Anna a král

Anna and the King

Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Tento film byla lahůdka pro mou romantickou duši. Nádherné ztvárnění postav anglické učitelky a siamského krále. Závěrečný tanec řekl vše ... oba se milují, ale nemůžou být spolu.(27.7.2012)

Po vizuální stránce velkolepé ...a hodně "barevné“, co se hudby týče tak ta je víc než nenápadná, a dějová linie? ...dlouhý film neznamená lepší film. Nepůsobí to o moc realističtěji než starší verze, což přitom asi měl být ten hlavní přínos nového zpracování. Nemyslím, že bylo nutné natáčet tohle znovu a téměř stejně. :-)(13.10.2003)

• NinadeL

Yul Brynner je jediný Král.(27.2.2009)

Pekný, krehký film, ale príliš dlhý na to, aké drobné záchvevy emócií ponúka. Krásna výprava a fluidum okolo ústrednej dvojice tu víťazia nad slabším príbehovým motorom. Chow Yun-Fat je 'krásny' kráľ a Fosterová je skvelá ako vždycky. I keď za seba musím povedať, že v roli Anny by som radšej videl Cate Blanchett.(18.4.2003)

Jak to bylo doopravdy, nevím. Ale film se mi dost líbil především po výpravné stránce. Určitě to ale chtělo věnovat víc pozornosti výběru některých vedlejších rolí, protože bylo vidět, že to nejsou asijští herci a pouhé asijské rysy prostě nestačí.(19.2.2005)