Co skrývá mlčící vesnice? Venkovská dvojice detektivů (O. Vlach a J. Zadražil) pátrá po vrazích starého Vodičky. Byl to nesympatický stařec, který se zřejmě kdysi stal svědkem kriminálního činu. Dvojice pomalu rozplétá nitky případu sahajícího hluboko do minulosti. Avšak staré události jsou již dávno překryté mlhou zapomnění a neochotou vesnice odhalovat tajemství, které se dotýká osobně každého z jejích obyvatel. Nakonec pomůže, jak to tak bývá, náhoda a nepřímým důkazem vraždy se stane obyčejný knoflík od košile… (Česká televize)

rakovnik

Poslední role Vlastimila Bedrny. Příjemná televizní detektivka, která se ani detektivkou nezdá být. Přestože celý film se vyšetřuje zločin a to nakonec nejeden, je toto jaksi v pozadí příběhu o začínajícím policistovi na venkově, kterého zasvěcuje starší. A zasvěcuje ho nejen do práce detektiva, ale i do složitých vztahů, jejichž kořeny sahají do padesátých let. Rozuzlení případu mě velmi mile překvapilo. Duo Vlach - Zadažil pěkně funguje, prostředí hezké, ostatní postavy sympatické, nemám příliš co vytknout. Snad jen to, že mohl být film klidně o trošičku kratší, ale délka mu zase přidává na pohodovosti a klidu. Jen ten klid moc do detektivky nesedí, proto nedávám plné hodnocení. ()

Cheeter

Televizní průměr, žádná velká detektivka. Pro mě je ale tento film výjimečný tím, že je natáčený také v Jílovém a jeho okolí, tedy v kraji, kde jsem strávil jako malý hodně času, a tím pádem znám dobře místa, kde se natáčelo. ()

KajusaK

Blbost..natahovaná guma..hodina a půl příšerné nudy..filmu nepomohl ani skvělý Jan Zadražil..Jednu * za něj a druhou za pár dobrých okamžiků..rozuzlení mě ovšem vůbec nezaujalo.. ()

Gavin87

Velice příjemná a povedená kriminálka z dílny České televize. Povedený námět i děj. Nesourodá dvojice Vlach - Zadražil byla výborná. Líbilo se mi, že se zde objevil pan herec Jiří Holý a v epizodní roli soudního lékaře rovněž Karel Polišenský, který na můj vkus dostává málo prostoru ve filmu. Bylo rovněž příjemné po dlouhé době vidět ve filmu krále českého dabingu Petra Olivu a Jana Novotného. ()

sator

Docela věřím že to vypadá v některých případech takhle nudně, únosná stopáž by byla tak 50 minut, nudné odfláknuté uměle natažené...* je za Vaška Koubka jinak fakt není za co... ()

HonzaBez

I vesnice, kde si lidé, jak se říká, často vidí téměř až do talíře, může občas skrývat jistá tajemství. Příběh jedné "dokonalé vraždy" nabízí poměrně hutnou atmosféru temného lesa, kde se pohybují nejen pytláci. Oldřich Vlach sice s pomocí mladeho pomocníka osvětlí dávnou minulost související s vraždou vyděrače Vodičky, nakonec mu však v ruce jako důkaz zůstává jen "nepodepsaný knoflík". V tom závěru mě sice trošku zklamalo, jak Vlach s oním důkazem nedůkazem naložil, celkově jde ale o určitě nadprůměrnou detektivku. ()

Master19

Zvláštní kriminálka s extrémně podivným závěrem, ze kterého mám rozporuplný pocit. Vlach hláškuje a mohl by být fakt dobrou postavou, nebýt toho podivného "vaťáku" a tmavomodré feldy. Chvílemi mi to připadalo jako pilot seriálu (velké množství postav, linie s holkama?!?), ale možná jsem jen zblblý aktuální detektivní tvorbou... Takže Kriminálka Jílové má jen jeden díl a je to asi dobře. ()

Ravi

Velmi koukatelná česká kriminálka ve starém dobrém hábitu s kvalitní zápletkou a pomalým ponurým dějem. Na Čt běží již poněkolikáté. Nikdy mi tenhle způsob vyprávění nezevšední. 60% = 3/5 ()

Autogram

Táto kriminálka dosť zostarla, a to nemá až tak veľa rokov. Alebo to tak malo byť a ukazuje ten spôsob malého dedinského vyšetrovania, na ktorý nie sme vôbec zvyknutí z pražských alebo zahraničných veľkomestských policajných tímov. Starý skúsený a mladý začínajúci policajt na svojom prvom prípade je osvedčená kombinácia aj inde a tu im to celkom klapalo. Teda, pokiaľ nebolo nutné ísť po kolená do studenej vody. ()

brooklyn73

Konec kriminalniho pribehu byl,alespon pro mne nepijaka kavy hodne silny kafe a stejne tak i desivy. Jinak jsem si pribeh uzival a sledoval ho v prubehu dvou let podruhe.Vyuziti exterieru je na patricne vysi.Nejvice vsak hodnotim dialogy dvou detektivu, ktere byly velice vtipne.Jenom si neodpustim rypnout si do nepeclivosti a nepozornosti tvurcu filmu,ktera se projevila pri jedne scene s hlavnim kriminalistou prezdivanym svym podrizenym "Sef".Zminovany sef , jenz stale neco basti,coz by nebylo nic az tak divneho ,kdyz by pri jedne takove svacine na nadrazi, detektiv pozivajici salam s houskou v igelitu,onen dany igelit v nemz byla houska zabalena jen tak nemrskl pred sebe na zem a to jeste do mist,kde to bude miti pred ocima pri jidle.To mi prislo jakozto dobre neudelane pany tvurci.Neverim ,ze tvurci chteli takto videt,popsat a vylicit hlavniho hrdinu,ktereho jinak fantasticky stvarnil Oldrich Vlach, ktery tim u mne dost stoupnul v cene. ()

klúčik

Televízna kriminálka, ktorá neurazí. Dobre sú natočené scény z lesa a krčmy. Celkom pekná spomienka na výborného herca Jiřího Holého. Aj preto hodnotím 55%. ()

Bohemák

Slušně napsaná detektivka s místy atmosférou "příjemnou" jak v Daghlishovkách. Škoda těch občas hrozně pitomých dialogů (hlavně v první polovině filmu). A fajnšmekry určitě potěší obsazení Václava Koubka do role drsného hajného. ()

farfalla

Můj nejoblíbenější kus s Oldřichem Vlachem. Film má dobrý příběh, který se vrací do minulosti, ale zapojuje do děje další a další postavy, které mají svá tajemství. Scénář je svěží a postavy jsou dobře vykresleny. ()

Untentrauer

Je to velmi příjemná atmosferická podívaná. Ani se mi nechce věřit, že vznikla v 21.století. Hlavní dvojice je dobře sladěná, příběh se velice plynule rozvíjí a stále je na co koukat - jen pokud máte rádi vesnické zapadákovy a hospůdky......Doporučuji na usínání či deštivý večer. Pro mě osobně je tohle filmový porno nejhrubšího zrna. Upachtěný český film s čímsi nevyřčeným, co hledám mezi řádky (a co podle mě ani režisér do filmu netušil, že vložil a co vznikne pouze optimálním spojením herců, prostředí a hudby ovšem individuálně pro jedince - MĚ) a co mám tak rád, když se na to koukám a ani se nedivím, že to ostatní nevidí. Takže řečičky o nedocenění nejsou na místě! ()

Chudobka

Před lety se mi tato kriminálka líbila, tak jsem se včera podívala znovu. Zklamaná jsem po těch letech určitě nebyla. Venkov, kde chcípl pes, otlučené baráky, které mi připomínaly mé dětství, sympatická dvojice kriminalistů a zdánlivě banální případ. Pomalé tempo mi vyhovovalo, kriminalisté byli obyčejní fajn chlapi, žádní dokonalí supermani. Příjemná detektivka s výborným Oldřichem Vlachem. ()

MickeyStuma

Velice povedená televizní detektivka (ne kriminálka) z velmi blízkého českého prostředí. Malé městečko s obyvateli navzájem se všichni znajícími a kde se tím pádem nic neutají, začne zkušený vyšetřovatel a k němu nově přidělený čerstvý absolvent vyšetřovat zdánlivě banální případ začínající požárem, který nakonec vyvolá velice pochmurnou minulost. Příběh sleduje vyšetřování a pátrání krůček po krůčku, nikam se nespěchá a ukazuje starou poctivou českou detektivní tvorbu, jakou jsme kdysi tak dobře uměli. Při sledování jsem si z úctou vzpomněl na majora Kalaše, ke kterému má tento snímek hodně blízko. Je však ale daleko lidštější a to naše češství z toho vyloženě září. Scénář je napsán velice profesionálně. Tolik dějových obratů je doslova překvapením. Řekl bych, že závěrečnou scénu usvědčení knoflíkem je téměř jak od Colomba. Tvůrcům z ČT se tohle vskutku povedlo. ()

Drom

Jelikož TV YouTubeLoop nedávno rozhodla, hodna pejorativního označení, že se zacyklí na třech filmech a bude mi je pouštět dokola celý odpoledne, měl jsem možnost se utvrdit v přesvedčení, že Stará struktura a Mladej mlíčňák nebude dvojka hrdinů nového akčního kriminálního seriálu. Už proto, že akce tam není vlastně žádná. Herecky to sice docela ušlo, ale příběh, jak píše strejda Havran, je, i přes snahu hodnou pejska a kočičky v kulinářském pořadu, nemastný a neslaný. O těch scenách, které vyzněly jako trapně nesmělé pokusy o posun, se nezmiňuji. Vlastně jediné, co dle mého stálo opravdu za něco, byly někdy neskutečně dlouhé záběry, které bych označil za precizně udělané. Né všechny, ale třeba ta scéna z lesa byla natočená suprově, zajímalo by mě, na kolik klapek to dávali. Ani exteriéry nebyly špatné, nikoliv úchvatné, ale příhodně zvolené. No když se to tak vezme, hlavním problémem té detektivky je ta samotná detektivka, být to film o něčem jiném, přihodil bych ještě jednu hvězdičku, ale takhle je to pouze za dvě. ()