poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Redlum
  ****

  Dukaz toho, ze milostny pribeh se da vystavet i bez jakychkoliv telesnosti ba i obycejneho polibku. Rozvlacny dej, z ktereho misty vykukuji hlucha mista, zachranuji skveli Chow Yun-Fat a Jodie Foster spolu s nadhernou, dechberouci vypravou a o nic mene uzasnou hudbou.(10.10.2003)

 • Agatha
  *****

  Tento film je kritikou určitě nedoceněný. Podle mě je rozhodně nejlepší ze všech zpracování tohoto tématu. Krásná příroda a tradice Siamu (dnešního Thajska), skvělé herecké výkony Jodie Foster a Chow Yun-Fata, překrásné kostýmy, kouzelná hudba a historická přesnost mě vedou k tomu, že nemůžu dát lepší hodnocení. Český dabing se tentokrát velmi podařil a filmový konec nedopadl (díky Bohu) jak to bylo plánováno v původním scénáři.(2.9.2007)

 • triatlet
  *****

  Nádherná výprava, přesvědčivé herecké podání a poutavě odvyprávěný příběh, který je založen na kontrastech (střet evropského a exotického světa, mužská a ženská role, oddanost a zrada). Zaujme Annina neústupnost a nestrannost při řešení šarvátky jejího syna a nástupce siamského trůnu, upoutá příběh konkubíny Tuptim a jejího milého Balata. Když má Anna vysvětlit problematiku otroctví, dává siamskému princi přečíst Chaloupku strýčka Toma.(20.6.2010)

 • Dever
  ***

  Soundtrack George Fenton: 1. How Can I Not Love You ,2. Arrival at the Palace (Main Theme Title) ,3. Meeting the Children ,4. Tuptim ,5. Letter of the Week ,6. The House ,7. The Rice Festival ,8. Rajah Attack ,9. Anniversary Polka ,10. "I Am King, I Shall Lead" ,11. Flowers on the Water ,12. Moonlit Beach ,13. Betrayed ,14. Chowfa's Death ,15. The Execution ,16. Anna Returns ,17. The bridge ,18. I Have Dance With a King ,(10.5.2011)

 • nash.
  ***

  Hezké, výpravné, dobře obsazené, Jodie i Yun-Fat jsou ve svých rolích výborní, ale přesto podivně nezáživné, bez skutečných emocí, bez štávy, bez napětí. Nebyl jsem zklamán, ale ani příliš potěšen, takže si nejsem si jist, zda to za ty dvě hodiny času stálo.(13.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace