HorrFi

Ten moment kdy už toho má člověk plný zuby určitě zažil aspoň jednou každej z nás a já se vůbec nedivim člověku, kterýmu ruply nervy v tropickým vedru uprostřed betonový džungle a ten americkej systém tomu taky určitě moc nepomohl.. Volný pád je výborně zrežírovanej film s naprosto úctihodným hereckým výkonem Michaela Douglase.. takhle má vypadat stará poctivá filmařina :) ()

Deyw

klasicka zalezitost..man on the edge to vystihuje nejlip..nejvetsi pecka..pro me s hrou douglasovo top film..film o tom jak dokaze vedro bejt nebezpecny :D naprosta sleha..klasika ()

sir-dave

Taková One Man Show ze života nasranýho Douglase cestou necestou domů za svou ženou. Občas trochu přepálené, v polovině zjišťuju, že osa filmu už se asi příliš měnit nebude a trochu to s přibývajícím koncem začíná ztrácet na dechu. U Douglase jsem jinak lepší výkon zatím neviděl. ()

andrii

Vážně rázný výstup ven. Výrazem tiše, ryze brunátný. Pěší Arés. Bůh masakru. Do cíle /h/různě na scestí. ()

Triple H

Michael Douglas a jeho životná úloha. Joel Schumacher a jeho najlepší film. Krásny obraz toho, kam až môže dnešná spoločnosť dotlačiť psychicky nevyrovnanejšieho jedinca (nie psychopata, pozor!). ()

matezzz

Po druhém shlednutí měním hodnocení ze čtyř na pět.. já nevím, ale ten film má něco do sebe.. od začátku do konce si pilně držel moji pozornost (je to pěkných pár let, co jsem ho viděl poprvé).. 90% ()

Doudis19

Joel Schumacher na vrcholu své sinusově nestabilní kariéry. Špinavý a až k smrti mrazivý thriller vyzdvihující především temnou stranu lidské povahy v démonickém podání Michaela Douglase. Ten skrze postavu Williama Fostera, muže který má "drobný" problém s ovládáním se, podává napínavou kritiku společnosti a přímo si libuje v tématech rasismu, homosexuality či jen klamné reklamy (Burger). William Foster - hlas lidu. ()

LeoH

Ve své době jsem měl zlost na autory, že z hlavní postavy dělají psychopata a zjednodušují si tím život – taková by to jinak byla krásná obžaloba systému. Ve skutečnosti jsem to byl ovšem já, kdo viděl věci zjednodušeně. Tenkrát mi koneckonců taky připadaly v pořádku D-FENSovy šovinistické výlevy a smál jsem se situacím, při kterých mě dneska mrazí. A postavu dosluhujícího policajta s jeho domácími problémy jsem považoval za zbytečnou omáčku, neviděl jsem, že i v ní je kus lidského dramatu, o nic méně závažného než pouliční násilí, neřkuli gramáž hamburgerů ve fastfoodech. Co zůstává, je ne snad obžaloba, ale trefný portrét současné společnosti, který přiměje k zamyšlení ve dvaceti jako ve čtyřiceti, pokaždé trochu jinému, a to moc filmů neumí. ()

kjakob

Film, kde se vážné a emotivní scény střídají s vtipnými hláškami a situacemi. Někdy si člověk říká, kdy se ještě má smát a kdy to brát vážně. Celkově je to ale pecka, která pobaví a přinutí k zamyšlení. Aneb co by se stalo, kdybyste na jakoukoliv námitku k vaší osobě mohli vytáhnout brokovnici :) ()

David.Darco

Čo k tomuto dodať. Vynikajúce herecké výkony, zábavné scény a dobre zrealizovaný nápad. Krásne zobrazené ako rýchlo môže človek vo svojom živote padnúť až na dno, niekto sa z neho vyhrabe a niekto naopak nie. ()

chelseaman22

Nezlobte se na mě, ale tenhle film je dlouhým monologem života muže, který se neuměl chovat, a proto byl také zastřelen. Když vezmu v potaz hodnocení filmu kontra jeho kvalitu, chce se mi zvracet. Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. 30 % Celosvětový příjem k 7. 1. 2020: $40,903,593, což je 2,26 násobek rozpočtu ()

Motinski

Douglas v polohe v akej som ho ešte asi nevidel. Priamočiara jazda o tom ako jednoducho sa z človeka stane psychopat a niekedy by ste to ani nečakali. Schumacher remeselne istý a hlavne uveriteľný. Pre mňa možno jeden z jeho najlepších filmov so silným dopadom na pocity diváka. ()

Sfinkter

Co se stane, když pohár trpělivosti přeteče? Koukněte se na Volný pád se strhujícím Douglasem, který byl jediný, komu se scénář zamlouval. Schumacherův trvající vrchol v devadesátých letech a děj v jeho oblíbeném LA, závěr na molu ve Venice impozantní. ()

pytlák

Velice zajímavý námět o "rozkladu osobnosti" jednoho chlapa a následném volném pádu až na úplné dno. Bohužel trochu tomu ubírá až přílišná schematičnost kdy se Michael Douglas prostě přesouvá z jednoho místa na druhé a z jednoho maléru na další. Slabších 80%. ()

Belbo

Do dnes - do 19.8.09 nenatočil Schumacher lepší film. Snad toto mistrovské drama o cestě k zatracení, o nerůstajícím střetu mezi jedincem a společností smí nosit nálepku kultovní. Nebýt pro mě slabších posledních dvaceti minut, dal bych pět ()

Gothar

Ako čítam komentáre, tak už bolo všetko napísané, preto v skratke zhrniem svoje dojmy: skvelý Michael Douglas, výborné dialógy okorenené čiernym humorom a úžasná atmosféra. D-Fensovi som fandil od začiatku do konca. [spoiler:]Jedinou chybou je záver, tam je D-Fens vykreslený ako psychopat, nebyť toho, tak je to dokonalý film s dokonalou satirou dnešnej spoločnosti. ()

Honzek

Tento film by měl vidět každý, kdo nevěří, že peníze jsou všechno:-) Celý film jsem se skvělě bavil a dokázal se ztotožnit s nemalou částí problémů, kterými Michalel Douglas prochází. Mám rád lidi kterým něco řeknete a nemají Vám jak odvětit, prostě jste ho dostali tím, že použijete mozek (například scénka kdy Michaelova žena říká do telefonu: Policie je všude kolem! A Michalel to zabije hláškou: Dej mi je k telefonu:-) Stejně tak dostanete snídani i v době oběda, když použijete zbraň. Jsou to takové malé věci, které dělají tento film vynikajícím dílem a ukazuje nám to jak se doba vyvinula a kam spěje. Konec mohl být rozhodně lépe zpracovaný, ale nebyl ani hrozný. Stopáž filmu akurátní a myslím, že jsem tam nezažil chvíle nudy. Navíc mi to opět dokázalo, že filmy let minulých mají něco do sebe. Přitom svět je ještě prohnilejším místem, než byl, takže inspirace je hodně, avšak je asi na oku režiséra jak to dokáže podat a také co dneska všechno pustí do televize a o tom co tam pustily dříve, co vám dovolili točit a co ne. Ale dneska spíše světu vládne obraz ať už 3D, nebo HD, ale kvalita scénářů, jako je právě tento upadá. Za mně 5/5 ()

flawi.f

Už jenom ta úvodní scéna je tak šílená, že být na místě Michaela Douglase, tak mi asi taky rupne v bedně. Vedro, nekonečná dopravní zácpa, řvoucí děti, nefungující klimatizace a korunu tomu nasazuje otravná moucha - tak tohle by i toho největšího flegmatika vydeptalo do bezvědomí, natož pak psychicky slabšího jedince. Volný pád je vynikající krimi thriller, který mě po celou dobu držel v napětí a nechal mě kochat se mistrným Douglasovým výkonem. Ovšem přišel konec, který celý film trochu zabil. Klišé nad klišé.......Na závěr, při scéně v restauraci, kdy Douglas upozorňuje na to, že hamburger vypadá jinak, než na obrázku - nepřipomíná vám to chvíle, kdy si dáte v mekáči cheese, který spíš vypadá jako když si na něj někdo sedl? :-) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher