Anna a král

Anna and the King

Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nádherný film. Doteraz nechápem ten vlažný prístup kritiky. Mňa to oslovilo viac ako taký Tiger a drak. Herecký koncert v nádhernom prostredí...(21.11.2005)

Príjemná exotická romantika s tradične skvelou Jodie Foster.(27.6.2012)

Sice zdlouhavé, přetažené romantické vyprávění na pozadí dramatického dění v Siamu, ale líbilo se mi i dnes po opětovném hlédnutí. Tentokrát jsem si víc všímal i jedné z prvních dětských rolí Toma Feltona. Kdo by to do toho klučíka řekl co z něj vyroste. Jodie Foster je zde úchvatná a i nadále patří k mým nejoblíbenějším herečkám. Yun-Fat Chow je asijská hvězdná stálice, která ě tolik neohromuje, ale respektuji jej. Svým postavám duši zcela jistě dodává, tohle umí. Příběh samotný je hodně výpravný, rozvleklý s několika výraznějšími momenty, ae na tu délku se to v tom ztrácí. Mnoho omáčky mi přijde zbytečné protože hlavně dramatická stránka tím pak ztrácí na síle. Kostýmy, výprava, hudba ovšem za to pokoukání jednou za pět a víc let stojí. Řekl bych, že mě to bavilo asi mnohem více, než když jsem to viděl naposled někdy před sedmi lety. 8/10(20.12.2012)

70 % - Nadprůměrná podívaná s dobře propracovaným příběhem, ale čekal bych, že mě to trochu víc vtáhne po emocionální stránce.(26.12.2006)

Díky bohaté výpravě a velmi vydařené hudbě George Fentona se na to hezky dívá, ale i přesto hodnotím výš onu letitou a poněkud divadelní filmovou verzi s Yulem Brynnerem. Chow Yun-Fat se s ním prostě nemůže rovnat, a pravděpodobně to ani neměl v úmyslu. Narozdíl od letitého muzikálu, jehož významnou porci zabírala humorná nevzdělanost Brynnerova Mongkuta - v dnešních časech pravděpodobně etnicky/rasově nekorektní (WTF?), a tedy nepoužitá - se posouváme k poněkud prostšímu epickému příběhu o muži a ženě z různých světů, Terry Pratchett by se zajisté pousmál - na pozadí válkou šíleného světa. Toto zpracování snad kromě té hudby nepřináší nic výjimečného. Aniž bych to myslel jakkoliv špatně, řekl bych, že všichni zúčastnění (opět - až na skladatele) odvedli svůj standard - a nebudeme se doufám přít, že kvalit standardního výkonu Jodie Foster se spousta hereček bude pokoušet dosáhnout naprosto marně - a ty dvě a půl hodiny tak nelze označit za ztracený čas. Zvlášť když Bai Ling konečně dostala výraznější roli než obvyklou asijskou kočku, co umí kung-fu a je na plátně maximálně pět minut. 70%(22.4.2008)