Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Juuroo

Prvá hodina je úplne fantastická, ale potom sa to akosi zasekne. Pláž je jeden z filmov, ktoré si vždy rád znovu pozriem (vlastne len tú prvú hodinku) a preto dávam vyššie hodnotenie. 4* ()

Kub_ees

Film na dobrej úrovni, dej sa zaujímavo vyvíja, má napätie, len mám pocit, že chýba väčšia zápletka. Film ma ale celkovo bavil, takže by som si ho po nejakom čase pozrel kľudne ešte raz. ()

Anetkajez

Priroda, svoboda, divocina, dobrodružství, utopie - slova, kterými lze tento film popsat. Miluju, kdyz je ve filmu videt psychologicky vyvoj hlavniho hrdiny. Kdo mate v oblibe cestovatelske filmy, rozhodne nevahejte a tento film shlednete! ()

Karlos8

Sejde z očí, sejde z mysli. Kde začít? Pravděpodobně rovnou na začátku, kdy padne první zmínka o ostrově, kde se prostě žije báječně. Začíná tedy touha za poznáním onoho báječného místa, kam se jen tak nedostanete. Po příjezdu objevíte menší pěstitelské políčko trávy, které je střeženo chlapíky s výrazem, který nevyzařuje žádnou ochotu přijmout nové návštěvníky. Později objevíte ono vysněné místo a život najednou dostane úplně nový smysl. Zapomene na ten uspěchaný život na druhé straně, přičemž zjistíte, že vám vlastně nic nechybí. Jenže není tomu tak. Za jistých okolností začnete mít pocit, že všechno není tak růžové, jak se na první pohled zdálo. Pláž není snímkem pro každého a každého zaujme jinak. Já oceňuji především dvě tváře a dva odlišné lidi, které dokázal Leonardo DiCaprio ztvárnit. ()

Eywa11

Take me somewhere I can breathe , I've got so much to see, This is where I want to be, In a place I can call mine ...tralala.....Dvíham hodnotenie z pôvodných 4 na 5, pretože ten film je jednoducho výborný. Story, myšlienka, hranie, príroda, soundtrack. Nie je o čom. Tento názor som mala, už keď som to videla prvýkrát a vôbec som nemala rada Lea. Vždy, keď to pozerám mám chuť vziať si caky paky a ísť vyždímať zo života, čo to dá.... nájsť parallel universe :) ......Never been here before, I've been tricked out I'm sure, I'm searching for more .......... ()

holka218

První hodina filmu se moc moc líbí, ale druhá je taková slabší. Druhá hodina filmu je celkem dost natahovaná. Například bych vynechala, jak se Richard zblázní a nebo bych to dost zkrátila. Konec je takový ani šťastný a ani nešťastný. Ale líbí se mi herecké obsazení, soundtrack a prostředí, ve kterém se film odehrává. Takže lepší tři hvězdičky. ()

bigjames

Tenhle film mě hodně bavil, obzvláště musím ocenit parádní soundtrack a také nečekaně kvalitní český dabing. ()

Plague.

Tento film jsem neustále odkládal, protože jsem se bál špatného DiCapria (tedy DiCapria z dob Titanicu). To ale není důvod, proč jsem dal 2*, naopak, Leo je důvodem proč jsem dal ALESPOŇ ty dvě.. ()

PeterMC

Nemohol som hodnotit inak. Film ma jasnu prevahu v prvej polovici samozrejme. S tym som aj siel do X-tej reprizi po iX rokoch. Co ma ale prekvapilo, bola druha polovica, ktora sice twistla do uplne ineho zanru, napriek tomu nakoniec mala co povedat. ... "Nasiel som si novych hracov" ... To ze BEACH nebola dalsia modra laguna je podla mna len dobre. Soundtrack dokonaly. Underworld TOP. ()

muti

Kontrast medzi ruchom Bangkoku a víziou nepoškvrneného ostrova. Idea strateného raja je taká vzrušujúca, že je ťažké udržať toto tajomstvo. Jediný preživší je však v rozpoložení, ktoré vôbec nepripomína blaženost. Hippie ostrov kde žije komunita so svojimi pravidlami je ideál mnohých. Miesto kde nikomu nič nechýba. Až kým nepríde na dlhý zoznam výdobytkov civilizácie od bateriek, makeup, vložiek atď. Človek nemôže utiecť pred civilizáciou a pred sebou samým. Preto "problémom" je sám človek, kdekoľvek vkročí. Farmári z tohto celého napokon vychádzajú ako najlepší ľudia ktorí tvrdou prácou živia rodiny, nerobia nič pre seba samých, na rozdiel od komunity ktorá nechce vidieť žiadne útrapy a odvracajú zrak aj od najbližších, stačí keď príde prvý problém. Skvelý soundtrack 🙂 ()

cimrman2.

Občas jsem si připadal že koukám na nějakou netflixáckou reality šou! Pravda Francesca Farago tady nebyla za to tady byly dvě francouzské bytosti a třešnička na dortu DiCaprio. Okej s třešničkou jsem to trochu přehnal herecky zde není ještě zdaleka tak vyzrálý jako např. rok 2013 ale špatně nehraje samozřejmě nikde a nikdy. Rozjezd to má dobrý parta kámošů co sami sebe hledají se jdou najít a taktéž jdou najít Pláž. Po nějaké době začne být Pláž ne tolik fascinující a začíná přinášet nekvalitní až směšné scény např. tu se žralokem. Když Leo běhá sám po ostrově je to SKORO až nuda. Mocný finiš mi to završil na 3/5 ()

Elessar.

A už je tu Boyle zas. Lenže kde je Ewan McGregor? Nevadí, je tu DiCaprio, ktorý ho zastúpi skvelo. Miestami je to nepríjemné, inokedy hypnotizujúce a má to taký ten zvlášny 2000cový dizajn. Ale pekný a k tomu sedel. Predsa len kto by si nechcel užiť párty život na pláži, kde je všetko parádne. Ale nie je. Podobne ako to býva u Kinga. Hm to vyzerá normálne, ale nie je. Tilda je ako vodkyňa kultu geniálna... ()

TotalFilm

Trojice Boyle-Macdonald-Hodge přichází po skvělém Mělkém hrobě, kultovním Trainspottingu a průměrném Extra životě s Pláží, která je adaptací celosvětově populárního, i do češtiny přeloženého románu Alexe Garlanda. Sehraný tým, kritiky i čtenáři uznávaná předloha, co víc si přát? Snad ještě nějakou tu hvězdu, jíž se stal Leonardo DiCaprio, už od Titanicu hledající něco, co by ho plně zaujalo. To se možná stalo, ale i přes jeho jistě maximální nasazení zanechává výsledek shora popsané kombinace rozpačitý dojem. Leonardo DiCaprio v roli Richarda sice rozhodně nezklame své fanynky, objeví se dokonce do půl těla nahý, ale těm, kteří viděli zářit jeho talent v Co žere Gilberta Grapea, neukáže nic zajímavého. Za daleko větší pozornost tak stojí charismatická Tilda Swinton v roli Sal, vůdkyně komunity. Vůbec není nijak výrazně krásná, ale od toho je ve snímku třiadvacetiletá francouzská hvězdička Virginie Ledoyen. Swinton tak může v klidu vytvářet vůdčí, místy až fanatickou osobnost nemající daleko k diktátorství, která vám vlastně poprvé naznačí, že s ostrovním rájem to není až tak idylické, jak by se na první pohled zdálo. Robert Carlyle coby Daffy se na plátně objeví jen na krátké chvíle, ale znovu předvádí, že jakákoliv postava zralá na svěrací kazajku je mu blízká. Skvělá práce je vidět i na jiných postech. Zejména kameraman Darius Khondji (Sedm, Evita) prokazuje, že umí natočit v podstatě cokoliv a do posledního kousíčku využívá toho, co mu překrásné exteriéry (a samozřejmě některé tváře a těla) nabízejí. Atribut „skvělý" si zaslouží i ti, kdo dali dohromady soundtrack. Písně od Orbital, Mobyho, New Order, Blur a dalších se skvěle doplňují s hudbou Lynchova dvorního skladatele Angela Badalamentiho a iluze ráje je téměř dokonalá. Nudit se na Pláži rozhodně nebudete, v každé části snímkuje k vidění i slyšení něco zajímavého. Jednotlivé scény jsou často velmi působivé. Například úvod v ulicích Bangkoku, celá zlomová sekvence s útokem žraloka nebo i scéna, v níž si Richard takříkajíc digitalizuje džungli a v ní skryté nepřátele a představuje si, že hraje počítačovou hru. Jenže jednotlivé prvky mozaiky do sebe musí zapadat a to v tomto případě často nefunguje. Některé dílky jsou jako z jiného filmu a jiné jsou už na první pohled vycpávkami. Hlavním problémem Pláže je, že neví, čím by chtěla být. Začíná coby existenciální hledání reálného světa, mění se v neodbytnou touhu po „dobytí" ráje, pokračuje jako love story z Modré laguny, aby se dále přelila v přemítání nad tím, zda je pro člověka nebezpečnější krutá příroda, nebo porušení principů humanity v zájmu zachování ráje pro vyvolené. Přitom ze všech těchto nesourodých vrstev zůstává dojem nedořešenosti. Ambice Pláže být tak trochu vším nevyhnutelně zanechávají v mysli diváka pocit prázdnoty. ()

símór

Tenhle film jsem chtěl vidět už hodně dlouho; četl jsem knižní předlohu a ta mě hodně upoutala, ale odrazovaly mě recenze , které nezněly moc kladně..Nedávno jsem si ho pujčil a mile mě překvapil.Nemám rád Di Capria, ale v tomhle filmu mi tam byl docela šuma fuk, protože jeho výkon byl docela průměrný, že mi nějak zapad do davu..Začátek se mi hodně líbil, takový pěkně dobrodružný, že koukáte a těšíte se na to, co bude dál.Pak ale přišel "scénáristický úpadek" a nastoupili nádherné záběry thajské zátoky, či co, + záběry ze života "beach gruppe", ze kterých se o ní nic nedozvíte (ani o 3 hlavních postavách )a to mně vadilo asi úplně nejvíc.Asi v polovině filmu nastal zlom (se žralokem) a film jakoby zase ožil.Zde se k výborné visuální stránce přidal i nějaký ten příběh, který měl rychlý spád.Tady jsem měl pocit, že ta krásná pláž, se změnila v tak odporný místo, že bych tam ani nepáchnul..Pasáž kde Leonardo jaksi nebyl ve své kůži byla jak (opravdu skvěle) obrazově, tak i docela herecky zvládnutá..Konec se mi vůbec nezdál, všichni zde hráli jako kdyby byli z komparsu ( asi byli)..nicméně suma sumárum tenhle film se mi líbil, jak kvůli té přírodě, která ten film zvláštně osvětlila,výtečné hudbě, která byla zakomponovaná s velkým citem; ale i že všechny ty plus a mínus filmu se vzájemně prolínali tak , že jsem se fakt nenudil a klidně bych si to zkouknul ještě jednou..a soundtrack vřele doporučuju. ()

_Irbe_

Pláž je dobrá, relativně zajímavá a s poutavým námětem. I toho Di Capria jsem skousnul. "Týpka", co si chce jenom užívat a nic neřešit zahrál věrohodně (takový Matt Damon by se ale na roli imho hodil více) a že se podobných po Praze fláká až až :). Celá hlavní idea je ale dost divná a opravdu jsem za celou dobu nedokázal pochopit proč by někdo měl touhu žít v komunitě takových individuí zde vykreslených a na podivném ostrově bez ničeho. S "hrdinou" jsem se tedy vůbec nesžil a přál mu brzký konec stejně jako ostatním což asi u podobného typu filmu není moc dobře. No a taky mě šíleně vadily ty scény se "zeleným polem" (ohh man, look at this shitt, it´s awesome, we´re gonna HIGH)..no tak to vážně nenávidím. Ale za tu originalitu a také za Roberta Carlyle je to tak na 58% :). ()

AleXtreme

Velmi hezký film a podle mně i s dobrým scénářem (ostatní názory mi připadají jako by lidi nepochopili o čem ten film je...). Krásná ukázka možného ráje ovšem i s tou špatnou stranou. Tento film by byl dobrý i kdyby byl jenom o "bohémském" životě skupiny lidí, ale když se do někoho zakomponovali i problémy této skupiny lidí způsobeny utajením a osamostatněním (nemoci apod.) tak ten film hned dává o něco více než jen dobrý požitek ze sledování. A k tomu všemu dobrý soundtrack. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)