Ptáci v trní (TV seriál)

• slovenský

Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

Tahle posmutělá a rozbolavělá romantika je zkrátka nadčasová. Odsuzovat ji je odsuzováním celého žánru. Ptáci v trní totiž patří k nejlepším romantickým filmům vůbec - a nejen díky tomu, že se v nich pracuje s "vyššími" tématy než "ona si vzala jiného, a proto nemůžeme být spolu". Překrásná Rachel Ward tu hraje zranitelnou Meggie, jejíž láska k otci Ralphovi (charismaťák Chamberlain) jde i proti Bohu. Jejich společné scény jsou nabité napětím, emocemi i výstižnými dialogy - což je přesně to, co dámy od romanťárky chtějí. Poslední dva týdny už nemají takový emocionální náboj a mnohem víc se vlečou, ale ten konec stojí za čekání. 75 %(9.8.2010)

• Marek1991

Nechápem, prečo to nenazvali vták v tŕní. Ani neviem koľko dielov a koľko minút z toho som videl, ale to, čo som videl ma nezabavilo, nenadchlo a nedalo mi veľa zmyslu. Ako veriaci som pre to hľadal pochopenie a nejaký zmysel. Niečo možno ušlo a nastolilo to pár otázok a názorov, riešení, či pripomienok, ale celkovo to bola nuda. V jednom diely schádzala hlavná herečka po schodoch, kde upútala kňaza a ak sa mám priznať aj mňa, ale to mi najviac utkvelo v pamäti a ostatné len ťažko, až vôbec, čo znamená, že to asi naozaj za veľa nestálo. Toto nebola romantika podľa môjho gusta.(19.2.2012)

pamatuju si, že jsem do tohoto seriálu byla jako malá šíleně zažraná... když jsem dnes viděla v televizi na to ukázky, tak se mi to všechno zpětně vybavilo, ale dneska už by mě asi nijak extra neuzajal(22.7.2010)

Na můj vkus trochu moc romantický seriál, i když ze začátku se vůbec nevyvíjel špatně, ale pak tvůrci prošvihli ten správný okamžik, kdy skončit a začali zápletku ještě více konstruovat, byť už vpodstatě nebylo na čem stavět. Škoda, jinak by to bylo možná i za pět hvězdiček.(4.4.2003)

Rada by som dala menej, ale "Ralph" Richard Chamberlain je ďalšia z postáv, na ktorej som kedysi (keď sa voda sypala a piesok lial) frčala.(28.4.2008)