Odhalte, duševní rozpolcení doprovázející Ježíše Krista na jeho cestě při hledání životního poslání. Příběh zachycuje situace, kdy čelí stejným pokušením jako obyčejný člověk. Pochybuje o sobě samém a vzpírá se úkolu, k němuž byl předurčen Bohem. Film natočený podle románu Nikose Kazantzakise je provokujícím, zároveň však působivým a obohacujícím dílem. (Magic Box)

creTin

Pompézní plivnutí do ksichtu křesťanům, ale taky povedené pojednání o lidské slabosti. Dafoe si zmateného božího syna střihl excelentně, ale těžko se vyloženě kladně hodnotí, když překrásná bota někomu příšerně rozšlape ksicht. ()

Fraktální

Jestli já tedy můžů něco říct, tak především, že ten film je dlouhý... a to tak , že i kdyby byl o polovinu kratší, tak je pořád dlouhý. A ten hlavní chlápek tam, by potřeboval zobat nějaký to antidepresivum,pak by to byl junák k světu. Vše ostatní bylov pořádku... ()

Lumpicek1979

Nemám rád tyhle film, byl jsem jenom zvědav kvůli vysokému hodnocení, ale v polovině jsem to vypnul, nedalo se na to dívat, prostě něco hrozného, jenom musím uznat že W. Dafoe tam vypadal výborně a H. Keitel zase otřesně. ()

Accacia

Pochopitelně to není příběh o Ježíši (koneckonců i na počátku filmu je to uvedeno). Obraz prostého člověka, hledajícího Boha, oblečený do osoby Krista. Hinduisticko hippie mix, který měl patrně něco sdělit, ale nesdělil nic moc. ()

silencewater

Ocenuji zajimavou myslenku sledovat Jezise jako cloveka a ne jen jako syna Boziho. Zpracovani je precizni, herecky velmi dobre, ale je to tezky film ktery se vzhledem k choulostive povaze tezko hodnoti. rozhodne to neni komercni a taky ne pro sirokou verejnost, pro me zbytecne zdlouhave a chvilemi i nudne. Mnohem silnejsi pocit jsem mela pri Benhurovi. ()

zmirix

Čekal jsem kontroverzní nářez ale paradoxně jsem dostal pohlazení po duši. Film ukazuje postavu Ježíše jako člověka a tím víc mi byla jeho postava bližší. Podle mě nejlepší film o Ježíšovi 100% ()

lineker

K filmu jsem přistupoval bez jakýchkoliv náboženských předsudků (jedinou bibli kterou jsem četl byla ta od Antona Szandora LaVeye, a to ještě z mladistvé nerozvážnosti). A proto jsem vše sledoval jako příběh nerozvážného člověka v podání skvělého Willema Dafoea doprovázený neméně skvělou hudbou Petera Gabrilea. Případné hlubší analýzy snímku nemohu podat jelikož jak jsem už zmínil chybí mně zpětná vazba na předlohu jak křesťanskou tak pozdější knižní od Nikose Kazantzakise. Samozřejmě i tak člověk film vnímá jako něco vyjímečného co zřejmě právem budí emoce ať na jedné či druhé straně "barikády". ()

sweet.papaya odpad!

Řekla bych, že Nikos byl hodně mimo, když psal tu knihu. Máří Magdaléna jako dětská láska Ježíše Krista? Jidáš jako největší kámoš, který Krista tak moc miloval, že ho zradil? A to jako fakt? Jsem křesťanka a věřím tomu, co je napsáno v Bibli. Tenhle příběh je slint. Ježíšova božská stránka osobnosti nikdy nemůže ustoupit té lidské. ()

JARDAHONDA

Odhalte, duševní rozpolcení doprovázející Ježíše Krista na jeho cestě životem. Snímek zachycuje situace, kdy čelí stejným pokušením jako každý člověk. Pochybuje o sobě samém a vzpírá se úkolu - svému poslednímu pokušení na kříži. Film je natočený podle románu Nikose Kazantzakise. ()

starr64

Naprosto fenomenální zpracování tohoto tématu. Je zcela jasné a průkazné, že Satan není ten zlý, nýbrž naopak. I pro Ježíše chtěl normální život. Proč se nechávat ukřižovat z jakého důvodu? Proto aby se lidi rvali a zabíjeli pro jeho jméno? Byla to hloupost od Boha jenom k vůli své zábavě jako když hrajete hru na počítači - přesně tak to bylo celou dobu. Také proto do jisté doby platilo - chceš-li pobavit Boha seznam ho se svými plány. Přijde čas, kdy lidé pochopí co Bůh způsobil na Zemi - jenom špatné věci. Lidi jsou klamáni církvemi celých 2000 let. Nyní je čas probuzení. Film doporučuji každému je tam hodně pravdy na rozdíl od jiných zpracování. ()

pekkanik

Začiatok veľmi dobrý, stred neuveriteľne nudný, záver úžasný. Kto z takzvaných veriacich proti tomuto protestoval, ukázal akurát vlastnú obmedzenosť. ()

andy60

Musím říct, že jsem se snažil. Snažil jsem se vnímat děj, pochopit, co nám chtěl Scorsese sdělit, vžít se do postavy samotného Ježíše a prožít s ním tu dlouhou cestu, ale prostě to nešlo. Přistihl jsem se, že mnohem častěji, než na obrazovku, pošilhávám na displej přehrávače, kolik že ještě zbývá do konce. ()

Blind307

...veľmi zaujímavý filmový projekt o ktorom sa dá hodne polemizovať...a dať hodnotenie pre mňa od 2* do 4*...nechal som si to prejsť havou a dám stred... ()

Miriablo

Vse podstatne bylo receno a netreba opakovat. Genialni ve vsech aspektech, dlouhe, dechberouci a finale bezchybne a udivuhodne. Jak me tohle mohlo tak dlouho mijet? 5* ()

zajpton

Pustit se do této látky chce neskutečnou odvahu a potřebu to zpracovat. Scorsese to provedl jak nejjemněji mohl a nabídl nám pohled na lidské(?) hodnoty a víru jako takovou. Defoe jakožto Ježíš podává úctyhodný výkon, kdy každý jeho pohyb je čisté a nádherné herectví. ()

Marcimor

Za mě Scorseseho Opus magnum. Neotřelé zobrazení Ježíše jako člověka se všemi jeho slabostmi, obavami a pochybnostmi, zvýrazněné v poslední části filmu nečekanou dějovou zápletkou. Vynikající Willem Dafoe a Harvey Keitel. V epizodní roli potěší David Bowie jako Pilát Pontský. Skoro tříhodinový film mi utekl jako voda a i po několikátém zhlédnutí neztratil nic ze svého kouzla. ()

Marcel25

Posledné pokušenie Krista sa nesnaží byť opisom Ježišovho života, ani explicitné sfilmovaním evanjelia, ako pri oveľa mladšom a nudnom filme Syn Boží, vychádzajúceho z už predtým natočeného seriálu Biblie. Film je hlbokou ukážkou pokušenia človeka, je o hľadaní zmyslu života. Pre hlbšie pochopenie tejto mysle, určité umelecké stvárnenie a určite aj prítomnej snahy o kontroverziu, je rozprávaná z pohľadu osoby Ježiša Krista. Cez ňu nahliadneme do pocitu človeka (boha), ktorý sa snaží nájsť samého seba a svoju úlohu vo svete. Je ukážkou nie len majstrovskej filmárskej práce ale aj boja s vlastným osudom. ()

peproch

Scorsese hledá vlastní interpretaci Ježíšova příběhu, používá materiál románu, všem kterým by vadila tato interpretace, toto novoevangelium namítne, že se jedná o adaptaci již hotového literýrního díla. A Kdo nechápe pokušení jako imaginativní alternativu, těm bohužel není pomoci v jejich fundamentálním fanatismu. ()

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

29.05.2023

Uznávaný režisér Martin Scorsese v předešlých dnech oslavil poměrně silný úspěch na festivalu v Cannes se svým nejnovějším snímkem Killers of the Flower Moon. 206 minut dlouhé epické dílo o tajemných… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie