Od soumraku do úsvitu

From Dusk Till Dawn

Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Dva filmy v jednom - gangsterka a upírský horor. No ona to je spíše gangsterská komedie a upírská komedie (až parodie) a proto to kupodivu jde docela k sobě. Film nemá děsit, ale bavit - a já se bavil skvěle. Jedna z nejlepších rolí George Clooneyho.(15.7.2003)

Svěže natočené, bez problému odehrané a hlavně podporované peprnými dialogy a silným scénářem, který může tomuto filmu, hodně jiných jen tiše závidět. Rukopis dvou „bratrů“ Tarantina a Radrigueze se prostě nezapře. Stejně jako v Gaunerech i zde hraje Tarantino bez chyby, jeho hlášky, paranoia a šílené pohledy jsou úchvatné ;-) Finální vyvražďovačka je dost akční. Jsou použity dobré nápady, kango-kůl, křížová-brokovnice a jiné jistě potěší. A koho nepotěší tančící Salma je divný ;-) 8/10*(15.11.2008)

Vzato kolem a kolem, nic víc než poměrně slušná zábava to není. Žádné pořádné psycho ani gore se nekoná, jelikož je to sui generis humorista Rodriguez. O parodii nebo komedii ale taky nejde, takže co? Něco, co jste před rokem šestadevadesát nejspíš neviděli, to rozhodně. Ale pro mě teda nic extra. 60%(30.11.2006)

Mix akční gangsterky a brutálního hororu, většinu času překvapivě svižný a vcelku zábavný i v potocích krve a hromadách mrtvol. V hlavní roli vcelku sympatický gangster Clooney a pošuk Tarantino v rolích bratrů prchajících do Mexika po loupeži v bance. Tarantino napsal i scénář, režii má Robert Rodriguez (též např. Desperado), takže není divu, že akce je občas dost drsná a násilím se nešetří. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9E5iV_VoBSg(26.4.2009)

Dvojice Clooney Tarantino je proste skvela a kdyz se k tomu prida hospoda plna upiru tak nemuzu jinak nez 5*(31.1.2005)