Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

zipper111

Pro mě naprosto nic neříkající film v podstatě bez děje. Sice tu je občas nějaký náznak ale nemůžu říct že by se mi tot dílo zrovna líbilo, herci byli takový...suchý jak hrdlo námořníka. Spíš tak 2.5* ()

vanadium

Dokonalý soundtrack. Jen málokdy se povede, aby skladby seděly k jednotlivým scénám filmu tak perfektně. Ale soundtrack není samozřejmě to jediné. Pláž má hloubku, kterou ale moc nehledejte zrovna v přitroublých, rádoby duchapřítomných Leonardových vnitřních monolozích. Celkově má Pláž úžasnou atmosféru, podtrženou nádhernými přírodními scenériemi. Skvělý film na základě skvělé knižní předlohy. Vyvolá ve vás pocity, donutí vás přemýšlet. ()

Thomassi

Tak tady bych chtěl žít. Tihle je opravdu ráj na Zemi. Tento film dělá dobrým především prostředí a příroda, která je skutečně kouzelná. Samotný příběh a Leonardo DiCaprio jsou až na druhým místě. A když se smíchá všechno dohromady, tak je to koukatelné. A ještě, když tam hraje můj oblíbený herec, není nad čím přemýšlet. Vše doplňuje výborná hudba. ()

Skip

Velmi dobrý film. Pro mě to byl zajímavý výlet do míst, kam se nikdy nedostanu. Herci hráli dobře a fakt jsem spokojený. ()

Dont

Neotřelé téma s pokusem o přesah v podobě poselství pro stále více konzumní společnost, který však zůstal někde na půli cesty. Leonardo Di Caprio mě nezklamal, ale potvrdil jsem si, že preferuji jeho pozdější role, kdy zmužněl a teprve dozrál v opravdu velkého herce. Nevýrazný scénář film bohužel dost limituje a nedovoluje mu vykročit ze stínu průměru. Kdyby byl scénář tak dobrý jako soundtrack, tak by film bez problému získal vyšší hodnocení. Všichni utíkají od nenáviděné civilizace, na nákup se tam nikomu nechce, ale přitom si každý poručí něco přivézt… Největším vkladem filmu je originalita, která film odlišuje a činí ho snadno zapamatovatelným. ()

Aleee89

Líbil se mi Leonardo, moc se mi líbila krajina, kde film točili. Nijak nemám nic extra, co bych vytkla, ani nic moc na pochválení... Taková šedá myška tenhle film. No, stačilo mi dívat se jednou, ten film určitě není dokonalý... Ze začátku dobrý, ale potom takový nijaký... ()

radektejkal

Dobrodružství? Proč ne! Ale takhle asi ne! Co ty na to Jeane Marais? A pokud thriller, tak mě to co jsem vyděl, skutečně vyděsilo! - Závěr filmu jsem si raději přehrál už jen ve své vlastní fantazii, čímž jsem jej asi značně zkrátil. ()

Eldrick

Naivní pohádka pro MTV generaci přelomu milénia s tehdy ještě uslintanym DiCapriem. Utýct z každodenního stereotypu za dobrodružstvím ano, ale za jakou cenu? Z dnešního pohledu to zestárlo rychle, protože kdo by chtěl žít v autonomní komunitě odřízlý od světa, když si může dopřát podobnou dovolenou bez rizika někde mimo sektu. ()

dyfur

...ja som asi nebol cieľová skupina tohto filmu....neviem čo sa tým chcelo povedať,či nejaká revolta či príroda či exhibícia Di Capria či čo.... ()

SonG

Netradiční film, který dokáže zaujmout, jen pokud vážně máte ty správné buňky ho pochopit...jak se však dostanete na kloub tomuto filmu, odmění vás celkem stědře...I když já jsem moc nadšen nebyl, tento film má něco, co ho povyšuje nad ostatní podobného rázu.. ()

Fíla

Teď, tímhle filmem jsem pochopil, proč je LCD hollywoodskou hvězdou. Atmosférou mně Pláž připomíná film Sedm, ačkoliv jsou to různé žánry. Pro mě jeden z nejlepších DC výkonů. Ze začátku jsem si říkal, to bude drama na úrovni, snad se to nepotopí pod hladinu. A ono to bylo v pořádku až do konce. DC, jako Richard skvělý. V poslední době jedno z nejlepších drama, co jsem viděl. Atmosféra na ostrově, na mě dýchala a já jí nasál. Lepší než tradiční drama s velkými herci z velkoměsta. "Hra skončila." "Nikdy nezapomeneš na to, co jsi udělal, ale přizpůsobíš se." ()

BoredSeal

Tipoval bych si, že Pláž ve své době okouzlila prostředím a tématem "unavený mladý týpek hledá nějaký netradiční zážitek mimo civilizaci s jejím peklem konzumu a chození do práce" plus soundtrack hvězd víceméně britské taneční scény. Viděl jsem ji poprvé teprve dnes v roce 2016, dávno poté, co proběhla éra, kdy chtělo lidstvo zavraždit Mobyho za jeho médii provařené hity z desky Play a hejtovalo Capria kvůli Titanicu a... nějak nelituju, že mi film tehdy utekl. Ani jedna postava není nějak sympatická, což je průšvih a Caprio se pro tuhle roli vůbec nehodí, je to jedna z těch rolí typu Revenant nebo The Departed, kde se tak strašně snaží "hrát", až všem leze na nervy, protože všichni cítí, že je to snažící se Caprio a ne postava (narozdíl od rolí, které mu jdou tak nějak přirozeně dobře typu Django nebo Vlk z Wall Street). Tilda Swinton svými scénami film nijak nezachránila, což byla poslední naděje. Jeden ze slabších filmů Dannyho Boyla. ()

ilemas

Zdá se mě, že film jsem již hodnotil a komentoval. Samotný děj by nebyl špatný, ale je to divně natočené. Zaujala mě jen krása Thajska. ()

Jufonka

Pro mě hodně emotivní a povedený film. Dost lidí k němu asi mělo odpor kvůli DiCapriovi, přece jen ještě doznívala manie Titanicu, mě ale Leonardo nevadí - v tomhle filmu je mi tak nějak šumák a vlastně se tam asi i docela hodí, vypadá mladší, takovej beach boy. První dvě třetiny mě prostě vtáhly do tý atmosféry, úplně si vždycky říkám, i když ten snímek vidím po třetí a víckrát, "jo, tam chci bejt, bože, musim vypadnout ... pryč, hlavně pryč..." - a navíc hlavně člověk postupem času i zapomene, že Richard někomu ten plánek dá... a hlavně, jeho chování je naprosto pochopitelný! A jak si tak člověk užívá tu zábavu, pohodu, bezstarostnej život, kterej by chtěl taky žít, partu nejlepších přátel, marihuanu, sex, zábavu, přírodu.... tak najednou, STŘIH! A přesně tohle je na tom filmu geniální, jak vás nejdřív vtáhne, ale potom se vám ostrov začne pomalu hnusit... nejdřív nesnášíte pár lidí, pak vám všichni začnou připadat divný, už vůbec nemáte chuť tam bejt s nima užívat si... všechno se mění... a co teprv ty věci v pozadí, jako ten týpek ve stanu s prokousnutou nohou...furt si říkáte "sakra, jak ho tam mohli nechat, ježiši kriste....", celý to uvědomění si relativity nějakýho "ráje", aneb co je vlastně ráj? Jít přes mrtvoly a naučit se to ignorovat? To je ráj? Jo, přesně takhle začnete přemejšlet u poslední třetiny... ta atmosféra je nepopsatelná. No a závěr, co říct, asi to jinak dopadnout nemohlo, líbí se mi každopádně scéna, kdy si Richard prohlíží společnou fotku na mejlu. A teď důvod, proč nedám 5 hvězdiček, ale 4... Nemám ráda špatný konce, ale je mi jasný, že bejt musí a nemám problém dát filmum se špatnýma koncema 5 hvězd. Jenže tady je to jiný. Já vim, že to je podle knižní předlohy (nečetla jsem jí), ale stejně mi to přijde tak nějak moc ... jak to jen říct? .... zlý, až to přehlušuje tu filosofii, to zamyšlení, ale asi to tak mělo být? U tohodle filmu se s tim koncem nemůžu smířit, neříkám, že to mělo skončit dobře, to určitě ne, ale dovedu si představit, že mohly být jiné (lepší) závěry. Ale na zamyšlení dokonalý dílo. Nechápu to nízký hodnocení. ()

Morloth

Nerad srovnávám předlohu a film, je to nesouměřitelné, ale tohle se vskutku nepovedlo. Boyle je kýčař, o tom žádná, tady mu to ujelo nad míru. ()

Marqta

Film o dokonalých ideálech, které má na téhle přelidněné zemi každý, nebo alespoň téměř každý. Idea svobody a nového systému, víra v něco lepšího a snaha to uskutečnit. To jak to pak dopadá- vzhledem k tomu jakými prostředky se člověk snaží ideu uskutečnit, je jiná věc. Celkem strašidelně je tu rozebrána (s trochou nadsázky mě berte) struktura celkové společnosti v reálném světě. Prostředí je celkem působivé- navíc ještě nesmím zapomenout, že se povedla kamera. V neposlední řadě už tolikrát opěvovaný soundtrack....Co se příběhu týče, tak v první půlce nemám co vytknout- člověk sice celou dobu tak trochu čeká v napětí, jestli se teda něco stane a jestli ano- tak co..ale dívá se na to hezky. Potom přichází dějově slabší část- slabší- protože se nejedná ani o akční podívanou, ani o jednoduché vyprávění příběhu jak leží a běží (což by si podle mě snímek zasloužil). To co mi lehce pilo krev byla ona "video game " pasáž - ale tak řekněme, že na někoho to zajisté mohlo udělat pozitivní dojem. Za mě to je někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale přikláním se spíš k těm čtyřem. -----"You hope and you dream. But you never believe that something's gonna happen for you. Not like it does in the movies. And when it actually does, you expected to feel different, more deep, more real. I was waiting for it to hit me."----"The only downer is, everyone's got the same idea. We all travel thousands of miles just to watch TV and check in to somewhere with all the comforts of home, and you gotta ask yourself, what is the point of that?"--- ()

Martin741

Leonarda DyKardia osobne nemam rad a popularita tejto osoby sla vzdy mimo mna. Prostredie filmu vsak bolo zvolene fakt vyborne, rezia Danny Boyle-a na urovni, takze znesitelny priemer : 57 % ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)