som o tomto filme počul a vela som aj od neho očakával, ale nie je to pre mňa nič viac než len priemer na zabitie času, ale pozrem si aj pokračovanie. Možno to bude lepšie. VIDENÉ 1x ()

kraval

Desperado je nejlepším filmem, co doposud Robert Rodriguez natočil. Jeho série o El Mariachim v něm jednoznačně dosáhla svého vrcholu. ()

Kritik.

Ale no, to vážne má tento film tak nabúchané hodnotenie? Uvedomuje si tu vôbec niekto, že vo finále sa takmer nič neudialo? Že parťáci hlavného hrdinu vôbec nikoho nezabili? Len prišli a umreli... A tiež celkovo je to slabé. ()

Hashirama

Humor, akce, romantika, pomsta, hudba, kytarový pouzdro plný zbraní, Salma Hayek...ať se propadnu, jestli tohle není jeden z nejstylovějších a nejvíc sexy filmů, co kdy spatřil světlo světa. ()

junxi91

Takové velice volné pokračování skvělého filmu El Mariachi, který byl mnohem komornější a skromnější než tento Hollywoodský spektákl. Herecké zastoupení tomu odpovídá – Mariachiho si zahrál pořádně opálený, ostřílený a neohrožený Antonio Banderas, jeho nejlepšího kamaráda Buscemiho si zahrál můj oblíbený Steve Buscemi, drogového parťáka v baru, vyprávějícího vtip o nepovedeném nachcání do sklenice si zahrál Quentin Tarantino. A nesmíme zapomínat na hlavní ženskou roli, nádhernou knihovnici a čubičku Carolinu, kterou ztvárnila bohyně jménem Salma Hayek, kvůli které bych v tomto městě plném nevzdělanců chodil do knihovny číst a říkat zamilovaná moudra každý den a doufal bych, že se mnou bude dělat to samé, co dělala s Mariachim poté, co jej podruhé ošetřila a učili se společně hrát na kytaru. Příběh začíná klasicky v baru jménem Tarasco, kde Buscemi vypráví barmanovi v podání Cheecha Marina příběh o chlápkovi, který přišel do baru, nebylo mu ani vidět do očí a přistoupil k barmanovi, kterému řekl jen jedno jméno – Bucho. Bucho je místní šéf obchodu s drogami, který obchoduje s Kolumbijci a pašuje zboží do států. To barmana celkem vyděsilo a jeho hosté, samé divné kriminální existence, se pustí do přestřelky s Mariachim, proti kterému neměli absolutně šanci. A nakonec si to odskákal i barman, což značně znepokojí barmana z Tarasca. Tento příběh vzalo osazenstvo baru Tarasco celkem vážně. Mezitím si Mariachi vzpomíná na dobu před pár lety, kdy navštívil se svou láskou Mocovu vilu, a Moco mu ji zastřelil před očima a jemu samotnému prostřelil ruku. Poté jej probudí jeho přítel Buscemi, poví mu o příběhu z baru Tarasco a řekne mu, že by měl Bucha hledat tam. Poté venku na ulici Mariachi potkává mladého chlapce, který se chce naučit hrát na kytaru, a tak mu dá Mariachi lekci, jak rychle hrát prsty a naléhá na něj, ať každý den cvičí. V baru Tarasco se objevují dva chlápci, kteří mají vyzvednout drogy, jedním z nich je právě božský Tarantino se svým vtipem o sázce s nachcáním do sklenice. Tento vtip mu připomenula chuť zde čepovaného piva, které chutná jako chcánky. Následně se odeberou do skryté místnosti za posraným hajzlem vyřídit byznys. Do baru přijde Mariachi a dojde k pořádné přestřelce poté, co štamgasti zjistí, že v jeho futrálu není pravá kytara, nýbrž se pod ní skrývá spousta zbraní. Po krátkém souboji Mariachi všechny postřílí a má v plánu ušetřil barmana, pokud mu řekne, kde najde Bucha, když v tom z toalet vyleze týpek, který chce zabít Mariachiho zezadu, odskáče si to však barman a po krátké akci mu Mariachi zakroutí krkem. Venku na ulici pronásleduje Mariachiho nejtvrdší Buchův týpek jménem Tavo, který začne střílet zrovna v době, kdy se Mariachi sejde s Carolinou, ten ji zachrání a sám schytá kulku do ramene. Carolina jej ve svém knihkupectví ošetří a díky zbraním v kufru zjistí, že se jedná o toho legendárního Mariachiho se zbraněmi ve futrálu. Bucho navštíví bar Tarasco, posetý mrtvolami a rozstříleným nábytkem, návštěvníkům oznámí, že je kurva zavřeno a své chlapy instruuje, ať jdou po chlapovi v černém. Mariachi se sejde v kostele s Buscemim, který na něj naléhá, ať se na tu svou pomstu už vykašle a nezpůsobuje další krveprolití. Najednou je však přepadne muž v černém se spoustou nožů, kterými zabije chudáka Buscemiho a zraní Mariachiho. Všimnou si jej však Buchovi muži a po vzájemné výměně kulek a nožů jej zabijí. U Bucha v rezidenci se pak zjistí, že to byl chlápek, kterého poslali Kolumbijci, aby odstranil Mariachiho. Zraněný Mariachi potká opět mladého chlapce, kterého se ptá, zda cvičí, jdou společně pro novou kytaru a na místě předání se ukáže, že jej jeho otec využívá k tomu, aby předával drogy, schované v jeho kytarách. Kluk mu na to řekne, že tuhle práci dělá ve městě pro Bucha spousta lidí. Při návštěvě u Caroliny zjistí, že její knihovna je také financovaná z Buchových drogových peněz. Nečekaně se objevuje Bucho a vyptává se Caroliny na to, zda neviděla Mariachiho, ta zapře a Bucho se jí ptá, zda by si dovolila mu někdy lhát, což ona také popírá. Mariachi se mezitím skrývá za barem a potichu si přebíjí své revolvery. Poté jej Carolina opět ošetří, lehnou si vedle sebe s kytarou a po krátkém pokusu o společné hraní dojde na pořádnou a vášnivou mrdačku, při které uvidíme také Salminy dokonalé kozy. Pohonit by se nad tím určitě dalo. Zatímco si ti dva užívají, tak se Bucho dovtípí, že mu Carolina lhala a pošle na ní své muže, aby oba zabili a knihovnu ve městě, kde nikdo nečte, zapálili. Oběma se podaří utéct na protější střechu a Mariachi má jedinečnou šanci zastřelit Bucha, které však nevyužije, což Carolina nechápe a bojí se, že po ní Bucho půjde. Bucho má poté pro své chlapy přednášku, ve které jim jasně sdělí, že pokud při jízdě po městě potkají neznámého muže, tak jej mají okamžitě zastřelit a na ukázku zastřelí jednoho z nich a poté střílí po všech. Mariachi se sejde se svými dvěma kamarády Campou (kurva, vždyť to byl původní Mariachi!) a Quinem, kteří mají ve svých furtálech mnohem zábavnější věci, než obyčejné pistole a samopaly. Mají tam kulomety a také raketomety! Sejdou se s muži od Bucha a dojde k masivní a hlučné přestřelce, při které zemřou všichni, kromě Mariachiho. Mladý hoch s kytarou je navíc zraněn, a tak jej Mariachi odveze do nemocnice. Potud to bylo teda skvělý, spousta akce, přestřelek, černý humor, hlášky a Salminy kozi. Pak ale přijde podivné zakončení, obnášející návštěvu Mariachiho a Caroliny přímo u Bucha v rezidenci. Zde dojde ke skandálnímu odhalení, že Bucho je Mariachiho starší brácha, a proto jej ze střechy nezabil. Bucho mu navrhne, že může odejít, pokud mu dovolí zastřelit Carolinu. Mariachi však raději zastřelí svého bráchu a poté celá obrazovka zbělá, čekal jsem, že je ta přesila oba postřílela, ale evidentně to přežili. Navštívili chlapce v nemocnici a poté se naše hrdličky rozloučí, ale ne na dlouho. Mariachi zapomněl Caroline poděkovat a odešel z města po svých, a tak jej Carolina dojela, řekla, že chce, aby jí poděkoval teď, Mariachi si k ní přisedne, zahodí svůj futrál a společně odjíždějí pryč. Ale pro futrál se ještě vrátí. Jo, bylo to dobré, ale opět musím podotknout, že to byl doslova zázrak, že ti dva přežili tolik přestřelek proti naprosto drtivé převaze Buchových po zuby ozbrojených zabijáků. () (méně) (více)

Nix

Tohle je přesně případ promarněného potenciálu. První půlka je fakt skvělá jízda, která má vše co má pořádný chlapácký film mít. Nejvíc hlavně je vtip od Tarantina. Jenže prostě od druhé půlky to začne upadat a začne film hrozně nudit. Nevím proč to Rodriguez nebyl schopný udržet, ale nebýt pár ikonických momentů a výkonu Banderase, člověk by s hodnocením musel jít ještě níž. Je to škoda, jde vidět, že když v první půli byl sám mistr, tak se každý snaží, ale jakmile vyčerpáte svý možnosti, blbě se na to navazuje. ()

KillerZeli

5*? a neni to malo, tenhle film mi dal hodne - Hodne akce, hlasky, laska, happy end, pouceni, krasny herecky vykony- co vic bych od filmu chtel... ()

Wolf

Filmova klasika, se spoustouch skvelych hlasek, skvelych scen, skvelych hercu... Ovsem neni to film, ktery si budete do smrti pamatovat ()

fojtas

proste el mariachi je banderas, v kazdem coulu je to on!skvela salma, perfektni film...hrozne se mi libi, jak rodriguez vybrusli s obema hrdiny z posledni prestrelky....nebo ze by odkaz na mariachiho?kazdopadne kult ()

Looka

Pamatuju si jak jsem na tenhkle film šel do kina, nevědl jsem co přesně čekat... A pak to přišlo - po úvodní scéně - vystříleným baru největšim mexikáncem na světě se asi půlka kina zvedla a odešla. A ta druhá včetně mě se spadlou čelistí jen zírala. Povedený mix akce, humoru a dusné atmosféry jsem prostě sežral i s chlupama. ()

PaRi

Pokud se na to dívám jako na parodii na žánr - a zřejmě je to tak i myšleno - pak se to dá vidět, ale tak jednou, dvakrát. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?