Epizody(4)

Jakmile ji spatřil, věděl, že je jedinou láskou jeho života. Nedostupnou, zakázanou, věčnou… Richard Chamberlain v roli ctižádostivého kněze ve slavné americké minisérii podle stejnojmenného románu Colleen McCulloughové. (Česká televize)

Johanita

Škoda, že se autorům nepodařilo vykreslit právě dilema otce Ralpha. Scény s Meggie tak vyznívají až kýčovitě romanticky nebo podivně nepřístojně. No, některé příběhy se lépe čtou než sledují na plátně. Nimcéně pro milovníky knihy by i tento seriál mohl být příjemným zážitkem. Richard Chamberlain - skvělá volba! ()

kacudzde

Jó, tak tohle je romantika! Zakázaná nešťastná láska trvající po celý život a konec, který mě vždycky rozbrečí... Knižní předloha je jednou z mých nejoblíbenějších knih a zfilmování téhle ságy se na tu dobu povedlo. ()

Tanulin

Mně se tenhle seriál líbil moc.Vzpomínám jak (obzvláště na venkově) si o něm povídaly věřící babičky a tajně fandily Ralphovi a Meggie :o) Nenaplněná láska či nemožné vztahy po většinou lákají a jsou častým námětem filmů. Byl-li tohle záměr pak se myslím vydařil výborně. ()

Andy.222

Viděl jsem sice jen pár dílů, ale v okamžiku kdy jsem se přeladil na romantickou vlnu, tak se mi to co jsem viděl líbilo. Je to čistokrevná romantika, která popisuje, že i kněží se mohou zamilovat a jak se s tím snaží vypořádat. Nic více, nic méně. ()

Bodega_Bay

Myslím, že ta kniha je mnohem kvalitnější a vícevrstevnatá....nicméně koukat na Richarda Chamberlaina bych mohla asi i kdyby bylo okolo zrnění, takže.....:-) ()

hooonza

Filmy hodnotim podle kvalit filmarskych a toho, jake poselstvi prinasi cloveku (prip. jen mne). Idealni je samozrejme maxim z obou techto pohledu. Ptaci v trni nuti cloveka se zamyslet nad vlastni existenci a smyslem hluboko, hluboko pod kazdodenni pachteni a stereotypy. Je ukazkou, ze zivoty se daji prozivat ruzne, ale nejdlulezitejsi je vzdy to, k vemu a komu se na konci prikloni vlastni srdce. Doporucuji shlednout max. ve 4 dnech, aby bylo ztotozneni/neztotozneni s postavami co nejintenzivejsi :-)) ()

JARDAHONDA

Kněz rozpolcený mezi Bohem a lidskou vášní.Nádherná dívka dychtí jen po tom,co nemůže mít..Pět desetiletí ctižádosti,strachu touhy a pomsty.Ptáci v trní ,natočení podle bestselleru Colleen McCulloghové,vyprávějí epický příběh na pozadí nekonečného australského vnitrozemí..Závěrem : Tento seriál hodnotím slabším průměrem ** ()

kamilao

Sice je to velmi romantický seriál, ale na druhou stranu musím říct, že tento seriál rozhodně nepatří mezi nablblé romantické stupidity např. od Pilcherové. Jako malá holka se Meggie zamiluje do kněze Ralpha a její láska trvá do konce jejího života. Ralph jí samozřejmě také miluje od začátku do konce, ale boha bohužel miluje víc. Mínus dává seriálu jeho zdlouhavost. Příběh jako takový, ale rozhodně není špatný. ()

charlotteros

Zajímavé je, že většina lidí vzpomíná, jak se na tento seriál dívali jako malí a jak je zaujal. Je to divné, ale je to tak. Přidávám se do klubu. ()

fonca

Aj napriek podceňovaniu mnohých divákov a kritikov, pre mňa jeden z najlepších seriálov vôbec. Áno, miestami možno presladený a Chamberlain nie je moc dobrý herec, i keď na úlohu kňaza, na jednej strane plného vášne a na druhej plného chladu, sa hodil, možno práve i kvôli svojej orientácii, kde ho nedokázala ani v reáli zviesť krásna Rachel Ward:-) Mne sa vždy páčila tá psychológia postáv, kde bolo vykreslené ako ľudské ego a ctižiadosť síce vyhráva nad čistou láskou a pravdou, ale nikdy naozaj nemôže vyhrať. K tomu skvelé herecké výkony pani herečiek v podaní Barbary Stanwyck, a Jean Simmons a dostaneme jeden kvalitný seriál, ktorý asi nie každý pochopí :-) ()

Generi

Tento sfilmovaný príbeh ma úplne pohltil možno pred 30 rokmi a preto dávam plný počet. Asi jediný romantický film, ktorému nemám čo vytknúť, aj keď samozrejme dnes by som už tak nebola nadšená ()