Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

Jordan

prvý film, ktorý odštartoval spoluprácu clooney - soderbergh, mladá, plnoštíhla j-lo je to na spapanie a formálne to je veľmi sviežo urobené (scéna v hotelovom bare/izbe je skvelá, priam kultová); soderbergh týmto filmom konečne našiel tú svoju typickú formulku: presne vyvážený balans medzi mainstreamom a artom; ()

Anderton

Také cvičenie pred Dannyho parťákmi, konkrétne teda pred jednotkou. Medzi Jackom a Karen to celkom iskrí, aj by človek uveril, že by si obaja medzi sebou začali ako zástupcovia oboch pólov zákona aj v reálnom svete. S reálnym svetom ale Zakázané ovocie nemá spoločné nič, čo by vôbec nevadilo, ak by mal film lepší spád a celkovo bol zábavnejší. Takto skôr ide len o dopĺňanie si filmografie Stevena Soderbergha. V poprehadzovanom deji som nevidel žiadne výrazné plus, asi by som si film užil viac v chronologickom slede. ()

klerik

Soderbrghova príprava na DANNYHO PARŤÁKOV. Medzi Clooneym a Lopez to krásne iskrí, vedľajšie figúrky sú zábavné (známe tváre v malých úlohách), len škoda, že celok pôsobí ako "iba" lacná zlodejská komédia s jednoduchým príbehom. Na pobavenie však bohato stačí... ()

heyda

Je to tak mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale kvůli Jennifer se přikloním výš. Zakázané ovoce je trochu nadprůměrný krimi snímeček o charismatickém zloději (George Clooney) a policistce Jennifer Lopez, kteří se tak trochu dají dohromady a pak... Už nic nenapovím, ale věřte, že jednou se na to určitě dívat dá ;-) ()

honajz

Není to špatné, ale ani dobré. Film nepostrádá Soderberghovy atributy, tedy určité meditativní tempo a atmosféru, poněkud zvláštně volenou hudbu, ale sem se to prostě nehodí, protože tohle mělo být natočeno jako čistokrevná krimi komedie. Překvapivě mi zde nevadila J. Lo, její prkenné herectví se sem docela hodí. Nancy Allen se objeví ve spodní prádle, ale není o co stát. Historka se vypráví na přeskáčku, ale naštěstí ne natolik, aby to diváka příliš mátlo. Příběh je nakonec vlastně docela jednoduchý a než nějaký heist movie jde o obyčejnou romanťárnu, krapet netradiční, ale fakt jen krapet, protože je to vlastně Romeo a Julie v jiném hávu, že? Film zabíjí také zbytečně přepálená stopáž, takových 85 minut by tomu slušelo daleko víc. Když nad tím tak přemýšlím, neurazilo, nenadchlo, a potřebu vidět to znovu nijak velkou nemám. ()

eraserhead666

Trochu zdlouhavé a utahané. Ale Clooney a Lopez? Jo, bylo to tam. Clooneymu tyhle role jdou a Lopez i když herecky není zrovna zdatná, ve své době věděla, čím to vynahradit. Jako bonus sympatické vedlejší role, zajímavá Keener, stále nádherná Allen, až rozkošný Guzmán. ()

Ištván87

Takovej průměr. Jennifer Lopez mi nikdy nepřipadala jako moc dobrá herečka a George Clooney tady ani nemá co hrát (čímž neříkám, že bych ho považoval za nějakou hereckou extratřídu - má silnější i slabší momenty). ()

ScarPoul

Tento film je typickým príkladom ako natočiť úplne zbytočný film, ktorý je nudný a o ničom. Ako úprimne povedané v tomto bol Soderbergh vždy expert. Jediný film čo mal aspoň aký taký zmysel je traffic a aj ten sa dal spraviť lepšie ale zase na druhú stranu Dannyho trilógia sú asi najpohodovejšie filmíky o zlodejoch aké boli kedy natočené, lenže aj keď u tohoto filmu , kde zvolal skvelý herecký asnábel nedokáže spraviť s tohoto filmu niečo čo nieje takže zo všetkých tých možností , ktoré tento film ponúkal zostala iba obyčajná krimi s komediálnymi prvkami a celkom vydareným koncom , ktorý je ale na škodu ako keby z úplne iného filmu a to je škoda. Cloonney je charizmatický ako sviňa ako ináč a jennifer sexi ako ešte v žiadnom inom filme ale aj keď tu boli herci ako Rhames, Zahn a Cheadle mna osobne potešil štek Samuela " Mace Windu " jacksona. tri hviezdičky s tým že raz to stačilo. ()

Lacike

V devätdesiatych rokoch sa nejak roztrhlo vrece s adaptaciami noviel Elmore Leonarda. Na tomto ma nikdy prilis nanadchla romanticka linka. Clooney je sice roztomily sympatak a smoliar, ale Jennifer Lopez tu pôsobi dost neprijemne a tym padom som im nejak extra nefandil. Skoda, ze film nebol zostrihany chronologicky. To by sa Jennifer Lopez objavila az v druhej polovici filmu. Pritom v serialy Karen Sisco mi tato postava hned prirastla k srdcu, tak neviem, ci je problem v herecke alebo v tom ako ju vo filme napisali. Dost ma mrzi, ze mi romanticka linia nesadla, kedze vsetko to gangsterske pozadie ponuka niekolko velmi vtipnych scen. Vrcholom je zakopnutie a vystrel do hlavy jednej postavy, co v mojich ociach trumfne aj odbachnutie Marvina v Pulp Fiction. Z postav ma zaujal este Ving Rhamees. Tentoraz nehra drsniaka. Dalej je super Albert Brooks a skvele cameo ma aj Samuel L. Jackson. Trochu rozpacito na mna pôsobi Michael Keaton, ktory hra rovnaku postavu ako v Jackie Brown, ale hra ju inak. Tu ma prilis nabavil. Rezijne mi to pripada take nemastne neslane a pomale tempo ma dost casto nudilo. 5/10. ()

bouncer

Slušný snímek, který si na nic nehraje, navozuje pohodovou atmosféru a z průměru ho vytahuje především charismatický George Clooney. Jediná škoda je, že všichni víme, že Soderbergh umí ještě víc. Přesto bez předsudků tento snímek patří k tomu lepšímu, co v žánru komedie/krimi uvidíme. Proč nestrávit 2 hodiny oddechem při tomto příjemném filmu? ()

Marek1991

Začiatok sa dá, ale zbytok je nuda, útrpné tvrdnutie, kecy, prázdnota. Z tej nudy som chvíľami chytal eufóriu, to bolo zvláštne. Pár akcií v kufri, zabitie väzňa, agentka Karen mlátiaca mužov. Mimochodom mám pocit, že Jennifer Lopez vyzerá v súčasnosti krajšie, aspoň teda vo filmoch a vo videoklipoch, než kedysi. Mne sa to nedalo počúvať a pozerať. Rozťahaná kriminálka. ()

Vojcl

Úvodní scéna s originálním vyloupením banky se mi opravdu líbila, jenže pak následovala obrovská dvouhodinová nuda bez špetky čehokoliv co by mě přinutilo se na to podívat znovu.. A Jennifer fakt hrát neumí!!!! ()

Her0.89

Parádní filmeček. Příjemná, srandovní a romantická podívaná. George Clooney, Vight Rhames a Jennifer Lopez sice nejsou typičtí komedianti. Také díky tomu komika místy drhne, ale mě to nevadilo. Tento humor, který je pro mě jakási předzvěst Dannyho parťáků, prostě můžu. KDyby to nebylo zbytečně utahané tak film získá 5*, ale takhle to je hodně pěkná 4. ()

blackrain

Zakázané ovoce nejlépe chutná. Tak se stane, že se bankovní zloděj zakouká do policajtky, nebo to bylo naopak. Mezi Jennifer Lopez a Georgem Clooneyem to krásně jiskřilo a dokonale se hodili k sobě. Příiejmný a zábavný film,ale větší spád by mu rozhodně svědčil. ()

raimi

Film, kde se toho sice zas tak moc neděje, ale je naprosto špičkově natočenej, s nádhernou kamerou a výpravou, herci jsou ve svých rolích perfektní a vychutnávají si i ty nejmenší camea, má vynikající downtempovou hudbu Davida Holmese a dýchá z něho pohoda a nadsázka. Jáj, a té Jennifer to tady tak moc sluší. ()

Gianni_B

George Clooney i Jennifer Lopez výborní, Holmesův soundtrack jakbysmet, spousta pěkných režijních nápadů, jenom škoda, že některé pasáže byly až příliš zdlouhavé... ()