poster

Od soumraku do úsvitu

 • USA

  From Dusk Till Dawn

 • Slovensko

  Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Výborný žánrový crossover zprvu začínající jako slušný thriller obstojné hutnosti s působivými herci v čele, který se v polovině zlomí a plynule přejde na jednoduchou, ale osvěžující akční řež plnou krve, otevřené brutality a stylového čištění baru od nemrtvé havěti. Přechod mi nepřišel násilný, nýbrž příjemně šokující a "zhloupění" snímku jsem vnímal spíše jako nekompromisní rozjezd směr zábava a čiré potěšení. Ani sympatické postavy nejsou ušetřeny nákazy, takže film navzdory svojí nadsázce není naivní, či stupidně klišovitý. Také při vší zvrácenosti nelze maskám zombíků upřít jistou nápaditost (ovšem Braindead v tomto přeci jen vede)... 8/10(15.9.2009)

 • tron
  ****

  „Viem, prečo si stratil vieru, Jacob. Ako by mohol Boh existovať, keď zobral deťom matku a tebe ženu? Povedal som, že Boh mi môže bozkať zadok, ale pred tridsiatimi minútami som zmenil názor, pretože viem, že nech je tam vonku čokoľvek, je to čisté Zlo priamo z pekla. A ak existuje peklo a tie príšery sú z neho, potom musí existovať aj nebo.“ Takto to dopadne, keď sa stretnú Rodriguez & Tarantino - ostrá jazda. Barman Danny Trejo, Tom Savini ako Sex-mašina s koltom hádajte kde, striptérka Salma Hayeková a jej had... Je to blbý brak alebo lahôdka (a navyše jedinečná príležitosť vidieť Tarantina ako nečakane pôsobivého herca)? Noc, strávená v púštnej zapľuvanej putike Titty Twister, je drsná ako štipľavé červené feferóny... a to som sa ešte nezmienil o špeciálnej výzbroji (kondóm, plnený svätenou vodou). Má to muchy (trápne latexové masky, brutálne striedanie komických, trilerových a hororových scén), ala mňa to bavilo, hoci sa jedná skôr o "menšinovú" záležitosť a určite by som sa na takéto "akčné komediálne horory" nevedel a ani nechcel pozerať dajme tomu 3x do mesiaca. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/index.php/deti-noci/12-recenzia-od-sumraku-do-usvitu-80-(4.6.2009)

 • RHK
  ****

  Mix akční gangsterky a brutálního hororu, většinu času překvapivě svižný a vcelku zábavný i v potocích krve a hromadách mrtvol. V hlavní roli vcelku sympatický gangster Clooney a pošuk Tarantino v rolích bratrů prchajících do Mexika po loupeži v bance. Tarantino napsal i scénář, režii má Robert Rodriguez (též např. Desperado), takže není divu, že akce je občas dost drsná a násilím se nešetří. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9E5iV_VoBSg(26.4.2009)

 • Faidra
  ****

  Kde by člověk tušil, že se bude u slepence gangsterského a upírského filmu - tedy spíš gangsterské a upírské vyvražďovačky - řezat smíchy? Ale stačí se podívat na jméno Tarantino v titulcích, byť tentokrát ne za "directed by" a na Salmu s hadem a jste ztracení.(25.7.2007)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Briliantní,krvavé,hloupé,zábavné a po Tarantinovsku !! Děj je rozdvojen na dvě dějové linie, z něhož ta první mi byla srdcem bližší- syrová,nekompromisní gangsterka s dvěmi badassy,dokonce i vtipná.Druhá dějová linie se odehrává v ceckatém Tornádu,kde předešlí protagonisté nejsou těmi největšími padouchy! Excelentní záležitost! 90%(29.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace