Amplifier

Česká dokonalost, výborná komedie o mladých lidech, od začátku do konce skvělé. Scéna s mlékem je úžasná :)) 99% ()

Krchy

Velice vtipný film s několika nezapomenutelnými hláškami.Když jsem ještě závodně běhal na lyžích, tak jsme jich hojně využívali, ať už se jedná o "Stopa, Viki, stopa!" "Leda hovno!" nebo "Reprezentace!" No a jelikož jsem také lyžařský výcvik na gymplu absolvoval, tak mohu porovnávat - některé situace byly víceméně reálné, ovšem některé zase velice přitažené za vlasy, zejména závěrečná chlastačka (teda ne že my bychom nechlastali, ale rozhodně ne takhle blbě a celá grupa, to by bylo určitě strašně nenápadné, že všichni zmizeli). Zajímavé je, že snad všechny dívky v tom filmu byly strašné krávy. Asi zrovna Johnovi žádná nedala. ()

Heavyman

Zlidovělá komedie, která si to zaslouží. Opravdu z normálního života se spoustou hlášek. A to proč mají ty největší gumy vždycky nejlepší holky nad tim přemýšlím často. ()

myc-hal

Na tuhle v místních krajích klasiku jsem si nějakým řízením osudu počkal až do svých dvaatřiceti. Děsí mě do očí bijící rozdíl mezi žánrově vlastně stejnými filmy Rafťáci a Snowboarďáci, kde je učitel pouze karikatura, důležité je zařadit co nejvíc adrenalinu a jediným cílem je si konečně ... A tak jsem koukal na sněženky a říkal jsem si, jací to tehdy byli machři, že dokázali natočit komedii velice jemně a o lidech. O lidech, kteří úplně normálně přemýšlejí. (12/2010, NB) ()

kacirek_

Každý, kdo má rád zimu a jezdil rád na lyžáky tenhle film prostě musí milovat. Trojice Převrátil, Cabadaj a Mácha holt nemaj chybu. Hlášky z filmu jsou legendární: "Viky ty máš teda péro" nebo "Jedem zkratkou, je to sice dál, ale horší cestou" či "Vydrž Prťka vydrž". Prostě jednou za rok je to klasika na kterou se vždycky ráda podívám, rozhodopádně lepčejší jak celý snowboarďáci. ()

Olík

Nejenom Howard Deutch nebo John Hughes uměli v osmdesátých letech natočit chytlavý film „o mladých, pro mladé“. Karel Smyczek dokázal svými Housaty, Jen tak trochu si písknout, Třetím patrem a především Sněženkami a machry, že za svými zámořskými nezaostává, ba dokonce je schopen je i překonat. Až se bude do vesmíru vystřelovat reprezentační sonda české kinematografie, tak by se vedle Markety Lazarové, Spalovače Mrtvol nebo Pelíšků nemělo zapomenout na dodnes v běžném životě frekventovanými hláškami nabitý lyžařský výcvik, při němž došlo k nachlazení Viktora Cabadaje, ztrátě Moravcova pera, nervovému otřesu Karla Máchy a zlomení běžky Radka Převrátila :D ()

chrispe

Jasně, hlášky z tohoto filmu zná snad každý a taky se mi vždycky líbil Václav Kopta, ale navzdory tomu jsem Sněženkám a machrům nikdy na chuť nepřišla. ()

Ydrosten

Kdo tu dobu výletů nezažil, nemůže vědět o čem to je. Já to zažil a proto mě to bavilo. Dám 4 hvězdy ať nejsem za suchara. ()

nopud

Naprosto pravdivě vypovídající film o lyžařských výcvicích v Česku. A kdo říká že ne, tak kecá. ()

Pat_rick_fan

Ako malý chlapec som nikdy nechápal prečo táto komédia dokázala rozosmiať otca a rozplakať maminu. Áno, nostalgia k 80-tym rokom a mladosti (nie však k "súdružkovskému" režimu) funguje u staršej generácie znamenite, a kultový status má práve u nej. Veľmi by som ale filmu krivdil, ak by som neuznal nadčasové kvality, scenár, réžiu, hudbu a herecké výkony, ktoré prežili zub času, a hlavne tú prirodzenú autenticitu, kde sa všetko dokonale zišlo. Tínedžerská komédia made in Czechoslovakia, ktorá práve vďaka svojej zdržanlivosti a istej vážnosti stále prevyšuje tie novšie a vulgárnejšie, made in Wherever. Jo, a Veronika Freimanová si to dáva o zlato s Madsom Mikkelsenom z Chlast (2020) o najviac cool filmového učiteľa ever, aj keď má trestuhodne málo priestoru. ()

pitchfork

Kultovní komedie z osmdesátých let s tehdy téměř neznámými dětskými herci na které když se dnes podíváte, tak si člověk uvědomí, jak ten čas rychle plyne. Nejde ani tak o ten nápad natočit film o zimním školním povinném kursu lyžování, protože takových filmů bylo natočeno mnoho, ale jde hlavně o ty kultovní hlášky na které když se díváte ještě dnes s odstupem času, tak se stejně tlemíte jako byste to viděli poprvý. Podle mně je tento kousek jeden z nejlepších zábavných školních filmů, které se kdy u nás natočili. ()

DannyBoon

"Kluci, já snesu moc, ale blbce byste ze mě dělat nemuseli./ Ale my z vás žádnýho, to, neděláme./ No vopravdu pane profesore, blbce bysme si z vás, to my z vás neděláme, to bysme si nedovolili." ()