Ptáci v trní (TV seriál)

• slovenský

Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

Viděla jsem tuto ságu, když mi bylo přibližně 11 let a vryla se mi hluboko do paměti. Časem jsem si přečetla i knižní předlohu (uf, to byla děsně tlustá bichle :-). A ačkoli byla kniha jasně lepší, přesto i film má svou cenu a je to prostě ROMANTIKA. Už jen z té nostalgie si ode mě vysloužil 4*.(7.4.2005)

Má to ještě pokračování............ http://www.csfd.cz/film/30391-thorn-birds-the-missing-years-the/(20.1.2008)

„Podle jedné legendy žije na světě pták, který zazpívá jen jednou za život, sladčeji než jakékoli jiné stvoření na této zemi. Od chvíle, kdy vyletí z hnízda, hledá trnitý strom, a neustane, dokud ho nenalezne. Potom se v těch nehostinných větvích rozezpívá a na nejdelší a nejostřejší trn se nabodne. Umíraje se vypne ve smrtelných mukách a krásněji než skřivan či slavík zazpívá jednu jedinečnou píseň, za kterou zaplatí životem. Ale celý svět zmlkne a naslouchá a Bůh na nebesích se usmívá. Neboť to nejlepší se vykoupí jen velikou bolestí… Alespoň tak praví ona legenda,“ to je úvod příběhu „Ptáci v trní“ od Colleen Mc Culloughové. Legenda je zmíněna i ve filmové sérii. Ta se sice navenek tváří romanticky – vztah Meggie a kněze Ralpha de Bricassarta, ovšem hlavně zachycuje každodennost ve farmářské rodině Clearyů, kde byla Meggie jako děvče od dětství v roli outsidera, a proto nachází útočiště u kněze. Život na farmě Drogheda v první polovině 20. století zobrazen realisticky. Zajímavost: představitelka Meggie (Rachel Ward) a její filmový manžel Luke O´ Neill (Bryan Brown)jsou i ve skutečnosti manželé. Mc Culloughová (1937) podobné téma zpracovala i ve svém románu Ve stínu zlaté hory (2003).(2.1.2009)

• rikitiki

Kýč jako blázen.(8.2.2011)

Je to krásně plynoucí seriál rozdělen na několik částí. Nic v televizi nedávají, tak se na to občas mrknu, není to zlé, baví mě to, má to svůj děj se zajímavým a simpatickým obsazením..(7.8.2011)