weasel.p

Kromě vtipných situací se studenty beru tento film i jako příběh jednoho kluka,který trochu víc přemýšlí a zjistí jak se zachovaj lidi v kritické situaci, však to taky všichni známe.. ()

(fjw)

Pardání filmeček a výborné hlášky - ty tady nemají vůbec chybu:) "Co je voléé? Co?", "To jsi Slovanské národnosti nebo co?", "Vydrž Prťka Vydrž", a další:) Ke spokojenosti dopomáhá také příjmená hudba. ()

smrtubohem

Původně jsem chtěl dát dokonce odpad, protože taková blbost vůbec neměla vznikout, ale mám rád pana Brzobohatého, tomu patří aspoň cena útěchy za roli trápeného kantora. Falešné uctívání špatných filmů je hroznej nešvar, kterej je typicky viditelnej kromě této trapnosti např. u další české "legendy" S tebou mě baví svět. Dnes už zprofanované, ale stále stejně pubertální hlášky "Ty máš ale péro, Cabadaj" mě fakt neberou. Profil některých herců: Duchoslav: nuzák, slavný štěkař a pitomec, Jeníčková: slušně řečeno nepříliš atraktivní kurtizána vyšší cenové kategorie, Suchánek: v dvojici s Genzerem představuje dokonalou ukázku toho, kam až mohl český humor poklesnout. ()

moviepill

Váhal som medzi 4* a 5*, ale po nedávnom opätovnom zhliadnutí a hláške "Je to sice delší, ale zato horší cesta..." dávam 5*. Kult! ()

elgreco

Komedie? Proti gustu… Já se cítil hlavně trapně za všechny hovadné postavy téhle moralizující taškařice. Snesitelným ten film činí spíše jeho hořkost, než „vtipnost“. Ovšem i ona „hořkost“ je jen takové „nastavení zrcadla společnosti v níž byly bony alfou a omegou“. Vždyť my, svazáci, chápeme problémy doby. … Vlastně jsem ten film, od doby, kdy mi bylo tolik, co jeho hrdinům, neviděl…, jak mi bylo trapně; a kdybych ho měl vidět znovu, pak jen kvůli smutným očím Veroniky Freimanové, jen kvůli nim. ()

Wolfface

Moc milá komedie,která není tak úplně veselá,ale která svými zajímavými postavami a sympatickými dialogy patří mezi naši mládežnickou klasiku. ()

1strejda

Ve filmu je jasně vidět, jak může dojít, v relativně pospolu držící třídě a mezi kamarády, ke “zradě“ a následnému rozpadu skupiny i kamarádství. Mladí herci zde ukazují, že umí hrát a že nikterak nezaostávají za staršími a ostřílenými herci jako je např. výborný Radoslav Brzobohatý. ()

megajalec

Oceňujem, že väčšina scén je reálnych, takisto aj postáv. Zhruba takto nejako vyzerá lyžiarsky výcvik študentov, sám som zažil. Hrozne mi vadili prehrávajúci herci, najmä Vikimu som mal chuť dať po papuli. Takisto aj väčšina báb sa v tomto činila, výnimkou bola Marika. Obyčajné a priemerné, ničím u mňa Sněženky nevynikajú ()

Slam7

Středoškolák 80. let minulího století nebo středoškolák 21. století, je to jedno! Všechno je při starym, chlast, ženský a zase chlast:) ALE...scéna kdy mladej Suchánek sjíždí kopec na běžkách...no řekněte sami, neuchcávali ste do gatí? ()

mgerlich

Tato rádoby komedie smrdí duchem doby. Žádný kult. Střizlivé pokračování po 25 letech je filmařsky zcela jinde. No jo no, co naplat, když se to každýmu líbí... ()

route60

To bylo v dobách kdy se Radek John nesral do politiky a psal výborné scénaře a Sněženky a machři se opravdu povedli i díky vynikajíci réžii Karla Smyczeka a skvělému hereckému výběru herců Brzobohatý, Suchánek, Duchoslav, mnohdy nesympatičtí hlavní hrdinové filmu jak studenti a také někteří učitelé je to nejlepší co film nabízi, na svou dobu slušně kritický film nejen dospivajícich a je velká škoda že vzniklo zbytečné těžce nepovedné pokračováni. ()

swinevenca

Já jsem v tom ten svůj lyžák poznal, akorát Prťku, pardon, Brťku jsme tam neměli. Zajímavý, že to je teenagerovská komedie a přesto ten film vyzní úplně jinak než Janákovy pokusy, kde to vlastně všechno stojí jen na jednom motivu, tohle je nesmrtelná klasika. ()

carl.oesch

Podle mně jeden z nejlepších filmů, které byly v osmdesátých letech natočeny. Film pravdivý a proto taky dost smutný, a to i přes ony tak oceňované "hlášky" a nálepku komedie. Každý z nás podobné akce absolvoval. Ví jak je pravdivý, ale na tomhle filmu je zajímavé, jak je zde bez obalu předvedena ona "cabadajovština". Tedy rádobydospělácké žvanění o "férovosti", kterým naivní pedagožka ve skvělém podání Veroniky Freimanové nechá uchlácholit, aby se mejdan s důsledkem dost předvídatelným mohl rozjet. A jak falešné a hlavně nedospěle dětinské bylo ono ujišťování o tom, že se nic nestane a všichni hned půjdou spát.......A ještě realističtější je i ono "férové" chování hrdiny Cabadaje ve chvíli průšvihu, kdy se jeho vůdcovství a autorita smrsknou na zběbělé vyklizení pole předvedením známé (nejen)české úlohy ve stylu já nic, já muzikant. A smutek, který člověk pocítí, když jediný z oné party - Převrátil (či jak se jmenuje), který prokázal skutečnou dospělost, zodpovědnost a schopnost řešit krizovou situaci odjíždí, aniž by kdokoliv z jeho kumpánů či obdivovatelů cítil alespoň trochu studu.....v tomhle smyslu je film docela pravdivou sondou a obrazem chování určitého specifického vzorku (v tomto případě stále ještě pubertálních studentů)  a je jedno, že vznikl ještě za minulého režimu. A porovnávat ho se Snowboarďáky? To je jako porovnávat grotesku s kvalitním dramatem. obojí má svoji potřebnost a obojí má společné asi jen to, že se odehrává na horách a jedná se o film. Ale to je asi tak všechno. ()