poster

Ptáci v trní (TV seriál)

 • anglický

  The Thorn Birds

 • slovenský

  Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

 • HoneyBunny
  ****

  Tahle posmutělá a rozbolavělá romantika je zkrátka nadčasová. Odsuzovat ji je odsuzováním celého žánru. Ptáci v trní totiž patří k nejlepším romantickým filmům vůbec - a nejen díky tomu, že se v nich pracuje s "vyššími" tématy než "ona si vzala jiného, a proto nemůžeme být spolu". Překrásná Rachel Ward tu hraje zranitelnou Meggie, jejíž láska k otci Ralphovi (charismaťák Chamberlain) jde i proti Bohu. Jejich společné scény jsou nabité napětím, emocemi i výstižnými dialogy - což je přesně to, co dámy od romanťárky chtějí. Poslední dva týdny už nemají takový emocionální náboj a mnohem víc se vlečou, ale ten konec stojí za čekání. 75 %(9.8.2010)

 • Marek1991
  *

  Nechápem, prečo to nenazvali vták v tŕní. Ani neviem koľko dielov a koľko minút z toho som videl, ale to, čo som videl ma nezabavilo, nenadchlo a nedalo mi veľa zmyslu. Ako veriaci som pre to hľadal pochopenie a nejaký zmysel. Niečo možno ušlo a nastolilo to pár otázok a názorov, riešení, či pripomienok, ale celkovo to bola nuda. V jednom diely schádzala hlavná herečka po schodoch, kde upútala kňaza a ak sa mám priznať aj mňa, ale to mi najviac utkvelo v pamäti a ostatné len ťažko, až vôbec, čo znamená, že to asi naozaj za veľa nestálo. Toto nebola romantika podľa môjho gusta.(19.2.2012)

 • phoebess
  ****

  pamatuju si, že jsem do tohoto seriálu byla jako malá šíleně zažraná... když jsem dnes viděla v televizi na to ukázky, tak se mi to všechno zpětně vybavilo, ale dneska už by mě asi nijak extra neuzajal(22.7.2010)

 • Radyo
  ***

  Na můj vkus trochu moc romantický seriál, i když ze začátku se vůbec nevyvíjel špatně, ale pak tvůrci prošvihli ten správný okamžik, kdy skončit a začali zápletku ještě více konstruovat, byť už vpodstatě nebylo na čem stavět. Škoda, jinak by to bylo možná i za pět hvězdiček.(4.4.2003)

 • Fleur6
  ***

  Rada by som dala menej, ale "Ralph" Richard Chamberlain je ďalšia z postáv, na ktorej som kedysi (keď sa voda sypala a piesok lial) frčala.(28.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace