poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ****

  Velice inteligentně a s noblesou ztvárněný příběh Anny (Jodie Foster) a siamského krále Mongkuta (Chow Yun-Fat), jejichž vzájemné postavení jim nedovolí víc, než raz dva tři - raz dva tři..(6.9.2012)

 • oje
  ****

  Výpravné a nevšední romantické drama dvou odlišných lidí z protipólných světů, ozdobené nespočtem kontroverzí vycházejících z na sebe narážejících kultur. Přičteme-li přítomnost několika lehkých odkazů vedoucích k hlubším myšlenkám nad vnímáním kultur a správností prosazování té, na kterou jsme zvyklí, a pár vcelku zajímavých historických momentů, lze na film bez problémů pohlédnout jako na solidní kousek. Když přivřeme oči nad přemrštěnou stopáží a někdy pozvolným dějem, není třeba hledat důvody ke škudlení hvězd.(21.7.2011)

 • Skejpr
  ***

  Takový vo ničem...děj pomalu plyne od ničeho k ničemu... kouká se na to hezky ale víckrát se to vidět nemusí...(25.2.2006)

 • Terva
  **

  Judie Fosterová se představuje jako nezávislá anglická učitelka spolu s mezinárodní exotickou hvězdou Chow Yun-Fatem. Ocenění : Oscar 1999 - nominace: výprava, kostýmy. ...Zlaté glóby - nominace: hudba, píseň (How Can I Not Love You). Scénář : Steve Meerson a Peter Krikes. Kamera : Caleb Deschanel. CITÁT - Říkám si, za daných okolností, zda je vhodné, aby král požádal Annu o tanec.........(23.5.2011)

 • Damiel
  ****

  70 % - Nadprůměrná podívaná s dobře propracovaným příběhem, ale čekal bych, že mě to trochu víc vtáhne po emocionální stránce.(26.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace