Od soumraku do úsvitu

From Dusk Till Dawn

Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Jeden z těch dokonalých nesmyslů, u kterých se nedá nudit. Tarantino a Clooney jsou zajímavá dvojice a Rodriguezovy šílenosti z filmu dělají dvě hodiny jednorázové zábavy, která vás buď urazí, nebo rozesměje. Kdybych neviděl Planetu teror, dám 80%, ale teď už vím, že to jde i jednorázověji, hloupěji a nevkusněji (takže lépe). 70%(12.12.2009)

a co je v mexiku? mexičani! a Q.T. (jako uchylák), S.Hayek (jako ku.va zas....ná), G.C. (drsňák co má úroveň) a taky H.Keitel (pastor, který to nepřežije). super vychytávky (nahlednutí do kufru auta během na rukojmí), ale hlavně bar u ceckatýho tornáda, kde se vaří nejlíp v celým mexiku a ve kterém se začne podávat večeře. zde totiž začíná ta správná odlehčená podívaná, ve které se mísí upírské orgie s vymítáním, doprovázené cool hláškama. jednoduše řečeno: doporučuji všem, jenž mají rádi filmy u kterých se bavil celý natáčecí tým a který ani sám sebe nebere vážně.(18.12.2005)

Prvá polhodina je geniálna! Ale od momentu, kedy na plac nastupujú upíri, Rodriguez zlyháva tam, kde je neohrozeným kráľom Peter Jackson. Tento film je výborným dôkazom toho, koľko umu treba na vkusné skombinovanie krvavej brutality s humorom a že to nie je tak ľahké, ako si myslia všetci odporcovia Jacksonovej rannej tvorby.(11.4.2002)

Zvláštní satirická slátanina, kde je první polovina filmu bezvadná a Clooney a Tarantino uměj, druhá je okultistickou vampire-mutant vyvražďovačkou, která má taky něco málo do sebe. 70 %(30.4.2010)

Zbožňovala jsem to, když jsem byla mladší .. dnes už se tomu spíše směju, dřív to pro mě byla vážná věc :)(31.5.2008)

• - Zelená krev upírů byla použita, aby film prošel u cenzorů s nižším ratingem. Je to často užívaný postup pro snížení hranice přístupnosti, který mnohokrát využili i Quentin Tarantino a Peter Jackson. (zdenur)

• - Pistoli, kterou používá Sexy Stroj, má ve svém kufru Mariachi z Desperada. (Vitason)

• - Film pôvodne obsahoval scénu, v ktorej má jedna zo striptérok-upírov namiesto brucha veľké ústa, ktorými odhryzne hlavu jednému z návštevníkov baru. Táto scéna bola taká brutálna, že ju údajne scenárista/herec Quentin Tarantino ani nechcel vidieť. Scéna je uvedená ako bonus na špeciálnej edícii DVD vydania filmu. (Nekrofil)