mourinho

Trochu slabší Rodriguezův kousek, tématicky nijak originální, ale s řadou známých herců, se solidními triky........a vůbec, čas od času si nějaké takové béčko pustím a FAKULTA napadená mimozemským parazitem mě celkem zabavila. ()

Eluin

Slušná žánrovka, na které asi nejvíc zklame nepodařený český překlad názvu a ten trochu kýčovitý konec (i vzhledem k tématu filmu). ()

Author

A hele, Fakulta... Byly časy, kdy jsem jí byl schopnej sjíždět několikrát denně. Čtyři hvězdy z nostalgie. ()

burton

Můj oblíbený film, supr muzika. Jedná se o to, že vlastně ta mimozemská sebranka nechce zase nic tak hrozného. Ale znáte to. Jakmile vás někdo nutí do něčeho, co nechcete a notabene násilím, tak vás to pěkně naštve a pokud máte jen trošku rozum, začnete se bránit. Při tom bránění se žádná další činnost nevylučuje, můžete dál chodit do školy, pátrat na vlastní pěst, zamilovat se, hrát fotbal, balit matikářku...... A tak jsem si užila, dokonce už několikrát :) Joshe s rozčepýřeným účesem, Elijaha vyrostlého moulu, Cleu zkrásnělou mrtvolku, Jordanu zpokornělou čůzu, Famke zamilovanou úču, Lauru slizkou chobotničku, Roberta trenéra nesmlouvavého, Salmu, Piper.... ()

Raziel_cz

Poctivá hororová komedie, z níž na mě vždycky dýchne nostalgie a respekt pro klasická sci-fi, a která baví od začátku do konce. Ze strany Rodrigueze skvělá režie a s Williamsonovým scénářem a Elijahem Woodem a Joshem Hartnettem v hlavních úlohách to prostě nemohlo dopadnout spatně. A když si přičtu ty výborně obsazené vedlejší role v čele s Robertem Patrickem, soundtrack od Offspring a Pink Floyd, dodnes obstojné CGI a nejvíc cool scénu s ohňostrojem ever – jo, na tenhle film bych mohl koukat pořád dokola. ()

GOREGASM

Teenagerovský sci-fi horůrek z dílny Roberta Rodrigueze nabízí i po letech v rámci žánru dostatek zábavy, za což může logicky RR, ale taky spousta mladých nadějných herců plus pár již tehdy zajímavých tváří, z nichž je bezkonkurenčně nejzábavnější Robert Patrick. Béčkovost Fakulta nijak neskrývá, naopak se v ní rochní. Ale abyste nenabyli špatného dojmu, The Faculty nemá ambice být nezapomenutelným filmem, chce čistě pobavit a zopakovat nám v tom lepším světle oblíbená žánrová klišé a to se jí daří. 70% ()

MickeyStuma

Snímek je pojat na stejném konceptu, jako byl úspěšný ´Vřískot´, který se zaměřil na téma -masový vrah v masce- a který ve své zábavnosti neponechal nic náhodě. Robert Rodriquez šel stejnou cestou jako Wes Craven, avšak se pro změnu zaměřil na téma neznámého organismu parazitujícího v těle člověka. Co už takových filmů bylo. Jedno je však jednoznačné a to použití námětové šablony snímku ´Věc´. Například scéna, kde se studentíci pomocí drogy testují, jestli někdo z nich není napaden, rozhodně není náhodná. Jistě si vzpomeneme na obdobnou scénu právě v onom snímku ´Věc´. Jinak je tu mnoho odkazů i na jiné klasické filmy a pozná je jen skutečný znalec. S stejně jako ´Vřískot´je snímek pojat zábavně, místy až parodicky a žánrově zásadově. Potoky krve a useknuté údy tu rozhodně nejsou a na hrůzu se také nijak zvlášť nehraje. Takže co víc dodat? Jedná se o ucelený teenagerovský popkornový sci-fi horor a stejně tak by se měl brát. Zkrátka se jedná o čistou hororovou zábavu a nic víc. ()

animario

Nevadil by mi béčkově lacinej scénář,naopak telecí space invasion filmy s podobnou tématikou z let před Fakultou můžu.Ale ta forma byla nevyužitá a nudná,nadsázka žádná,hlášky nikde stejně jako napětí a trochu gore(přitom prostředí fakulty,banda studentů versus parazit v učitelskym sboru,emzák z vesmíru,to je námět na hit,Roberte!).Ale tohle nemá koule.Nevim kde v tom kdo spatřuje Rodriguezův rukopis(snad jen v obsazení Samičky Hayekový..).Rozhodně bych ale dal(po Planetě Terror) señoru Rodriguezovi šanci na reparát v podobě remaku. ()

AnanAss

Srdcovka mého mládí z dob, kdy ještě Rodriguez válel. Po vydařeném debutu a kultovkách Desperado a Od soumraku do úsvitu měl skvěle našlápnuto, bohužel pak přišel s nápadem točit vesměs dětské kraviny a je tam, kde je. Zde navíc dostal sympaticky napsaný, uvřískaný scénář, podle kterého si natočil teenegerovskou variaci na Invazi zlodějů těl. Co na tom, že to je plagiát, hlavně když je tak hravě a zábavně podán. K tomu si přidejte skvělý soundtrack a herecké matadory v rolích učitelů, které doplnili začínající herci spolu s mladým Frodem, který většinu stopáže dostává co proto… a ano, i na ten Pytlík během úvodních titulků dojde. ()

panvasik

On opravdu Rodriguez nepatří, mezi nejlepší režiséry, ale jeho začátky byly velice povedené  a za mě zpětné i dost nevídané, protože já opravdu vidím v té režii tu dravost a silný rukopis. Až už se budeme bavit o Desperadu, Od soumraku do úsvitu nebo právě o Fakultě. Jedná se taktéž o netypický film Rodrigueze, protože frajer buď točí s pány v kloboucích a nebo filmy s děcky, které většinou končí katastrofálně.... Určitě jsem film neviděl naposledy, jak u většiny Robertovy filmografie. Mladí herci mi taky nebyli proti srsti a byli minimálně v pohodě. Samozřejmě, že to není žádné převratné dílo v hororových filmech, ale určitě se jedná o převratné dílo Rodriguezovy kariéry 75% ()

Cruchot

Velmi koukatelný a příjemný teenagerovský horůrek braný s hodně velkým nadhledem. Svižný děj, zajímavé charaktery, typově výborní mladí herci doplnění v menších roličkách několika zkušenějšími, z nichž exceluje především Robert Patrick (ten si svého učitele tělocviku vskutku vychutnal). Nenáročná podívaná, která se nesmí brát zas až tak moc vážně. ()

Barak

Po "Od soumraku do úsvitu" o něco menší "slizovina", ale čím častěji to vidím, tím to mám radši (i když si říkám, že to už víc nejde). Na střední škole se pomalu začne "něco" šířit a partička studentů - velice rozmanitá samozřejmě - to bude muset zastavit.. a je to nářez! Žádné dlouhé zdržování a rovnou na věc, pak lehké seznámení s pozdějšími hlavními hrdiny a velká invaze se nezadržitelně blíží. Josh Hartnett je s fetem opravdu okouzlující a na Jordanu Brewster se parádně kouká, příčemž ostatní je skvěle doplňují a vytváří velmi zvláštní skupinku, kterou by jste normálně jen těžko hledali. Je to neskutečně atmosférické po celou dobu, hodně pomalé, studentské prostředí sedí skvěle, nechybí tomu dostatek humoru, trefných hlášek, absurdita, nadhled.. je to bomba a já to žeru! (Spoiler) Ten závěr je ale fakt ujetý, jak se tam tak podivně zpárujou a Hartnett začne hrát fotbal - to je asi to jediné, co mi na tom tak nějak vadí.... ()

maZSlicko

Poprví sem tenhle filmek videl asi tak kdyz me bylo 10 :) uz v tej dobe me uchvatil .. protoze uz v 10 sem miloval horory..jakp trebas panenku chucKy a Fredyho z Elm Street, proste sem to miloval .. a Fakulta od pana rodrigeze to je proste moje :) Miluju Beckove filmi :) proto davam 5* ...jinak Harnett valí :) ()

Yojimbo

Klasický "horor" pro mladé, tentokrát v docela vtipném balení. Prostředí střední školy je vděčné a film využívá typické druhy studentů od naprostého outsidera po kapitána fotbalového mužstva. Jak zápletka, tak hororové schéma, většina scén a poloha hereckých výkonů, nic z toho není ani zdaleka originální, tudíž se nabízí otázka smysluplnosti tohoto filmu, ale... Chvíli jsem váhal, jestli dát 2, 3 nebo 4, ale rozhodl jsem se pro tu nejlepší variantu z jednoho prostého důvodu - ačkoliv se jedná o "B"čko v tom nejčistším slova smyslu, po celou dobu jsem se skutečně dobře bavil, neboť Fakulta oplývá báječnou sebeironií a stává se parodií na ostatní filmy o mimozemské invazi. ()

zipoo

Tohle se povedlo. Další z filmů, na které mohu koukat dokola. Většina postav je sympatických a nikterak mi nevadí. ()