Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

KajusaK

Nudné, nezajímavé, drama a thriller ? Nevšimla jsem si. Film neustále na jedno brdo.Jediné co mě pobavilo byla animace a občas Leonardo DiCaprio. ()

TomPrusik1

Pláž na neznámem ostrově poblíž Thajska je místo, kam by mnozí z nás chtěli na dovolenou. Nenajdete zde totiž tlusté a staré důchodce, kteří leží na pláži jako vyvalený vorvaň, ani opilou mládež, která je schopna vám nablít do plážové tašky. Je to místo, kde je jen hrstka vyvolených, kteří si zde žijí vlastním životem. Mají toho málo, ale jsou spokojení. Obživu si seženou sami prostřednictvím ryb a rýže, mají spoustu marihuany, takže mají také o zábavu a v nutných případech zajedou do civilizace koupit nezbytné věci. Rozhodně to není survival film ve stylu Trosečníka. Vyvstává totiž mnoho otázek, na které neznáme odpovědi. Jakým způsobem si třeba obstarávali vodu a opravdu cca 50 lidem stačila k obživě ryba, kterou Dicaprio ulovil, mnohdy plesnivá rýže a tráva? Na pláži také platí přísná pravidla. Nikdo se nesmí o tomto místě z ostatních lidí dozvědět a pokud máte nějaký úraz (bolest zubu, nebo pokousání žralokem), musíte si s tím poradit sami. Stejně jako některé otázky týkající se přežívání, tak i otázky týkající se vztahů ve skupině zůstávají nezodpovězeny, nebo jsou jen letmo naťuknuty. Proč např. nijak více nereagoval přítel Francoise (Gillaume Canet), když DiCaprio jel po jeho přítelkyni jako vosa na pivo? Ale všimne si toho černoch, kterému do vztahu v zásadě nic moc není. Stejně tak se nedozvíme, kdo byl vlastně ten pomatený Daffy-resp. dostaneme odpověď ve stylu:,,To tě nemusí zajímat." Prosluněná Pláž se ale v závoru změní ve slušnou magořinu ve stylu Coppolovi Apokalypsy. Najdeme zde doslovné citace, ať už z ukázek z filmu, nebo nebo závěrečná část se odehrává ve tmě, se záběrem na hlavu. V tomto směru mi to ale spíš přišlo jako vykrádačka tohoto legendárního filmu, než se přišlo na něco nového originálního. Pláž je jinak ale celkem dobrý film, který má sice pár vad na kráse, které jsou ale slušně vykompenzovány celkem zajímavým příběh, nádhernými záběry na přírodu a pár hlubšími otázkami k zamyšlení (hlavně ohledně civilizace a komerce turismu). A ženy, které touží vidět mladého DiCapria bez trička si taky přijdou na své. 6/10 ()

tom88

Pekný film Dannyho Boylea, ktorý sa rozhodne dá pozerať viac krát. Dobré herecké obsadenie na čele s DiCapriom. Krásne prostredie filmu a pekné kamerové zábery. Nádherná hudba a dobrá atmosféra. Miestami celkom napínavé scény, tiež aj nepríjemné depresívne scény, aj keď pri DiCapriovom odlúčení to už trocha prehnali. Inak má Pláž dej, ktorý neprestáva baviť a film ujde naozaj rýchlo. Divák si praje ešte predĺženie aj nájazdy. Rozhodne nadpriemerný film, ktorý si rád zopakujem. 75% ()

dr.fish

Podle množství komentářů lze usoudit, že každý měl potřebu se k filmu vyjádřit. A to ve špatném i dobrém slova smyslu. Takové filmy s protichůdným hodnocením bývají nejlepší a je tomu tak i tentokrát. Pro člověka, který procestoval kus světa a jeho biblí je Lonely Planet, je tenhle film přímo povinný. Je totiž o "travellerech", lidech, kteří jezdí po světě z místa na místo a hledají Ráj na Zemi. Místo, kde budou moci zůstat "hippíky" a nebudou se muset vracet do reality pracovního procesu, brzkého vstávání, organizovaných dovolených, blbých šéfů, stereotypů a dalších hovadin, ketré vyplňují většinu času žití běžného obyvatele matky Země. Traveller chce užívat života, exploatuje lidi kolem sebe, vytváří a boří vazby s lidmi dle potřeby, problémy řeší změnou trasy či místa. Je neustále v pohybu, na útěku před zodpovědností, sebou samým. Přesto mu jednoho dne dojde, že to nepůjde donekonečna, realita a návrat do ní zdá se nutností. Těmito tématy se zabývá film v první třetině, kdy je Caprio v Bankoku. A do těchto existencionálních úvah vtrhne jako bouře "Pláž". Místo, kde "to" funguje. Místo, kde se zastavil čas a zůstane mladý, tím čím chce opravdu být , atd. atd. Jenže ani zde to nakonec nejde, čas nezastavíš, lidé jsou lidé.... A co udělá správný traveller, když se dostane do problémů? Změní trasu a místo. Pokud ovšem mezitím neztratí sám sebe. A o tom je tenhle film především... ()

eisha3

Snímek, u kterého rozhodně mám největší vnitřní rozpor, co se týče první a druhé poloviny. První mám ráda, baví mě - herci, hudba, scény, příběh, prostředí, prostě všechno. Jenže, když Richard přejde na temnou stranu a začne magořit, mám pokaždé chuť to vypnout. Kdyby celý film měl úroveň první části, určitě bych dala 5*. ()

eye candy

Navzdory castym negativnim kritikam je Plaz stale jednim z mych nejoblibenejsich filmu vubec. Prakticky vsechny casti Thajska [zeme Buddhy a tuk-tuku] na kterych se tocilo jsou nadherne, snad krome Bangkoku a mlady zevl Richard v podani Lea je super, coz jenom potvrzuje jak DiCaprio s kazdym filmem roste, takze zadny dalsi titanic uz snad nebude. Soundtrack je opravdu povedenej a casto me navozuje nostalgicke vzpominky. Cast ve ktere Richard alias hrdina gamesky skotaci v dzungli za doprovodu remixlych Bluru vzdy zvedne naladu. (Edit. Poprvé viděno v r.2000, USA) ()

Jaňo

Tento film mám rád. Nie je to pecka najvyššieho kalibru, ale skôr "nezávislý" filmík... Páči sa mi. 4* sú však dosť. ()

Triple H

Premárnená šanca. Pláž patrí k mojím najobľúbenejším knihám vôbec a zostava tvorcov mohla z takejto výbornej predlohy vyťažiť omnoho viac. Filmu dosť chýba nákazlivá atmosféra, alebo presnejšie vystihnutie prepadania šialenstvu. Príliš výrazné zmasovenie deja- tá romantická zápletka medzi Richardom a Francoise tam v žiadnom prípade nemala byť (a to už ani nehovorím o scéne, kde si všetci horečne objednávajú od Richarda hromadu blbostí z civilizácie, od ktorej chceli utiecť). Rovnako bolo krokom vedľa obsadenie Leonarda DiCapria. Nepatrím k jeho odporcom, naopak, ale na túto úlohu sa veľmi nehodil. Odohral to asi najlepšie ako mohol, ale chcelo to niekoho obyčajnejšieho-- Richard mal zostať taký ako bol v knihe. Takto je trošku problém sa s ním stotožniť, lebo až príliš pôsobí ako srab hezounek a príliš málo ako obyčajný chybujúci človek. Ale je tu aj krásna kamera Dariusa Khondjiho a dobrá hudba. ()

kjakob

Jeden z filmů, kde se musíte dívat "pod povrch". Film o tom, že ráj není nutné hledat na exotických ostrůvcích nedotčených civilizací. Film o cestě sebepoznávání a o nalézání nových hodnot tam, kde by je člověk předtím nehledal. Je škoda těch několika hluchých míst. Pro mě osobně první DiCapriův film, který mi jasně naznačil, že Leo má velmi výrazné výrazové herectví - scény s Richardovým dočasným pomatením by vůbec nepotřebovali Leův komentář. ()

matezzz

75% ... Poslední zhruba třetina filmu mě docela zklamala... protože předchozí děj se mi víc než líbil. Ale i v závěru najdeme pár světlých míst. Proto dávám 4*. Vizuální pojetí je opravdu nádherné a především bych ocenil soundtrack! Ostatně jako ve většině filmů D. Boyla. ()

chelseaman22

Ze dvou třetin perfektní, avšak závěrečná třetina byla chabá jako hra 1. FK Příbram na podzim 2016. DENY BOJL vytvořil impozantní spektákl, jež se od samého začátku nese na vlně podivna. Po konzumaci hadí krve, noci na prazvláštní ubytovně a získání mapy, se mladičký LEO vypraví na ostrov plný trávy a strdí. Po udatném podříznutí žraloka se pomalu ale jistě začne propadat do apatie, což vyvrcholí koitem s ledovou královnou z Narnie. Hnus. 80% ()

Motinski

Celkom svojský film, väčšinu času príjemne napínavý, so zaujímavými postavami a jednoduchou zápletkou. Malo to niečo do seba no v záverečnej tretine som sa začal moc nudiť a čakal trochu niečo iné. Minimálne prvú polovicu ale veľmi pútavé a tajomné. Nedá sa povedať že by tu bola rozohraná brilantná dráma, no ako taká existenciálna road movie čo obsahuje určitý druh pohody, je Pláž fajn. A našiel som tu aj vyhrotené pasáže. ()

Mrkvič

Nádherná příroda a trochu postižený DiCaprio. Díky tomu humbunku kolem něj jsem viděl film s velkým odstupem, ale moc to tomu nepomohlo. Leo hraje něco mezi Gilbertem Grapem a tím borcem z Titanicu. A protože všechno vypráví a z plátna skoro nesleze, je to asi největší slabina filmu. Chvíli se šklebí, chvíli je drsnej, jeho postava procházím mnoha proměnama, ale on se tváří často dost náhodně. Nejlepší je ve scéně, kdy prochází džunglí, jakoby hrál počítačovou hru. To film nasadil korunu své hravosti. Škoda, že takový nebyl častěji. To je ostatně Boylův problém. Chvíli dělá to a chvíli zase něco jiného. Takže film nakonec působí v celku jako zajímavá koláž. ()

JimmyII

Rozporuplná, ale zajímavá a chytlavá úvaha o svobodě jedince v dnešním nahuštěném a přeplácaném světě. Boyle nám ve zběsilém tempu za doprovodu krásných obrázků a našlapané hudby předkládá trochu šablonovitý příběh, který sice v knize Alexe Garlanda vypadal mnohem lépe, ale díky slušnému DiCapriovi a výše zmíněným atributům nakonec celkem funguje i ve filmu. Lepší tři hvězdičky, ale za to, že i když jsem film viděl podruhé, pár dní jsem pak o něm přemýšlel. To se cení, když film zanechá stopu. Pláž by mohla... ()

Qitek

Viděno potřetí s odstupem času a... Ne e. Tohle se nepovedlo bohužel. A DiCaprio v té době zoufale špatný. Ze tří na dvě. ()

Ryuuhei

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Mnoho zajímavých (a logických) myšlenek, koncept uzavřené komunity žijící téměř absolutní svobodou a vše zaobaleno do výborného zpracování s úžasným soundtrackem. A že DiCaprio hrál špatně? Neřekl bych ani zdaleka. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)