Mrkvič

Jedinej tragikomickej film pro mládež hned je z toho kult. Přitom v tom nic není a věci typu dřepkins mipřišly dost trapný už tenkrát. Té tragiy tu taky moc není a rozhodně je toho v tomhle směru víc k vidění v nových sněženkách. Navíc spousta mladých holek hraje fakt mizerně. Ale suchoš a jeho blonďatej kámoš jsou výborný. ()

flawi.f

Stará, dobrá, česká komedie o partě puberťáků, která povinný školní výcvik pojala jaksi po svém :-) ....spousta nesmrtelných hlášek, legendární "držkopádný" sjezd ze svahu a v čele geniální Viki Cabadaj - "Prosíííím, jaký je přesný velitelský čas, pane profesore" :-D Jojo, to ještě Češi uměli točit komedie...... ()

Lachtaan

Hláškami křížem krážem protkaná, o velmi líbezně hrající tváře obohacená. Pravděpodobně nejlepší komedie minulého století, se kterou jsem prozatím měl tu čest (sice jsem jich viděl prozatím pomálu, ale Sněženkám prostě fandím). Můžu jí vidět dvakrát do roka a nikdy ani na chviličku neomrzí. U spousty ostatních filmů by mi při x-tém zhlédnutí vadilo, že již mohu předvídat nadcházející scény. U Sněženek a machrů jsem za to naopak rád a bavím se tím rok co rok. ()

xerno

Viděl jste někdo originální DVD menu ?Já jo, a nejni to vůbec blbý, o filmu samotném snad jen že byl rok 1982, a co se od tý doby změnilo ? docela dost - je to víc nuda, a víc to donucení televizních dětiček, dřív to byla fakt prdel a každej se těšil... jsem taky docela zvědavej, jaká bude dvojka, ale nejspíš propadák, s rozdílem od tohoto... ()

T-pack

"Je to sice delší, ale za to horší cesta." Teda vyhrát holku v kartách musí bejt parádní. A mladej suchánek mě bavil :D No, kdo neměl podobnej lyžák??? ()

lennyd

Všichni (nebo téměř všichni) jsme to také zažili. Povinný lyžařský výcvik alias týden z dohledu rodičů, se spolužáky (a spolužačkami) a pár učiteli, kteří nápor studentů utržených z řetězů nemohou zvládnout. Stejný výcvik zažívají také studenti pražského gymnázia, vedeni nevrlým profesorem Kardou (Radoslav Brzobohatý), zasloužilou učitelkou Boženkou (Valentina Thielová) a čerstvou absoloventkou Hankou (Veronika Freimanová). V čele studentů jim dělá nedobrotu hlavně trojice Převrátil, Mácha a Viky Cabadaj (Václav Kopta, Michal Suchánek a Jan Antonín Duchoslav), které nějaký výcvik moc netrápí, ale o to víc je zajímá Marika, dcera profesora Kardy... Jojo po nedávno shlednutém druhém dílu jsem si musel napravit chuť originálem. Opravdu se to nedá srovnávat, co v tomto filmu bylo příjemně vtipné v jeho mladším bráškovi bylo laciné a leckdy až smutné. Mladí herci byli opravdu mladí, a většina z nich si natáčení patrně skvěle užívala. Skvělý zde je hlavně Suchánek, jeho o giga-brýle a o pár čísel větší pyžamo je k nezapomenutí. Takovéto filmy se už dneska moc netočí, a musím říct, že je to škoda (když se porovnají Sněženky s "dnešními" Snowborďáky - tak je to nebe a dudy)... ()

honz

Na tu dobu dost slušná a realistická "studentská" komedie. Ne bůhvíjaké veledílo, ale myslím, že dodnes populární hlášky z tohoto filmu mluví za vše. ()

elanius

(5/2012, TV Markíza) No podľa mňa táto komédia zase taký zázrak nie je, ale zabaviť sa pri nej celkom dá. Čo film drží trošku nad vodou je prostredie lyžiarskeho a stretu so starým prísnym fotríkom. Mimochodom ja som tým deckám fandil v ich snahe sa načierno ožrať :). 6/10 ()

pytlik...

Velmi nadhodnocený film. Několik málo průměrně vtipných situací a hlášek je totálně převálcováno nesnesitelnou správňáckou učitelkou, kterou hraje Freimanová, a tím uvědomělým studentem. Co mi vadilo, kromě výše zmíněného: a) Tolikrát omílaný "filozofický" výrok "Nejhorší není to, čím se na nás provinili ostatní, ale čím jsme se na sobě provinili sami" je pěkná blbost, platí možná tak v 10-20%. b) Freimanová, místo aby toho kotelníka udala na VB, že zajistil alkohol nezletilým, ještě přispěje na splátku dluhu c) srovnávat tento film se Snowborďáky doopravdy nejde, páč Snowborďáci jsou neporovnatelně lepší. ()

nevermore

Na tenhle film nedám dopustit, Převrátil se Máchou největší sympoši, kotelník, na kterýho někdo zařve "Člověče, ztraťte se někam", 2 hipísáci ve třídě ( :D ) a všechny jednotlivé situace dohromady jsou možná to, co tu tvoří těch 81%. Myslím, že nepamatuju lepší film o mladých této doby. ()

Brandon

Dnes už klasická "týnejdž" komedie osmdestátých let. Skvěle zahraná, fajnový scénář a nezapomenutelné hlášky. Pokaždé, když tenhle film zkouknu, vzpomenu si na svůj lyžařskej kurz a na naše akce. Taky jsme tam měli takovou "Mariku" a taky se mi nedařilo bodovat :-) ()