Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

kubilov

Celý film jednoznačně táhne hlavní dvojice a jejich (přes to, že se to zpočátku nezdá) velice realistický a uvěřitelný vztah. George Clooney hraje sám sebe, což mu jde ostatně nejlépe, a Jennifer Lopez krásnou osudovou ženu, což jí jde také velice dobře. To, co je však na nich nejvíce zajímavé, je to, že vztah, který mezi sebou mají, rozhodně nesplňuje nějaké zaběhlé hollywoodské zvyky. Druhou věcí, proč Zakázané ovoce hodnotím tak vysoko, je kompozice, která člověka nechává v napětí po celou dobu, kdy musí sledovat jednotlivá vodítka a orientovat se, aby se náhodou neztratil. Skvěle ubíhající krimi romantickou komediální podívanou doplňují ve vedlejších rolích i Don Cheadle, Dennis Farina, Catherine Keener, Michael Keaton, Sam L. Jackson a hlavně král vedlejších rolí devadesátých let Ving Rhames. ()

subic

I po víc jak 20i letech je to celkem zábavné, Jirka je zlodějíček, nechá se chytit, aby pak hned zdrhnul z vězení a Jennifer je náhodou hned u toho... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 93%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 67,9% | Popravdě trochu zklamání - filmu vládne jako vždy charismatický Clooney a za ním "parťák" Rhames a "zvíře" Cheadle, Lopez spíš jen do počtu. Škoda, že Out of Sight je zbytečně dlouhý, občas zbržďuje a snaží se být v každém případě supermoderní a efektní - ani střih a přeskakování mezi časovými liniemi nám nijak extra nesedlo. Ovšem výše jmenovaní pánové, několik super fórků, prvních 20 minut, závěrečná loupež domu (po tarantinovsku) a nakonec i super kameo S. L. Jacksona to s přehledem vytáhnou do jasného nadprůměru! 65% ()

PlysovyMacko

Film úplne bez šťavy. Skákanie v rôznych časových rovinách spôsobuje zmätok. Čakala som, že film bude o prepadávaní bánk, ale je tu iba jedna akcia na začiatku. Mohlo to byť tiež o brutálnej chémií medzi Georgom a Jennifer, ale to sa odbijú iba dve scény, konkrétne ta z kufra je najlepšia scéna filmu. Zvyšok je nuda. ()

ric

Moje osobní srdcovka. Soderbergova atmosféra, krása. K tomu kombinace pohodářů Clooneyho a Rhamese mi přišla perfektní i s dobrým českým dabingem, ve kterém se najdou sem tam i nějaké ty hlášky. "Spískali to" snad jenom "Kubánci". ()

Jas3

Tenhle Soderberghův film mám od něj nejraději a považuji jej za jeho nejlepší.. Výborná práce s časem a ten parádní rytmus.. A hudba! No prostě lahůdka.. A mezi Clooneym a Jennifer Lopez to ohromně jiskří.. Nebýt tam ta jedna ošklivá krvavá scéna, tak vynikající a za 5 ***** ()

elanista1

Vyborny uvod filmu, urcite najgenialnejsi prepad banky aky som kedy videl. Okrem toho aj zvysok je skvely ale uz len "pozeratelny", ta hlucha 50minutova pasaz v strede filmu je privela. Zaciatok a koniec filmu vsak stoji za vyzdvihnutie, uzasne dialogy, eroticke iskrenie medzi agentkou a bankovym lupicom /teda len na zaciatku/, avsak treba povedat, ze az privelmi zamotany pribeh, mal som velke problemy ostat v deji bez toho aby som aktivnejsie pohol mozgovymi bunkami a to sa mi nepacilo.Mal som pocit, ze scenar bol dost dieravy a niekedy chybali nejake potrebne vysvetlenia. Inac co sa tyka kastingu tak vsetci su skveli, a Lopezovu zacinam mat rad aj ako herecku. ()

pollstro

Rok po filmové adaptaci knihy Elmora Leonarda v podobě Jackie Brown, přichází Steven Soderbergh s dalším filmem inspirovaným tímto spisovatelem a taktéž se jedná o chytře vytvořenou adaptaci románu, která je velmi příjemná, zábavná, vtipná a mající pohodovou a klidnou atmosféru. Soderbergh zajímavě využívá několik flashbacků, které v průběhu vyprávění velmi chytře doplňují momentální situaci a taktéž využívá působivé zmrazení obrazu, čímž vkládá do filmu svůj vlastní osobitý styl. Zároveň se nesnaží tvářit bůh ví jak důležitě a výjimečně. Postupně a velmi jednoduše servíruje několik jednotlivých kouzelných, zábavných a krásných momentů, které závěrem tvoří dohromady velmi naplňující a potěšující pocit. George Clooney je v roli bankéřského zlodějíčka skutečně skvělý, zábavný a šarmantní. Velmi mile mě překvapila Jennifer Lopez, která mě přesvědčila, že je schopna předvést celkem slušný herecký výkon, a v roli federální agentky byla neuvěřitelně půvabná, sexy a nekompromisně drsná. Vztah mezi nimi je právě tím nejlepším prvkem celého filmu a jejich společné scény; scéna v kufru auta, společná noc na hotelu a samotný závěr, patří mezi ty nejkrásnější momenty celého filmu. "It's like seeing someone for the first time, like you can be passing on the street, and you look at each other for a few seconds, and there's this kind of a recognition like you both know something. Next moment the person's gone, and it's too late to do anything about it. And you always remember it because it was there, and you let it go, and you think to yourself, 'What if I had stopped? What if I had said something?' What if, what if... it may only happen a few times in your life." ()

matoada

Priemerná limonáda, ktorej nepomohli ani formálne hračky režiséra s filmovým časom. Najväčšie prekvapenie filmu je práve meno režiséra... ()

Docentus

Ta béčkovost z toho filmu vyloženě čiší... I béčko může být zábava, toto však nebyla. Vyšetřovatelka se zamiluje do vyšetřovaného (to je skoro jako Cimrmanovo téma :-). Nemá to šťávu, námět nic moc a scénář ještě horší. Ani Clooney nezáří, Takže ** za J.Lo a za to, že to má aspoň hlavu a patu. ()

nash

Tenhle film patří podle mě k tomu lepšímu co Soderbergh v posledních letech natočil. Vtipné a zároveň vcelku napínavé drama s výborným Cloonym a krásnou Lopezovou. Rozhodně lepší než Dannyho parťáci. ()

Phersu

Dal by som povodne 2** ale kvoli tej nechcenej "samovrazde" na konci som pridal jednu scena pri ktorej som skoro pustil :-D ()

djcremo

Asi som tento film nejako nepochopil a aj napriek tomu, že tam hrá Clooney a Jenifer Lopez ma neskutočne nudil. Pre mňa to bolo sklamaním. ()

kockodan

Trivia: Původně byla pro hlavní ženskou roli, kterou nakonec ztvárnila Jennifer Lopez, zamýšlena Sandra Bullock. Studio chtělo Bullock, která již tehdy byla jistý box office hit, ale nakonec dostala šanci JLo, jelikož si ji prosadil režisér. Soderbergh dal původně roli Bullock, která si už dávno přála s Cloneym spolupracovat a dokonce došlo i na čtecí zkoušky, po kterých Soderbergh poznamenal, že Bullock a Clooney mají sice skvělou chemistry, ale pro film to není to pravé. ()

fafejt001

Steven sice umí , nebylo to špatné a na dnešní dobu vcelku solidní . Kdyby si s tím Scott trochu pohrál byl by to trhák . Uvodní ,,, // přepadení // ,, vtipné a vkusné , ale krást se nemá ... jsou u nás takové agentky ??? ()