Epizody(4)

Jakmile ji spatřil, věděl, že je jedinou láskou jeho života. Nedostupnou, zakázanou, věčnou… Richard Chamberlain v roli ctižádostivého kněze ve slavné americké minisérii podle stejnojmenného románu Colleen McCulloughové. (Česká televize)

phoebess

pamatuju si, že jsem do tohoto seriálu byla jako malá šíleně zažraná... když jsem dnes viděla v televizi na to ukázky, tak se mi to všechno zpětně vybavilo, ale dneska už by mě asi nijak extra neuzajal ()

Marci

To byly časy - začátkem 90. let u nás začal běžet tenhle legendární seriál. Zakázaná láska mezi mladou dívkou a knězem, sňatek s nemilovaným mužem, utajované dítě... Všechno je to vlastně červená knihovna, ale nějak to funguje. Sice se na to dneska dívám trochu s nostalgií a úsměvem na rtech, pořád ale ráda. ()

Jack_D.

Moje hodnoceni je velmi subjektivni, nebot jsem nejprve cetl knihu a pote teprve videl. Puvodne jsem chtel dat 4 hvezdicky, ale kdyz o tom tak premyslim, tak zas tak uzasne spracovane to nebylo a necist predlohu, tak me to snad ani nezaujme a nedivam se na to. Kdyz si ale uvedomim ze je tento miniserial stejne stary jako ja, tak se neni co divit. Byt o par desitek let starsi a videt to v dobe uvedeni tak jsem z toho asi taky na vetvi.... ()

vydumnica

Vtáky v tŕní, miniséria mojich dievčenských čias, páter Ralph moja prvá platonická láska, Austrália láska na prvý pohľad, nezabudnuteľné herecké výkony, nádherná hudba a pre mnoho ďalších dôvodov nedávam nižšie hodnotenie. Ani neviem koľkokrát som Vtáky v tŕní videla, čítala som aj knihu a poznám to snáď naspamäť. Ani neviem, ktorý herecký výkon bol najlepší, lebo všetky boli naozaj úchvatné, wow, wow a ešte raz wow!!! Vtedy som ani netušila, že Christopher Plummer je ten legendárny Christopher Plummer! A tiež som nevedela, že v skutočnosti bol seriál nakrúcaný v USA a vôbec nie v Austrálii a pamätám si, že keď som sa to dozvedela, bola som sklamaná. Zaujímavé je, že na imdb majú The Thorne Birds aktuálne 7,9/10 a tu na čsfd iba 58%. Pravdupovediac nerozumiem tomuto biednemu hodnoteniu. Zaslúžené nominácie na Golden Globes a maximálne zaslúžené víťazstvá. Ja by som dala sošku všetkým hercom a tvorcom tejto krásnej a nezabudnuteľnej minisérie. Som rada, veľmi rada, že knižka Colleen McCullough bola sfilmovaná.💙 ()

danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (4) - *Nejlepší minisérie nebo TV film, *Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu - Richard Chamberlain, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Barbara Stanwyck, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Kiley + nominace (4) - Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu - Rachel Ward, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Piper Laurie, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jean Simmons, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bryan Brown ()

vesper001

Kniha je lepší. Seriál je vhodný pro ty, kdo si vzpomínají, že kniha byla pěkná, a chtějí si připomenout, o co šlo. Matně připomenout. Richard Chamberlain není vůbec můj typ, sutany mi puls nezrychlují (a kardinálské klobouky už vůbec ne), ale stejně mám při poslední epizodě vždycky po ruce kapesníky. Dávají ji totiž většinou až konci léta, kdy jsou noci chladné, a já náchylná k nachlazením. :) ()

mandlova

Moje máma to žere, já tento seriál extra nemusím... asi jsem ho viděla v nesprávný čas, nijak moc mě neoslovil, ale zase mu nemůžu upřít kvalitní zpracování knižní předlohy, poctivé herecké výkony...ale ta romantika je na mě až moc "lepivá" jak cumel ()

R´Hell

Tak mě napadá, jestli Ptáci v trní v době svého uvedení nesklidili pořádnou kritiku od církve? Televizní romantika, někdy až zbytečně moc protahované scény a dialogy. Zvuková kulisa, přesto ne tak špatná, abych jí udělila hodnocení rovné zfilmovaným výtvorům Rosamunde Pilcher. ()

mirec88

Ja som toto nikdy nemal rád, už len kvôli tomu, že to dávali pomerne často a moja rodina sa na to pozerala vždy ako na nejaký kult. Mňa ten príbeh nikdy nechytil, už len tým, že je to strašne dlhé a nudné. ()

Autogram

Na tomto seriáli sme si niekedy krátko po revolúcii každotýždenne drásali nervy, ako vie byť osud krutý, viera neústupná a Meggie krásna. Len bol vtedy seriál o niečo kratší. A aj dnes sa dá v ktoromkoľvek okamihu sa ponoriť do seriálu. ()

Markussis

Tato sága je již bezesporu klasika. Vynikající a slavní herci, nádherná hudba od Henryho Manciniho a okouzlující australská příroda, především tedy ukázky Queenslandu. Zkrátka podle mého názoru velmi věrohodným způsobem zfilmováná knižní předloha. Důvod zdejšího nízkého hodnocení spatřuji hlavně v tom, že tento seriál a vůbec příběh je věcí vkusu, tedy pro někoho to může být vyloženě kýč. Ovšem při zachování objektivity musím uznat, že v rámci svého žánru je to perfektně odvedená práce a hodnocení tím pádem snižovat nehodlám. ()