Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. S blížící se kvalifikací na mistrovství světa tým najme smolařského a svérázného trenéra Thomase Rongena (Michael Fassbender), který doufá, že z nejhoršího fotbalového týmu na světě udělá vítěze. (Falcon)

ink flo

Není to taková hrůza jako jeho poslední Thor, ale zároveň to ani není nic výraznýho nebo vybočujícího z průměru. ()

BOURQUE

Taika Waititi akoby v poslednom období hľadal sám seba. Jeho aktuálny true-based film krváca z mnohých rán. Jednotlivé scény, keď už film má byť aj komédiou, nemajú dostatočnú komediálnu úroveň. Vážnejšie scény nepôsobia presvedčivo. Aj na hereckej hre Michaela Fassbendera je vidieť (a cítiť), že sú tu problémy. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

CaptainCzech

Upřímně ani nevím proč, ale čekal jsem od tohoto snímku trochu víc. Jak po komické, vztahové, tak i fotbalové stránce. Každopádně není to ani žádný průser. Hold taková ta pohodovka na večer, na kterou pak časem snadno zapomenete. Za mě lehce slabší 3* ()

Rathalos

Tak po tejto sportovej komedii urcite nikdy nezabudnem na Americku Samou,lebo tento film podla skutocnych udalosti dokazuje,ze aj uplne malinky trpaslik moze dokazat obrovske veci,ono samotny film nie je nejako brutalne vtipny,ale je velmi prijemny,pohodovy,mily,clovek sa pri sledovani usmieva a je mu fajn,aspon ja som sa tak citil,ozaj ma to oslovilo az tak,ze hodnotenim plnou palbou...:⁠-⁠) ()

pushover

Taika mě opět dokázal rozesmát i dojmout. Výborná sportovní feel-good komedie o nejhorším fotbalovém týmu světa. Fassbender to dal skvěle. Lehce to připomínalo Eddie the Eagle. ()

oldy

Američané zase předělavaji britskou verzi. Tu jsem neviděl,ale vsadim se,že bude lepší. Tady je to spíš průměrná komedie o fotbale. 5/10 ()

HERGImanCZ

Taikovina jak se patří! Taika Waititi opět ukazuje, že pokud u filmu dostane dostatečnou volnost a není svazován pravidly rozsáhlých universů, dokáže i z průměrného sportovního příběhu vykouzlit autorskou komedii, která však funguje i v těch emočních momentech. Film se tentokrát nese spíše v povzbudivém duchu, takže mu odpustíte občasnou zkratkovitost. Humor rozhodně není tak trefný jako v některých Taikových jiných kouscích, většinu času jsem se ale hodně bavil a snad žádný vtip mi nepřišel trapný (takžě v rámci komediálního žánru za mě nadstandard). Ve výsledku se tak jedná o velmi příjemnou a zábavnou jednorázovku se solidně natočeným závěrem, kde díky střídání vyprávěcích způsobů Taika buduje silné a utentické napětí, které dobře napodobuje pocity zažívané při fotbalových zápasech. No a co víc si ve výsledku od sportovní komedie vlastně přát, že? ()

CrazyMarty

Novozélandský režisér a scenárista Taika Waititi se po čtvrtém Thorovi vrací k menším komediálním příběhům připomínající předchozí snímky jeho tvorby (například ztřeštěný Hon na pačlověky). A musím říci, že to rozhodně není na škodu. Film pojednává o fotbalovém týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. Tým se chce kvalifikovat na mistrovství světa a potřebují tedy alespoň, jak už název napovídá, jeden osudný gól. Právě proto se pokoušejí najít nového trenéra, kterým se stává Thomas Rongen (Michael Fassbender). Ten i přes svou nelibost místní fotbalisty trénuje a nakonec se možná něco naučí i on od nich. Řekl bych, že jde o hezkou zábavnou podívanou, při které vám 104 minut uteče snadno jako míč na hřišti naší bandě. Tento sportovní kousek není ničím vážným nebo výjimečným a dobře to ví. Je sice o lásce k fotbalu, ale zároveň ho vlastně spíš trochu degraduje a kouká se na něj jako jen na hru a ne na věc, kterou každý hráč musí nutně žít, jako to je u spousty jiných věcí s podobnou tématikou. Je zde spousta vtipných momentů, za které vděčíme právě tamním zvyklostem obyvatel Americké Samoy no a poslední asi půlhodinka je pak asi nejlepší částí celého filmu, kde i přes celkem očekávané finále o přesně mířenou střelu do brány (ok, tohle byl poslední fór o fotbale). Snímek svým vtipným pojetím skutečné události a určitých vážnějších momentů připomíná starší klasiku Kokosy na sněhu, ale jen těžko říct, jestli i tento film nakonec dosáhne stejného statusu do budoucna. Prozatím film vidím na příjemných 3/5. ()

Cermicek

Asi mam fakt slabší tejden, ale nakonec ty tři napálim! Film se dá shrnout do jedný věty aka "Kokosy na sněhu zasazený do fotbalového prostředí Am. Samoy". Jenže ty měly alespoň nějakou atmošku a vtipy byly vtipný a celkově si to tak nějak přirozeně sedlo. Tady je všechno tak nuceně prvoplánový, humor hodně nucenej až trapnej a o přehrávání snad ani nemluvim. Fassbender se to snaží utáhnout, seč mu síly stačí, ale dochází mu dost dech. Navíc mi přijde, že prostě komediální role mu fakt neseděj (v porovnání se Zabijákem = tam mu to vysloveně sedlo, jak prdel na hrnec). Hele a víš co mě vlastně nakonec zlomilo pro ty tři hvězdy? - v životě bych to neřekl, ale dost jsem filmu v průběhu křivdil, že se sem Holyvůd zase snaží stůj co stůj narvat prokletou diverzifikaci a nakonec se ukázalo, že i tahle část je podle skutečnosti! Takže si vlastně asi kupuju odpustku..🤔 ()

kubas369

6/10. Film podle příručky, jen si odškrtávat položky na seznamu. Film, který se za každou cenu snaží být pohodový, až je to kontraproduktivní. Pár náznaku té proslulé Waititiho hořkosladkosti tam je, ale není prostor ani vůle je pořádně rozvinout a filmu tím pomoct. Škoda. ()

Te_reza

Tak trochu Koksy na sněhu o fotbale.. Smála jsem se a to nemam ráda trapný komedie, což tohle bezpochyby je.  Taika se zase v mých očích dostává do sedla. ()

blondboss

Ten, kto videl pôvodný dokument, by si tento film nemal pustiť, lebo v zásade sa nedozvie nič nové. Pre ostatných je to len jedna z ďalších športových komédií, ktoré končia relatívne šťastne a ktorá prináša ducha odvahy a nezlomnosti. Bolo zaujímavé sledovať Fassbendera v dosť netradičnej úlohe futbalového trénera, inak ale len malá pridaná hodnota snímku. 55 % ()

david141474

Co ze srdce nenávidím, jsou pokrytcy. A neříkám nic, ale zdá se mi, že taková je obsluha v Olympii, pokrytecká. Vyhmátnou si borce v prázdným sále, kterej jsem byl samozřejmě já a okradou ho o pytlík Bohemia chipsů. Nepopírám, že se nemůže do kina s čímkoliv jiným než popcornem, ale prostě když už jít okrádat, tak proč ne do sálu kde je plno lidí, kde by navíc měli plno úlovků. Ale ne oni si prostě vyberou úplně prázdnej sál. To mi přijde hodně srabský a pokrytecký. Teď se budu držet svého pravidla, už jen do Špalku, tam nejsou pokrytcy a aspoň choděj i do těch plných sálů a nejenom do těch prázdných. Takže po konci filmu jsem v mínusu 40 Kč a s Olympií končím! A samozřejmě, že mi to nevrátili, proč taky, že jo? Zbabělci. Ale když nepočítám ten peprnej začátek, kdy mě ještě obrali, tak byl film perfektní! Skvělý Fassbender filmu dost pomáhal. Děj byl perfektní! Taika tu byl jako vypravěč a taky podal kvalitní výkon. Humor je perfektní. Fotbal dost na hovno, ale to bylo očekávaný. Atmosféra byla naprosto perfektní a při scéně, kdy jeden hráč vypráví průběh zápasu svému otci jsem dostal pořádnou husinu. A to je vždy znamení dobrého filmu. Ale je škoda, že těch fotbalových filmů nevychází víc. Sice jsme loni dostali Víkendoví rebely a letos tohle, tak to prostě nestačí. Já si velice spokojen a ta obsluha mě velice zklamala. 10/10 Za mě perfektní komedii o pár jelitech, který se snaží hrát fotbal! Tady teda kopanou. (Olympia - 12.1.2024) ()

KolarikKing

Hodně pozitivní film. Tyhle sportovní komedie můžu. A hlavně když se jedná o fotbal. Waititi nám doručil další ze svých lepších filmů. 7,5/10 ()

Jemes

nic nového ani převratného od Waititiho, kterému do teď nemůžu odpustit Thora 4, ale díky bohu tady dokázal ten humor krotit a neudělal z těch lidí totální idioty. jen možná tam ten náznak toho , co postihlo toho trenéra být mohl, aby člověk pochopil a naladil se na něj, protože takhle jsem si celou dobu jen říkal je to kretén a loser. ()

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)