Od soumraku do úsvitu

From Dusk Till Dawn

Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Briliantní,krvavé,hloupé,zábavné a po Tarantinovsku !! Děj je rozdvojen na dvě dějové linie, z něhož ta první mi byla srdcem bližší- syrová,nekompromisní gangsterka s dvěmi badassy,dokonce i vtipná.Druhá dějová linie se odehrává v ceckatém Tornádu,kde předešlí protagonisté nejsou těmi největšími padouchy! Excelentní záležitost! 90%(29.6.2013)

U režisérského kormidla Robert Rodriguez se svým nezaměnitelným akčním stylem, takřka primitivní scénář Quentina Tarantina, který byl psán spíš pro legraci a peníze a k tomu hned dva filmové žánry. Gangsterka a upírský horor. Myslíte, že to nejde dohromady? Jste na omylu. Pokud máte alespoň trochu smyslu pro (černý) humor a neberete každý film smrtelně vážně, tenhle akční nářez si prostě užijete.(3.6.2002)

Svěže natočené, bez problému odehrané a hlavně podporované peprnými dialogy a silným scénářem, který může tomuto filmu, hodně jiných jen tiše závidět. Rukopis dvou „bratrů“ Tarantina a Radrigueze se prostě nezapře. Stejně jako v Gaunerech i zde hraje Tarantino bez chyby, jeho hlášky, paranoia a šílené pohledy jsou úchvatné ;-) Finální vyvražďovačka je dost akční. Jsou použity dobré nápady, kango-kůl, křížová-brokovnice a jiné jistě potěší. A koho nepotěší tančící Salma je divný ;-) 8/10*(15.11.2008)

Kdysi jsem jedné zdejší uživatelce půjčoval nějaké filmy a na její otázku "A co je to vlastně Od soumraku do úsvitu?" jsem odpověděl "Taková veselá komedie s Georgem Clooneym." Za dva dny mi přišla vyděšená SMS "Co jste mi to půjčil za horor?!? Teď neusnu!" :o) Ale vážně - copak je to horror? Je to komedie! Naturalistická, to jistě. Ale všechny ty násilnosti jsou tak legračně béčkově naivní... A jsou vždycky součástí nebo pointou nějakého gagu. Ostatně, dvě hrozivě nepovedená pokračování ztroskotala právě na tom, že sázela na horrorovost a humor vypustila. 80%(7.2.2007)

Od soumraku do úsvitu je tím nejlepším mixem Tarantinovek a filmů Roberta Rodrigueze. Z počátku typická gangsterka, alá Gauneři. Pak se to zvrtne, při cestě do Mexika, na pouštní Pulp fiction a v baru to chytí drajv Desperada, zkřížený se slovním střelivem všech tarantinovek. Jednoznačně nejzábavnější upírský film všech dob!...(22.5.2003)