On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

evulienka3

Po toľkých rokoch som už takmer zabudla, prečo sa mi kedysi tento film tak páčil. Dnes som si to však všetko pripomenula. Hovorí sa, že človeku sa dozrievaním mení aj jeho filmový vkus, dovolím si tvrdiť, že tento film sa zmien vkusu obávať nemusí. Je stále "príšene" romantický a krásny. Videné v rámci projektu 52 films by women. ()

prome

Že já tu televizi během vánočních prázdnin vůbec zapínám. Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že jsem to nevypl a nechal běžet dál. ()

Tommassi3

"To mi chceš říct, že se tě pořád ještě ani nedotkl ??" - "No, jednou jsem upadla a on mě zvednul.. Počítá se to ??" ;) ()

Desiree

Film, který zahřeje nějaké to opuštěné, nebo láskou ztrápené srdíčko. Příjemná a únosná romantika. Skvělé herecké výkony. Idealní pro sledování s rodiči, nebo podobnými puritány ;-) ()

Riddick77

Uprostřed malinko utahané, ale pořád neskutečně příjemné a zábavné. Chybky by se samozřejmě našly. Přerod "zanedbávané" hlavní hrdinky v sexbombu v průběhu pár týdnů mě docela pobavil ;-) Ale jinak se jedná o fajnovou romantiku, která není vůbec hloupá a problematizuje téma lásky celkem neokoukaně. A Barbra je navíc kost! 8/10! ()

Orlau32

Zapoměla jsem film okomentovat, tak to činím až dnes. Včera jsem v TV viděla film podruhé. Musím říci, že poprvé jsem se nijak nebavila (to proto, že jsem očekávala muziku s B.S.) a když nic nebylo, tak jsem byla zklamána. Ale dnes po 10 letech jsem se bavila ohromně ! Výkon obou herců byl úžasný, věrohodný, bylo znát, že i oni dva se náramně baví. Roli zahrali s chuti, nic nebylo přemrštěné, zkrátka za pár let (budu-li ještě naživu), ráda se na flm znovu podívám. A pokud ho vydají na DVD, ráda si ho koupím. Tak nějak se dělaly komedie, které k nám přicházely po válce z USA. Můžete se divit, že ve srovnání s některými těmi dnešními dávám většinou jen 1 nebo 2 * ? ()

Maq

Romantická komedie ve starém stylu. --- Docela chápu, že příběhy o milencích překonávajících nástrahy a nesnáze vyvolávají mnohdy pohrdání. Poptávka po nich je masová a věčná ve všech (sub)kulturách, a jako ve všech případech velkovýroby, početně daleko převládají instantní dreky. --- Barbra Streisand, romantická herečka a zpěvačka, tentokrát také režisérka, ví asi velmi dobře, jak je to těžké: držet se žánru, a tedy i všech jeho klišé, a přitom něčím vybočit z balastu. Navíc si, podle mne moudře, uložila omezení, že ve změněné době zůstane sama sebou. --- Za daných okolností, kdy herecká způsobilost hlavní představitelky je mimo diskusi a rozpočet je slušný, všechno závisí na scénáři. A ten musí sázet na dobré dialogy, protože soudobými technologickými vymoženostmi žádnou stupiditu nemůže a nechce zakrývat. --- Podařilo se to? Podle mého soudu ano. Streisand umělecky i komerčně ještě jednou uspěla. Zvláštní zmínku zasluhuje pozoruhodná role matky hlavní hrdinky, kterou suverénně zahrála ještě o generaci starší hvězda Lauren Bacall. Právě její dialogy s dcerou více než co jiného tento romantický příběh povyšují nad moře nezajímavého průměru. ()

rt12

To, co Barbra a Jeff dokázali udělat, z tohoto jinak dost otřepaného námětu, je neuvěřitelné. Romantickou komedii podle mého gusta, ke které se ráda vracím. ()

PogoJoe

Výborná romanticka stojící zejména na charismatu a výkonech ústřední dvojice a dokazující, že láska mezi mužem a ženou bez fyzické složky nemá příliš šancí přežít. ()

stration

Velice milá komedie s výborným scénářem a hlavně hereckými výkony. Tentokrát Jeff Bridges jasně přehrává Barbaru Streisand. ()

kalap

Muž a žena dvaja chytrý a múdri ľudia si myslia, že môžu žiť bez sexu len ako priatelia, ale zabúdajú, že tak sme boli stvorení, aby aj telesne sme po sebe zatúžili. Barbra aj Jeff boli skvelí. ()

Beagle

Švihácký Jeff Bridges v motýlku a milovnice dokonalých soust Barbra Streisand v sympatickém cvičení stylu na téma láska. A dojde i na polibek za zvuků operní árie. No není to všechno, co by si člověk mohl přát? P.S: Upřímně by mě zajímalo, jak by vypadal Barbry další řežijní počin. Zdá se, že svého času měla v oboru vrcholnou formu. ()

balba

Režisérka B.Streisandová si pro svůj film vybrala starší francouzský snímek A.Cayatta Dvoustranné zrdcadlo z roku 1958 , aniž ovšem natočila prostý ( a dnes tak oblíbený ) remake.Dramatický příběh upravila do podoby laskavé a inteligentní romantické komedie. ()

Martin741

Barbara Streissand pred aj za kamerou , a rozhodla sa natocit prijemnu, dobre odsypajucu romanticku komediu. Vyborny bol hlavne napad obsadit Jeff Mosty -ho. A po pozreti filmu si myslim, ze Streissand velmi dobre urobila, ked toto natocila. 77 % ()

Streeper

Díky Bohu, za takovou skvělou Barbru Streisand, která na postu režie předvedla opět strhující výkon, kterým mě naprosto dostala. Nejen, že je skvělá zpěvačka a herečka, ale jako režisérka je naprosto úžasná. Z celého srdce doufám, že se dočkám dalšího filmu, který bude režírovat právě ona. Barbra a Jeff zahráli skvělou dvojici a v pozadí stál mladý Pierce Brosnan. Vtipná, inteligentní romantická komedie, která stojí za podívání. ()