poster

Ptáci v trní (TV seriál)

 • anglický

  The Thorn Birds

 • slovenský

  Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

 • danecek24
  ***

  41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (4) - *Nejlepší minisérie nebo TV film, *Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu - Richard Chamberlain, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Barbara Stanwyck, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Kiley + nominace (4) - Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu - Rachel Ward, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Piper Laurie, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jean Simmons, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bryan Brown(20.2.2009)

 • MikeCool
  *

  TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 25% (1*) |(21.7.2013)

 • larelay
  **

  Utrenie mladej Zuzany, ktora musela povinne tento serial sledovat za cias tesne pred rozdelenim Ceskoslovenska, ako pravidelnu davku romantiky v nasej rodine :) Aj napriek krasnej Rachel Ward a celkom zaujimaveho nametu to bol pre mna nestravitelny kusok.(2.9.2009)

 • Lynn
  ****

  Viděla jsem tuto ságu, když mi bylo přibližně 11 let a vryla se mi hluboko do paměti. Časem jsem si přečetla i knižní předlohu (uf, to byla děsně tlustá bichle :-). A ačkoli byla kniha jasně lepší, přesto i film má svou cenu a je to prostě ROMANTIKA. Už jen z té nostalgie si ode mě vysloužil 4*.(7.4.2005)

 • Gilmour93
  **

  Stát se dokonalým knězem, skrz něhož je plně prostoupen Bůh a nebo vstoupit nástrojem, jenž slouží kněžím v celibátu jen na čůrání, do Meggie? Tohle dilema je dovedně zakódováno do názvu, který je však již léta mylně uváděn jako Ptáci v trní. Ona muka nerozhodnosti, zdali sobecky milovat toho tam nahoře nebo ženu svého srdce, vystihuje původní název literární předlohy, kde je první podstatné jméno v singuláru a předložku "v" nahrazuje předložka "na", ale dosti pohanských komentářů, vždyť je to o lásce.. Nesmrtelné romantické drámo o zakázaném vztahu na pozadí kostelních varhan a bečících ovcí, co již několik dekád něžně zraňuje srdce dívek a dam u televizních obrazovek a naplňuje nejen kapesníky vlhkostí. Zatímco průzkumy uvádějí, že 90% mužů má při milování oči otevřené, tak stejné procento žen je údajně ponechává "wide shut" a já úplně vidím, jak si některé z nich představují Richarda bez kněžské sutany. Zapeklitým paradoxem milostného světa pak zůstává, že on si při milostné scéně s Rachel Ward představoval se zavřenýma očima někoho, kdo mívá oči otevřené, ale jak se říká, v lásce a válce je dovoleno vše..(25.7.2011)

 • - Príbeh sa odohráva na austrálskej ovčej veľkofarme Drogheda, ale pritom skutočná Drogheda je v Írsku a natáčanie prebiehalo v Kalifornii. (Raccoon.city)

 • - Představitelka Meggie (Rachel Ward) a její filmový manžel Luke O´ Neill (Bryan Brown) jsou manželé i ve skutečnosti. (triatlet)

 • - Autorka předlohy Colleen Mc Culloughová (1937) podobné téma zpracovala i ve svém románu Ve stínu zlaté hory (2003). (triatlet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace