LuckyStar

Psychologická přesnost je zde aspektem a nejdůležitějším článkem. To, co postihlo Michaela Douglese v tomto psychothrilleru, může stejně tak postihnout kohokoliv jiného za podobných podmínek. Z celého filmu dýchá skvělá atmosféra autentičnosti a drží se naprosto svého jména - znovu jeden z mála filmů, který je absolutně hoden svého názvu. Výborné herecké výkony, vedrové šílenství, cesta, kterou už nelze vrátit. Výzva pro všechny, kteří vlastní auto se zabudovaným přehrávačem a trčí více než hodinu v dopravní zácpě. ()

M.I.K.E.

Michael Douglas jako ničemný, ,, právem " rozzuřený, srdnatě jdoucí za svým cílem psychopat se náramně vyvedl. Snímek musíme samozřejmě brát s rezervou, protože sebevznětlivějšímu člověku by prasklé nervy neudělali z rozzuřeného občana zabijáckého psychopata. Proto bych k žánru drama těž připsal komedie. Nicméně se jedná ( samozřejmě po Telefonní budce) o nejlepší Schumacherův počin. A výkon Michaela Douglase netřeba komentovat - báječné. ()

Kopin

Miluju tenhle film. Jen škoda přeškoda, že William 'D-Fens' Foster je nakonec vyobrazen jako nervově labilní jedinec a ne jako normální člověk, kterému prostě jen "ruplo v kuli". Ale tak či onak mu prostě nešlo nefandit. ()

lukasd

Všechny scény s M.Douglasem jsou geniální a zaslouží si hodnocení 100%. Film trochu zbržďuje dějová linka odehrávající se na policejní stanici, která alespoň zpočátku nemá potřebné napětí. V okamžiku kdy R.Duvall vyrazí do terénu, ale začíná i tahle část fungovat. Trochu příliš hollywoodský je závěr, který vrcholí klasickým soubojem polda vs. padouch. Jinak už dlouho se mi nestalo, abych nějakýmu záporákovi fandil tak jako Williamu Fosterovi(naposledy tak možná Snapeovi v HP:-)) 90% ()

Oyer

Celkem snadno se dá uvažovat i o pěti hvězdičkách. Všechny scény, kde se vyskytuje M. Douglas jsou naprosto geniální. Film má perfektní spád, nenudí a shlédnete ho jedním dechem. Ač drama - krimi, nechybí několik velmi vtipných scének (a přesto je zachována hořkost situace). Trochu jsem se bál, jak bude pořešen samotný konec dramatu, naštěstí i ten má velké +. Výborná záležitost. Štěstí, že netrpím stereotipem velkoměsta... ()

Martin_W

Napínavý thriller s briliantním M. Douglasem v hlavní roli. Možná jsem čekal něco více, ale i tak jsem si film náramně užil. Velké plus za hlavní myšlenku. 72% ()

misik95

Netradiční snímek, Michael Dougles dokázal, že do svých rolí dává maximum, výborný herecký výkon. Nejlepší na tom bylo, že co dělal mělo jakousi logiku, když se na to podíváme trochu s nadhledem a z jeho úhlu pohledu. Nejlepší scéna je asi ve fast foodu a ovšem od začátku vylepšování jeho arzenálu. 77% ()

smetyl

No že by to bylo až takový terno to ne. Je to dost zábavná satira na společnost a na její problémy. Ve filmu je na ně upozorňováno dost netradičním způsobem. Společnost plnou rasismu a zbytečné nenávisti či sobectví. D-FENS se prezentuje jako mecenáš veškerých nešvárů lidstva. Zajde moc daleko. A ke konci je jeho šílenství zřejmé. To se mi nelíbilo. Ovšem nijak mě to zvlášť nenadchlo. Zaujalo. Pobavilo. Nic víc. ()

Milky.

Takový rozpolcený film. Dokud Bill "jde domů" a setkává se s Emérikou, všechno funguje perfektně. Amerika a moderní falešný způsob života dostávají na prdel a Douglas je tak věrohodný až z toho dostávám nutkání někdy v autě vytáhnout pálku a ukázat společnosti zač je toho loket. Bohužel scénář nejspíše potřeboval rozmělnit aby "společnost" neměla na talíři tak surový obrázek života, který žije a v druhé polovině je z Billa pouze vyšinutý psychopat s posraným životem, kterého se bojí i vlastní rodina (za kterou samozřejmě jde). První část za 5 hvězdiček, diskreditační část tak 2-3 hvězdy. Ovšem celkové vyznění filmu stejně jakžtakž fungovalo a přidávám body za odvahu natočit už v devadesátém třetím něco takhle kritického. Nakonec tedy DOSTATEČNÁ. ()

qxkamo

Tento psychologicky triller moze prezit doslova kazdy z nas, ktory cely zivot len podlieha spolocnosti a jej potrebam a nikdy nie je schopny sa zastavit, vziat si cas pre seba, svoju rodinu, svojich blizkych. Cely cas ma clovek pocit, ze to, co Michael Douglas vo filme robi, je spravne. No neskor to uz prechadza do extremu, co je klasicky pripad cloveka, ktory sa brani utokom. Film nas nuti zamysliet sa nad tym, ci nie sme rovnaki a ci nie je len otazkou casu, kedy sa zo seba zblaznime. ()

geimz

Nefunguje to. Neveril som Douglasovi jeho prepnutie na začiatku filmu (chyba scenára, nie herca) a ani všetky tie náhody, pri ktorých stretal len agresívnych magorov, na ktorých si mohol vybiť zlosť. Záverečná tretina, kedy je vykreslený už len ako psychopat, tomu tiež moc nepridáva, a koniec, aj keď ani nemohol byť iný, ma nechal chladným, pretože som k hlavnej figúre nechoval žiadne sympatie. ()

kuboj

Ústřední záměr je vlastně docela dobrej, teda nakolik mu rozumím: ukázat běžnýho slušnýho občana, kterej se prostřednictvím série běžných situací, na který reaguje spravedlivym hněvem oproti běžnýmu modu, kdy si je prostě nechá líbit, postupně psychicky rozloží a stane se z něj nebezpečnej maniak. Tenhle záměr ale bohužel úplně ztrácí na působivosti, protože zdání takovýhle procesu normální člověk -> agresivní psychopat vyvolává jenom dávkování informací v průběhu vyprávění. Postupně se totiž ukáže, že hlavní hrdina byl už předtím psychopat, kterej bydlí u maminky, která se ho bojí a před kterou finguje, že chodí denodenně do práce, kterou už měsíc nemá, a se kterou bydlí, protože se s ním rozvedla jeho žena, kterou terorizoval, celou dobu. Žádnej přerod se tak neodehrává a ať už je to kvůli potřebě mít na konci jasně určený, kdo je hodnej a kdo zlej, nebo proto, aby se otupila nepříjemnost sdělení pro diváka (nepříjemná možnost identifikace s protagonistou a možnost toho, že tohle "by se mohlo stát i mně"), nebo prostě proto, že to scénaristovi ani režisérovi nedošlo, jde o selhání na tý nejzákladnější úrovni. ()

Movie Gourmet

Výborný Michael Douglas a dobrý Robert Duvall. Tenhle film je fakt něco, to co Douglas předvádí nemá prostě chybu. Všem vřele doporučuji. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Nejlepší je, že Michael Douglas byl podle mě jasně v právu a já byl na jeho straně. Přesně tam popisují, jací lidi opravdu jsou a proto je hlavní hrdina tak vytočený, oprávněně. Jdi do nich Michaele! ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher