Ptáci v trní (TV seriál)

• slovenský

Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

Je to krásně plynoucí seriál rozdělen na několik částí. Nic v televizi nedávají, tak se na to občas mrknu, není to zlé, baví mě to, má to svůj děj se zajímavým a simpatickým obsazením..(7.8.2011)

• kulyk

Ptáček v trní, tvrdě chrní, farář si na dámě nezavrní. Zavrní-li,pak bude zle. Papež mu ho nařeže na puzzle.(24.5.2012)

S odstupem let, kdy se stávám opět pasivním doprovodem při sledování této pověstné série - nejprve na popud tetinky, podruhé matinky - vnímám Ptáky v trní jak běžnou epochální mini, která formálně náleží 80. letům, tématicky však neuškodí žádnému pozdnímu víkendovému večeru.(1.8.2011)

Má to ještě pokračování............ http://www.csfd.cz/film/30391-thorn-birds-the-missing-years-the/(20.1.2008)

Kniha je lepší. Seriál je vhodný pro ty, kdo si vzpomínají, že kniha byla pěkná, a chtějí si připomenout, o co šlo. Matně připomenout. Richard Chamberlain není vůbec můj typ, sutany mi puls nezrychlují (a kardinálské klobouky už vůbec ne), ale stejně mám při poslední epizodě vždycky po ruce kapesníky. Dávají ji totiž většinou až konci léta, kdy jsou noci chladné, a já náchylná k nachlazením. :)(7.7.2011)

• - O hlavnú ženskú rolu Meggie (Rachel Ward) sa uchádzali Olivia Newton-John, Jane Seymour či Michelle Pfeiffer. (Raccoon.city)

• - Barbara Stanwyck, která hrála roli Mary Carson, se při natáčení nadýchala kouře ze speciálních efektů a rozvinul se u ní chronický zánět průdušek. Situaci byla o to horší, že byla od svých devíti let vášnivou kuřačkou. (Mol)

• - Představitelka Meggie (Rachel Ward) a její filmový manžel Luke O´ Neill (Bryan Brown) jsou manželé i ve skutečnosti. (triatlet)