poster

Od soumraku do úsvitu

 • USA

  From Dusk Till Dawn

 • Slovensko

  Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ***

  Film složený jakoby ze dvou samostatných kusů. První část je ve stylu moderních amerických thrillerů, samozřejmě je to občas přerušované (silným) naznačením parodie. Přesto je to každým okamžikem napínavé. Jednotlivé charaktery včetně fyziognomie balancují mezi schematickým a promyšlenějším pojetím, tak jak už to v hororových filmech z poslední doby chodí. Včetně klasického odstraňování postav jedné po druhé až zbudou ty poslední dva kusy, co ten masakr přežijí. Druhou částí, "konečně" příběhem z upírského doupěte, které tak přijde na řadu, když už ho člověk vůbec nečeká si nejsem moc jistá. Nemá to se začátkem filmu nic moc společného, vypadá to, jako by se scénář vyčerpal v polovině plánované délky filmu a muselo se to nadstavit jiným příběhem, co byl právě po ruce. Je to horor, je to komedie, je to hnus! Tohle nemá s klasickým pojetím vždy elegantních a mrtvolně bílých upírů pobíhajících v historických interiérech ale vůbec nic společného. Co taky čekat od Mexika, kam bylo to druhé dějství zařazeno? Co se pak s filmem stane v podnebí mexických telenovel? Není to skoro upírská telenovela? Ne ne, tak to jen vypadá. Celé to působí strašně uměle, příkře (prostě mexicky), vykonstruovaně tak, aby to bylo za každou cenu napínavé... Ale teď to zní, jako by to byl špatně natočený film. A přitom vůbec ne! To ani v nejmenším neznamená, že se ten film neumí dostat pod kůži. V tomto smyslu je natočený snaživě. Zbavit se toho hnusného dojmu pak totiž není jen tak. A co není opravdu špatné, to je skutečný závěr filmu.(13.2.2004)

 • Aluska88
  ****

  V případech, jako je Od soumraku do úsvitu si říkám, že Robert Rodriguez a Quentin Tarantino musí být snad pokrevní bratři. Jistě byli odkojeni stejným mlékem, které jim poskytlo základy pro jejich charakteristický styl, který je u obou téměř totožný. Takže, vítejte v pochybném "laciném" podniku, jehož otevírací doba je stanovena "od soumraku do úsvitu", v němž za barem nalévá Danny Trejo a kde tančí vskutku "pekelně" svůdná Salma Hayek. Perfektní obsazení tvoří různí členové sestavy TaranGuezových filmů:) Quentin opět zvrácený, Clooney s parádním tetováním na krku, Harvey coby bývalý pastor a oddaný otec a Juliette Lewis coby dcerka, která se ukáže být velmi brutální a odvážnou bojovnicí. Je to zkrátka nářez, jak má být, s náležitou porcí hlášek a akce. Libový závěr je skvělou tečkou za hodně brutální a natřískanou "party.":)(29.11.2012)

 • Superpero
  *****

  Tak tohle je přesně ten typ filmu kterej miluju. Dělali ho tvůrci který miluju a hráli v něm herci který miluju. Jo tohle je fakt super zábavnej nářez přesně s velice černým humorem, který se nenaučíte mít rádi to musíte mít v sobě. Fakt krása např. scéna kde se Tom Savini (mimochodem vybavenej rotačákem na koulích) snaží zamaskovat, že se z něj stal upír to je prostě hardcore. Násilí sice nedosahuje Peter Jacksonovských rozměrů ale jen o kousíček (kdo viděl vystřižené scény ví o čem mluvím) a navíc tam jsou všude ti Rodriguezovští mexičani a hraje k tomu ta mexická rocková hudba nebo co to je. Tenhle film fakt miluju.(10.7.2005)

 • Kaka
  ***

  Jedna z největších ulítlostí devadesátých let. Mix přízemní gangsterky a upířího hororu v originálním "cheapshit trash" hávu, který umí duo Rodriguez/Tarantino jako nikdo jiný na světě. Chvála patří i geniální rekvizitě v podobě tancující Salmy Hayek.(9.2.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $25,836,616Tržby Celosvetovo $59,336,616║ Robert Rodriguez v spolupráci z Quentinom Tarantinom ponúkajú mix krvavej gangsterky prepletenej z atmosférou baru ako z Desperáda, plus k tomu sa tam primiešajú aj na nejaký tí upíry a všetko toto je zabalené akčnom zbesilom nádychu z množstvom odfrkov, no slasť a potešenie pre oči pripravili títo dvaja klasici. /75%/(8.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace