Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

Dudek

První co mě trklo do očí byla skvělá a neuvěřitelně sexy Jennifer Lopez, to druhé pak byla zajímavá režie Stevena Sodenbergha, který film pojal jako pohodovou hrátku. Zakázané ovoce funguje již od prvního záběru s originálním vykradením banky, do kterého skvěle pasuje Clooney, a tím jsme se dostali k meritu věci. Herci jsou totiž vybraní naprosto úžasné, každý do své roličky sedí a dokáže v divákovi vyvoval přesně ty pocity, jaké se po něm žádají. Jako hrátka to funguje spolehlivě, bohužel jako komedie už trochu skřípe. Chybí tomu více vtipných momentů a jen o trochu chytřejší scénář. [TOP 19/14 71%] ()

Gilmour93

Jeden by si myslel, že když dáte do kufru od auta nejhezčího mládence na planetě Zemi a nejcharismatičtější starý zadek z tamtéž (snad jsem to nepopletl), musí to fungovat a ono taky že jo. Soderbergh výjimečný v jednotlivostech, krapet utahaný v celku, piluje svůj pohodový styl před Dannyho parťáky (ostatně postava Clooneyho prakticky rovná se Danny Ocean) a hýříc režisérskými nápady nechává diváka zakousnout se do vláčného ovoce z košatých stromů E.Leonarda. Když se šarmantní George při úvodní akci ptá mladé bankovní úřednice za přepážkou, jestli se jedná o její první přepadení, je to jako by se jí před sexem něžně tázal, zdali je stále pannou. Na jejím místě bych mu dal peníze i ze své peněženky a ještě obešel kolegy, jestli by mi nepůjčili.. ()

Hal_Moore

Tak prvních 45 minut se ještě dá. Po hodině už film ztrácí tempo a děj působí rozvláčně. Poslední půlhodina je úděsná. Tohle snad ani neni film Stevena Soderbergha. Jednotlivým charakterům nebyl vdechnut potřebný život a ač se herci snaží, snímku to nepomáhá. ()

Kryšpín

Víc se mi líbil Ving Rhames a jeho neustálé volání jeho sestře. Není to tak skoro úplná komedie, nesmál jsem se tak často jak jsem chtěl. Jediná scéna při ktoré jsem se smál je jak jeden z lupičů zakopne a vystřelí si omylem svůj mozek. :o) Spíš to bylo celý romantický film. Ale neltuju toho. Fajnovej snímek. ()

genetique

Už tu sľubovala kooperácia Sodenbergh - Clooney veľmi dobré zázemie. Lopezka pridala trošku šarmu a vtedy ešte nie všetkým známa speváčka pôsobila celkom prirodzene. Popcornovka na rozhraní nezávislého akčného filmu, spojenie nevídané, no o zábavu postarané. 75%. ()

StarsFan

Připomnělo mi to moji oblíbenou Aféru Thomase Crowna, ale to nic nemění na tom, že trošku větší spád by neškodil. ()

Le_Chuck

Sterilné, bez iskry (hlavne Jenifer) a na Soderbergha s velice plytkým pointless záverom. Clooneyho charizma a Cheadleho slizký záporňák sú jedinými svetlými ingredienciami v tejto zúfalo priemernej "tarantinovke", ktorá si zabudnutie a "lukratívny" vysielací čas na N@VE (stred týždňa okolo 22:00) bohužiaľ zaslúži. Škoda. ()

Kaka

Nemohu se zbavit dojmu, že to Soderbergh s dialogy tentokrát trochu přehnal a měl více tlačit na pilu v dynamice příběhu. Jakkoliv je totiž Clooney švihácký a Lopez dobře vypadající, v některých částech se drajv dočista vytrácí. Nelze nezaregistrovat ani dost často zmatený a trochu krkolomný střih, který je v "chillout" filmu jako pěst na oko. Tři hvězdičky za to, že si to i přes některé neduhy udržuje solidní inteligenční kvocient a nezklouzává do trapnosti a za neuvěřitelně nasnímanou, nasvícenou (!), ozvučenou (!) a zahranou romantickou scénu v restauraci/hotelu, která je ještě za podpory krásné výpravy (zařízení pokoje) a některých strhujících detailů (poletující sníh za oknem) bez diskuze v TOP10 romantických scén stříbrného plátna všech dob. ()

Radko

Láska medzi zločincom a policajkou v efektnej žuvačkovej bublinke so zaujímavo poprehadzovaným dejom a minimálnym obsahom. Zopár žartíkov poteší (najviac ma dostal trezor plný parochní a samozastrelenie). Stredná časť filmu odohrávajúca sa medzi útekom z väzenia a záverečnou lúpežou je jedno efektné nafúknuté nič; romantické scény pôsobili ako vystrihnuté z televíznych seriálov. ()

castor

Šarmantní zloděj George Clooney může hrát třeba popeláře a stejně bude k nakousnutí. Místy bezzubé a bez dynamiky, přesto disponující několika vskutku lahodnými momenty!! A to díky velmi slušnému scénáři a režii, která přesto svou nezávadností a uhlazeností překvapuje, že za ní stojí tradicím se vyhýbající tvůrce Steven Soderbergh. I když u každé výtky je nějaké to „ale“. Nejde tady totiž o množství uloupených peněz, ale o to, jak se k nim náš hrdina dostane a zda se půvabná federální agentka (k nakousnutí je i Jennifer) přikloní k citům nebo k dodržování zákona. Atmosféra je stylová a poloromantika velmi fajn. Po letech rád jednu hvězdu přidávám.. ()

viperblade

Vezměte šarm Clooneyho, sexappeal Lopez, pár skvělých scén (rybičky) a dostanete tento film. Ten, jemuž by neškodila kratší stopáž o nějakých 20 minut, nebo o něco svižnější tempo. Ale na druhou stranu nijak zvlášť jsem se nenudil, občas se i dost zasmál (sebevražda - až uvidíte, tak pochopíte) a scéna, kdy si v baru povídají Clooney a Lopez, byla skvěle udělaná. Vlastně mezi nimi to skvěle jiskří a jejich postupný vývoj ve vztahu je celkem uvěřitelný. Nevím proč, ale i když tomu dávám "jen" 3 hvězdy, tak jsem pevně přesvědčen, že si tento film zopakuju. ()

Rex Mundi

Občas celkom vtipné, v podstate pohodový film so slušnou situačnou komikou, ale nič viac. A navyše Jennifer Lopez nemôžem ani cítiť...síce mi nepokazila film, ale jednoducho si myslím, že keby zostala len priemernou speváčkou, svet by o nič neprišiel ;-) ()

Davies182

Clooney výborný, Lopez hrozná. Jinak typická komediální romance, které nechybí pár světlých momentů, a jak již bylo řečeno, vše zachraňuje hlavně Clooneyho herectví.. ()

Xmilden

Po slibném úvodu mě tenhle film skoro unudil k smrti. Nechápu zbytečně dlouhou minutáž tohoto snímku. Děj, který se dá zcela vyčerpávajícím způsobem zpracovat na 90 minut je tady roztahován do hrůzné délky 120 minut. ()

Fiftis

George Clooney sa zhostil hlavnej úlohy naozaj dobre a ľudsky. Jeho Jack nie je blbeček ani génius, srandista ani superman. Je proste tak nejako "ľudský". Vďaka dobrému scenáru a dobrým hereckým výkonom sa všetci správajú v podstate realisticky a film vlastne rozpráva príbeh mnohých mierne narušených postavičiek, ktorý sa mohol celkom dobre stať, alebo sa práve teraz niekde v Amerike odohráva - bez toho by to niekoho príliš zaujímalo a bez toho aby o ňom niekto chcel za každú cenu vedieť. Takýto príbeh môže byť zaujímavý, ale pozerať sa na neho dve hodiny v kine a platiť za to peniaze nemusí byť každému po chuti. Medzi obdivovaním hereckých výkonov a precíznej réžií som sa párkrát pristihol, že mi samotná štýlová atmosféra nestačí a čakám na nejakú naozaj smiešnu hlášku alebo naozaj razantný dejový zvrat - a ono nič. On totiž každý film nemôže byť superudalosť a je sympatické, že to pre zmenu jeden z nich o sebe netvrdí a snaží sa "len" prerozprávať zaujímavú knižku, bez automobilových naháňačiek, nekonečných prestreliek a superfrajerských hlášok. ()

Shakers

Soderbergh a Clooney je silná dvojica a tu to opäť dokazujú. Príbeh filmu je rozhodne zaujímavý a dokáže zaujať, rovnako tak aj Jennifer Lopez. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak ako krimi komédia je to dobre, ale ten žáner romantický nevyužil to čo mohol. Bavili ma všetky dejové linky a hlavne ta romantická časť, tie dialógy majú šťavu, ale prišlo mi tam toho málo. Na druhú stranu záleží kto sa ako stavia k filmu. Mňa zaujala najviac práve ta časť, ktorá bola vedľajšia. 70% - 3* ()

petaspur

Jack Foley rád šarmantně vylupuje banky. K penězům přichází neuvěřitelně snadno, ale jelikož je líný vypracovat si plán útěku, tak mu finanční hotovost říká "Pane" vždy pouze pár sekund. Slušivý žlutý obleček však může v nápravném zařízení nosit dostatečně dlouhou dobu na to, aby si důkladně promyslel, jak stráví příštích pár minut na svobodě. Jednoho dne zkříží Jackovi únikovou cestu nepřehlédnutelnými parametry obdařená Karen Sisco, což v něm zanechá pocit, že nejen uloupenými penězi je člověk živ. Pro hnidopicha by mohlo být drobnou vadou na kráse to, že Karen nosí v kapse průkaz FBI, ale sympaťák Jack nevidí důvod hledat střet zájmu mezi Kareniným zaměstnáním a svým koníčkem. ()

Ruut

Zajímavý film. Patří mezi Soderberghovi slabší. K dokonalosti své hvězdné černohumorné komedie přivedl až v Dannyho parťácích. Ani George Clooney s fajn Jennifer Lopez nejsou k zahození. Na metr čtvereční málo hlášek. Jenže Clooney je Clooney. Charisma z něj přímo teče. A Jennifer byla za kočku. 70%. ()

k212

Sice se Soderbergh přiblížil mainstremu, ale mám za to, že moc lidí do kina nedotáhl, neboť tohle je naprosto netypický film pro běžného diváka. Sice zápletka (Elmore Leonard je slušný prozaik) je nic moc, ale to všechno kolem je tak trochu divné. Posunutá chronologie a hříčky s časovou posloupností dodávají tomuhle dílku zajímavou vizáž, najde se i několik naprosto kouzelných průpovídek a scén (kufr auta či kouzelníkova asistentka). Ale hlavní věc, co činí film opravdu výborným jsou bezkonkurenčně dobře obsazené role - od malých roliček (Albert Brooks, Catherine Keener, Luis Guzmán) až po ty, kterým je dán větší prostor (Ving Rhames či Don Cheadle). Dokoce i Clooney a Lopezová umí ukázat, že za něco stojí, že dokáží zahrát a to ještě nadprůměrně. ()

Sobis87

Filmografie Stevena Soderbergha by se dala popsat jako sinusoida mezi mainstreamem a filmovým artem. Jakožto všestranný tvůrce dokáže Soderbergh úspěšně vykonstruovat funkční žánrový film i atypickou nezávislou podívanou, ve které testuje možnosti filmového vyjadřování (důkazem budiž nedoceněná „ambientní“ sci-fi romance Solaris).Zakázané ovoce je jeho prvním mainstreamovým dílem, kterým zároveň započal sérii elegantních filmů, které spojuje totožný žánr – heist film. Jestliže trilogie Dannyho parťáci, která spolu se Zakázaným ovocem tvoří zmíněnou sérii, kombinovala heist převážně s komedií, pak Zakázané ovoce je více romantickým filmem. Ačkoliv právě romantická linie je ve svém základu jen další variací na známé téma (láska dvou lidí stojících na opačných stranách zákona), právě Soderberghova režie, hravý scénář ozvláštňující vyprávění o časovou nekontinuitu a hlavně ústřední duo sestávající z režisérova oblíbence George Clooneyho a překvapivě obstojně hrající Jennifer Lopez dělají z celého filmu velmi příjemnou a pohodovou podívanou. Soderbergh je mistrem svého oboru, má cit pro časovanou komiku a vedení herců, patřičné scény dokáže obohatit o to správné „erotické dusno“ a s ohledem na své angažování v artové tvorbě nijak překvapivě ozvláštňuje samotnou naraci – vedle nechronologické výstavby syžetu pak poukazuji především na filmový střih, jehož prostřednictvím je atraktivita scény v kavárně/apartmá básnicky řečeno dohnána až do magických rozměrů. _____ Vedle Clooneyho obsadil Soderbergh do menších rolí další své oblíbence – Luise Guzmána a Dona Cheadlea (ten spolu s Clooneym hrál ve všech Soderberghových heist filmech) a v menším partu se zde objeví i Michael Keton, který prakticky zopakoval totožnou roli frajerského policisty z o rok staršího filmu Quentina Tarantina Jackie Brown, přičemž i tentokrát nosí na krku zavěšené ty otřesné brýle se šňůrkou. Zakázané ovoce je precizně natočenou heist krimi-komedií, která nemá žádné vyšší umělecké ambice a jako poctivá „žánrovka“ dokáže více než obstojně zabavit. ()