Oldřich Nový byl a navždy zůstane pro český film ztělesněním šarmu, elegance a osobního kouzla, kterému podléhaly všechny ženy bez rozdílu věku. Ve svých nezapomenutelných milovnických rolích byl nejen romantikem, který byl schopen se zamilovat do dívky z dávného obrazu, podlehnout čokoládově hnědým očím přítelkyně pana ministra, ale také svůdníkem, pro kterého byla nevěra pravidelně provozovaným sportem, nebo naopak novomanželem posedlým žárlivostí. Právě takový byl Viktorin, hlavní postava bláznivé secesní komedie, kde se vše točí kolem mohutného jeleního paroží. Jeho nedobrovolným majitelem se stane právě žárlivý Viktorin a tak jistě není těžké uhodnout, co všechno takový "trefný" dar může způsobit. (oficiální text distributora)

Vesecký

Radoby rozverná taškařice. A přitom parohy byly jen na počátku příběhu. Pak nastala hlavně změť různých milenců, milenek a manželek, až se člověk v ději ztrácel. Skutečně role nehodná mistra Nového. ()

SharpChick

Nečekaně příjemná česká fraška, která mě rozesmála stokrát více než spousta dnes produkovaných komedií. Milá a jednoduchá zápletka se snoubí s příjemnými hereckými výkony (mě zaujala především Sylva Langová) a nádhernou dobovou výpravou. Vkusný a vtipný scénář si také zaslouží pochvalu. Navíc v roličce jasnovidčina muže se blýskl roztomilý Stanislav Neumann. A považte, v kolika dnešních filmech najdete slovo "prostopášnost"? 75% ()

IvonaK

Ze začátku mě to přišlo podobné jako film Růžové kombiné. Ale pak to začlo být mnohem propracovanější. A jak Oldřich Nový rozbil kartářce tu magickou kouli, kterou celou dobu pomlouval ale místy uvažoval že si ji vezme domů, tak to mě opravdu pozitivně dostalo. Ale je to tak. Věštění je podvod a zvlášť když se jedná o lidi které ta kartářka vůbec nezná osobně. A jak Nový s Langovou společně zanechali doma vzkazy a nechali tam pejska samotného, tak to bylo takové.. No SMUTNOVTIPNÉ. :D Jinak jsem nemohla spustit oči z velice půvabné Sylvy Langové. Za mě asi hned po Zorunce nejkrásnější blonďatá herečka. ()

Pitryx

Svěží dílko s několika dobrými scénami. Pro pobavení jako stvořené. Ne že by to zanechalo dojem až do smrti, ale legrace to byla. ()

Ludva

[2009-04-18] * Začátek slibný. Pak se asi deset minut v kuse zpívá, ale poté se naštěstí vše v dobré vrátí a pokračuje výborná smršť vtipných dialogů ("A vy chcete vědět, jak to všechno skončí?" --- "Vraždou, to vím. Potřebuji jen vědět, na koho se mám obrátit."), z nichž většina i přes stáří filmu neztratila nic ze své břitkosti. ()