Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

Stíba

Když sem si tenhle film půjčil po jeho vydání na DVD v půjčovně, byl to určitě jeden z mých nejhorších výběrů. Nejenže jsem se celou dobu nudil, ale zhruba pět minut před koncem, kdy to vypadalo, že se konečně k něčemu začne schylovat zradil disk a tak jsem film ani nedokoukal. Damm it... ()

Biopler

Aj podaním, nielen názvom, je to ozajstná nuda. Ale kupodivu sa na to hovadsky dobre kuká a aj hovadsky sa na tom dobre smeje. Je to fakt čudné :) ()

kluzo

"Dělat ti to stejně dobře nebude, tak to hraj." "Souloš se píše se 'š'?". Pro mne je film oddechem ve stylu Formanovy rané tvorby...Proto vidím černobílý formát jako vhodnou formu. Pro mne to zas taková nuda nebyla. Film mne přitáhl a docela příjemně pohladil. Žádné výbuchy smíchu ale vtipné to je. _______________ Hudba Honzy Budaře je v tomto filmu skvělá. ()

Ozzy2

Kdyby se tenhle film jmenoval jen Nuda, nic by se nestalo.Budař byl natolik přirozený a tolikrát tu samou polohu naprostého debila zopakoval jinde, že mám pocit, že to snad ani nehraje. ()

tranquill

"Posraná celá zeměkoule aji s celým posraným vesmírem!" Brněnské pohádky tisíce a jedné soulože :-) I takhle se točí romantická komedie :-D "150 tisíc souloží...kdes na tym byl, Laďo, ty vole!" ()

Drom

Taky jeden čím dál tím lepší. Bavil jsem se už tenkrát v letním kině a i když jsem film viděl od té doby několikrát, je to spíše k požitku. Jan Budař i mnozí další byli výborní. Všimli jste si, pod čím vším je napsanej? Ale třeba takovej Tonda Blaník, no teda nic moc. Asi k podání výkonu potřebuje víc mlátit. Jak bylo naznačeno. Předlohu jsem tradičně nečetl, nicméně audiovizuální zpracování, ač monochomatické, mě bavilo. Zvláště některé úseky byly výborné, alterace a/nebo soulad prvků... No asi bych mohl říct, že někdy to bylo levné, rozuměj na diváka, nicméně to fungovalo. A výborně fungovalo i střídavé podsouvání tolika linek. Dále už si připadám jako Jarda na římse... ()

Mara97

Klenot české kinematografie, kdo má rád propracovaný film do posledního detailu a s mnohými dvojsmysly, má rád Nudu v Brně. Zejména první polovina je filmařsky tak dokonalá, že by se dala vyučovat na filmařských fakultách - prostupující motivy rohlíku, televizní vysílání dávající rámec všem souběžným scénám atd. Kamera, hudba i komentující "sametový hlas" Krajča jsou prostě dokonalé, postavy jsou vykresleny realisticky a děj se dá uvěřit a pochopit až na pár výjimek, např. proč Jarda vlastně skončil na římse... Trochu nedoceněný film, zejména v Praze, kde ho nechápou a asi mu ani nerozumí (golfista), v Brně to je ovšem kult. ()

Zombo

Ani na moment jsem se u Nudy v Brně nenudil - nejen díky novým (Budař) i starým známým (Donutil, Liška) hercům, ale zkrátka díky všemu, ať už se jedná o story a její provedení. Kam se hrabou všechny teen-komedie o ztrátě panictví/panenství, protože tady kvalitně pobaví už jen "praxe" v podobě navlíkání kondomu na rohlík. Jedna z nejlepších a nejzajímavějších českých komedií poslední doby, která si zaslouží nejedno skouknutí. Morávek si nemohl přát štastnější debut. ()

Mata

jak se tak rozhlížím, stalo se velmi oblýbeným srovnávat Nudu s Pupendem, je to nejspíš tím, že šli do kin společně a že jsou to obě komedie. Já si ale myslím že to je vše co mají společné a tak bych se toho srovnání trochu bál. Ale jinak Nuda je doopravdy jedna z nejlepších českých věcí, která se na plátně objevila, možná proto že vnesla do stříbra novou (nebo dlouho opomíjenou - viz. zmiňovaná "nová vlna" - poetiku. A hlavně ty úžesný Morávkavy červený nitě - v tomhle případě rohlíky, občas má jeden pocit, že jsou všude - a taky že jo :-) ()

herm

Docela rozpolcený film, řekl bych. Kdybych mohl hodnotit jednotlivé části, tak první půlka dostane nekompromisně za ***** , ale ta druhá... Zábavnost těchto dvou částí se nedá srovnávat. Druhá polovina je prostě NUDA, NUDA a nic než natahovaná a donekonečna prodlužovaná NUDA. ()

crackonosh

Možná nepřekvapí, že Nuda v Brně dokáže být místy i docela nudná záležitost. Kritika film vyzdvihuje, návštěvnost myslím nebyla valná a k filmu mám nemálo výtek. Přestože spousta scén má vtip (To je na hovno, dones trubku od vysavače), očekával jsem v celém snímku něco více než sled více či méně vtipných scén -- místy na hranici pubertálního humoru -- občas uměle pospojovaných do jakéhosi celku. Filmu chybí konkrétní, celistvý tvar a skutečně přesvědčivý charakter. A herectví Mirka Donutila se mi nelíbí. Ten člověk je jako herec technicky zdatný, ale jeho podání nemá srdce, které do něj vkládá například kolega Bolek. ()

arkie

Trpel som ako zviera, ale musím uznať, že keď sa človek naladí, tak sa mu to môže páčiť. Nie je to ale žiadne výnimočne dielo s prenikavou myšlienkou, je to skôr balancovanie na hrane braku, ktoré náhodou vyšlo. ()

Sosak

Film Nuda v Brně vás bude zaručeně nudit...a to nejenom v Brně. Za celou dobu jsem se usmál asi dvakrát a to z donucení, protože mi bylo blbý, že se nesměju. Takže jako "komedie" si mě snímek nezískal. Přišlo mi to o ničem, nezábavný, zbytečně černobílý, nudný, dlouhý...pffff... ()

Tyna31

No sakra, asi mi něco uniklo. Kdyby se film točil jen okolo dvojice Standa/Olinka, mohlo to být rozhodně zajímavější. Takhle to vypadalo jen jako změť čehosi. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)