Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

Ollie235

,,Hell of a night, huh Ted?" No, zas tak moc ne, ale budiž... Přiznám se, že mi dojmy z tohoto filmu tak trochu zachránila právě čsfd. Nebýt toho, že jsem si před projekcí pročetl zdejší komentáře, asi bych po prvním příběhu bez zaváhání vypínal. Po těch úvodních dvaceti minutách utrpení jsem měl totiž vážně namále. Nakonec jsem si ale řekl, že vydržím všechny čtyři historky. Ta druhá přinesla opět spíše zklamání (i když byla oproti předcházející o dost snesitelnější). A pak přišel vrchol. Na scéně se objevil Banderas se "svými" děcky a posunuli tenhle film mimo vody odpadu. Věřil jsem (a částečně i doufal), že přijde to nejlepší na konec a třeba i pochopím zdejší vysoké hodnocení. Tarantino ale Rodrigueze ani zdaleka nepřekoval. Upřímně jsem zklamán - čekal jsem větší propojení příběhů a rozhodně lepší výkon Rotha, který tady byl vyloženě napřeshubu. Zase jednou krok vedle. ()

Nethar

1. povídka - spíše nudná. 2. povídka - divná. 3. povídka - vynikající, nápaditá, vtipná, krásně sem padnoucí Banderas. 4. povídka - pěkně tarantinovská, lepší průměr. V celém filmu samozřejmě výborný výkon Tima Rotha. Celkově první půlka filmu děs běs, druhá půlka filmu moc dobrá. ()

kamigava

První povídka mi přijde nejslabší a nejvíc ujetá (viz chybějící ingredience), druhá se už slušně zamotává, třetí od Rodrigueze se mi líbí asi nejvíc, obzlášť její konec. Opravdu jsem se při něm dost zasmál. Banderas pořád vlastní obrovské charisma a jde z něj strach jako jde ze Zorra. Poslední povídka od Tarantina je také originální, ale zároveň je taková víc rozvleklá. Líbí se mi, že Quentin si v ní zahrál hlavní roli. Co se týče hlavního aktéra, Tima Rotha, ten mi nebyl moc sympatický a nevěřím, že by na něm mohl stát celý film. Stále ho vidím v drsné roli ve filmu Gauneři a na hotelového sluhu, který každou chvílí natřásá zadkem, se teda absolutně nehodí. Jako celek hodnotím Four Rooms průměrně. Nebýt absurdního Rotha a první sexistické povídky bych dal možná i vyšší hodnocení. ()

Renfield

Tim Roth je vážně příšerný a to ho mám jinde dost rád. Každopádně něco zajímavého na jeho "výkonu" přeci jen je, nepitvoří se ve všech příbězích stejně, jiný režisér je znát, v nejlepších dvou příbězích je dokonce snesitelný a to je co říct.Ten první má samozřejmě své jasné klady a dokonce ani příběhově to ještě není úplná hrůza. Líbila se mi jeho nadsázka a obsazení sabatu... tím ani tak nemyslím to herecké, ale spíše typy postav (hipísačka, gothička atd.). Druhý toho nabízí minimum, snad jen Teda zaseknutého v okně. Za to Addamsova rodina podle Roberta Rodrigueze, to už je úplně jiná liga! Antonio Banderas je jako Gomez, tedy vlastně "muž" dokonalý, překvapivě to stejné platí i o jeho jedinečných, znamenitě vychovaných dětech, především pak o Laně McKissack. Pointa, že ne všechen smrad musí vycházet z nohou, přeci dává smysl a závěrečná apokalyptická hořící scéna, je dokonalým uzavřením všeho. Tedy všeho, jednoho příběhu, ještě tu přeci máme tečku (nebo prst) hollywoodských rozměrů! Fantastické dlouhé kamerové jízdy, dokonalé dialogy a zásadní téma filmu. Jednoduše ani by tam nemusel být, přesto by ho každý poznal, Quentin Tarantino v řekněme odlehčené, ale zase výborné formě! Dokonalý závěr, který Čtyři pokoje, k těm čtyřem hvězdičkám přeci jen posouvá, ale je to těsné. Každopádně podpantoflák Bruce Willis před kamerou potěšil stejně, jako Andrzej Sekula za ní. 70% ()

aLPaC

Být to jen poslední dvě povídky (Rodriguez + Tarantino), bylo by to minimálně na lepší 4 hvězdy. Jelikož ty první dvě ale stojí za vyližpíču, nemůžu jinak, než dát průměr. ()

Carline

Až na první povídku sou všechny naprosto dokonalý. Miluju Tarantina a v posledním dílku sem čučela s otevřenou pusou na to, co si troufnou s kamerou. A že jim to teda vyšlo! ()

zdenur

Zklamání. Zachraňují to poslední dvě povídky, které mě ale taky nijak zvlášť neoslovily. Roth, který se řadí mezi mé oblíbence mně tady připadá jako totální de*il. ()

dezert

Nebýt posledních dvou povídek, byla by to nehorázně trapná slátanina z hoven umíchaná. Tim Roth neskutečně dementně přehrává (ale nevím proč, asi to mělo bejt vtipný), herci v prvních dvou částech hrají...vlastně nehrají, protože nejspíš ani neví, co mají hrát. A nejspíš taky neví, proč v tom hrají. Asi byli pod smlouvou a někdo jim držel pistoli u hlavy, jinak to není možný. Ale Malí neposluchové se hodně povedli, jsou lepší, než Muž z Hollywoodu. Možná, kdyby ten biják byl složenej jen z těchhle dvou povídek, byl by sice krátkometrážní, ale geniální. ()

wampire23

Škoda len toho prvého príbehu. Inak by to bolo čistých 5*. Najlepšia je posledná storka. Tarantino to proste opäť všetkým natrel:D. ()

chalp

Prvá izba - *, druhá izba - **, tretia izba - ***, štvtrá izba - *****, ide to vzostupne, zrejme naschvál aby to ľudia dokázali dopozerať dokonca, lebo posledná poviedka fakt stojí zato.Prvú a druhú poviedku vlastne zachraňuje len výborný Tim Roth, v tretej zdatne sekunduje a štvrtá je ako z iného sveta, kde je to viac menej Tarantinova one man show, kde to tiahne ako scenáristicky, režisérsky tak aj herecky.Za zhliadnutie rozhodne stojí, pre fanúšikov Rodrigueza a Tarantina určite. ()

klokyn

Jediná poviedka, čo za niečo stála je tá od Rodrigueza, ktorá ma neskutočne pobavila - skvele napísané, skvele natočené. Kričanie Tima Rotha, že pod matracmi je "mrtvá coura" je nezabudnuteľné. Keby boli takéto aj ostatné časti, Štyri izby by mali odo mňa jasnú päťku. Sklamal ma aj Tarantino, čo sa stalo vôbec prvý krát - jeho poviedka mi proste prišla nudná a celý čas sa kecalo o tom istom, potešil len jej rýchly záver. A prvé dve poviedky, to je čistý odpad a nezachráni to ani inde skvelý Tim Roth, ktorý sa v nich tvári ako totálny kokot (pardon za výraz, ale aj v oných poviedkach musíte pretrpieť nadávky). ()

Greg25

Ruku na srdce, ano, je to zvláštní film, ale mně se líbil, skvěle jsem se při něm bavila. Pravdou je, že první povídky jsou tak nějak slabší asi tak na 50%, ale povídka o hlídání dětí od Rodrigueze a o useknutém prstu od Tarantina to je nářez s pořádnou dávkou humoru. Za tyhle dvě povídky 90%. Shrnu-li to, tak celkově dávám 80%, Tarantino a Rodriguez mě nezklamali. :-) ()

cinci

Bez Rodriguezova a Tarantinova "příspěvku" by ten film byla nebetyčná kravina...můžete směle přeskočit první dvě povídky, beztak o nic nepřijdete. 3,5* ()