Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

plagjoklas

Velmi zdarilá adaptácia knihy (aj ked kniha je o tu jednu hviezdicku lepsia). Na zaciatku atmosfera thajska cestovania, potom atmosfera raja kazdeho mladeho. Duffyho výjavy sú tiez celkom zaujimavou zlozkou filmu, ale podla mna najlepsou castou filmu je ten koniec, kto videl pochopi. ()

filmer

Neprávem podhodnocený film a jeden z nejlepších Dannyho Boyla. Ale jak už to u jeho filmů býva, najde si své odpůrce i milovníky. ()

Blondak80

Né že by mi stačilo jen se dívat na obrázky a poslouchat hudbu, ale v tomhle filmu byly obě tyto složky tak úžasné, že nemohu jinak... ()

towstit

Pre mna osobny orgazmus a zosobnenie sa do postavy Richarda. Najlepsi film na planete Zem. Dufam ze ina Zem uz nie je. ()

GIK

Čekal jsem úplně něco jiného. Čekal jsem opuštěnou pláž a ráj. Místo toho jsem se dočkal ostrova, na jehož jedné straně se ubytovali příznivci podivné sekty, která o sobě tvrdila, že je soběstačná a žije naprosto v souladu s přírodou, ale týdně spotřebovala kamion kosmetiky a tunu baterií do všemožných spotřebičů. Opačný konec ostrůvku zase okupuje komando ozbrojených pěstitelů konopí. No, tajuplný ostrov to rozhodně není. Obě partičky spolu udržují harmonický, skutečně idylický vztah až do doby, než se na ostrově začnou objevovat další příznivci alternativního způsobu života... Slátanina toho nejhrubšího zrna. Jeden punťajs to má za úvod, ten je jakž-takž. Ale poté, co se dostanou do jonestownu, začíná T R A G E D I E. ()

maaan

Řekl bych, že se jim to tam na té pěkné útulné a ukryté pláži malinko rezesralo, že? Vše začalo hezky, čekal jsem dobrodružný film, samozřejmě, že u Lea jsem nějakou "ostřejší" zápletku očekával, ale vážně jsem byl překvapen. Mile. Teda až na tu "delightful little story se žralokem (v případě Lea) :-) 80%, tedy 4****. ()

Étienne

Veľmi dobré spracovanie knihy Alexa Garlanda. Boyle poňal psychologizáciu postavy doslovne a ukázal Richardovu temnejšiu stránku. V porovnaní s knihou však film končí omnoho pozitívnejšie a otvoril sa i priestor pre vzťah Richarda a Françoise. Avšak famózne je stvárnenie postavy Daffyho neskutočne dobrým Robertom Carlyleom - jeho fanatizmus a dezorientácia je taká verná ako húsenica na jeho jazyku. A nesmiem zabudnúť na najdôležitejšiu vec - najkrajšie francúzske meno, aké som kedy vo svojom živote počul a ktoré je i mojím nickom na CSFD. ()

Dillon

Poměrně zajímavý film, který kazí místy nudné pasáže a nesmyslná ,,herní'' vložka prchajícího a bonusy v lese sbírajícího DiCapria. ()

Torgal

Toto išlo úplne mimo mňa. Banda hipíkov žijúcich na pláži čo sa chovajú ako vypatlaní kreténi (asi to bude tou mariškou) ma jednoducho neberie. Motivácie postáv sú veľmi pochybné a nepochopil som o čom to celé vlastne bolo. Jediná vec čo sa podarila je soundtrack, zvyšok je maglajz bez hlavy a päty. 4+/10 ()

Lucas87

Povedený film z krásného prostředí, úžasný soundtrack. Film vtáhne do děje, tak že prožíváte všechny pocity spolu s hlavními aktéry. Rozhodně si ten film zaslouží lepší hodnocení nemyslíte??? ()

yamk5

Pri tomto filme som veľmi-preveľmi zhovievavý a to z dôvodu toho, že tento film mi mnoho dal, keď som bol menší. Presne takto som vtedy chápal dobrodružstvo. Presne takú pláž som chcel. Presne takú voľnosť som chcel. A tiež som chcel aby to chvíľami bola počítačová hra. Inak od tohto filmu registrujem Lea ako fajn herca, čo sa neskôr skutočne naplnilo. Deväťdesiatkový vrchol, skutočne. ()

bif

Film, kde je tolik životních pravd. Tolik fascinace a životní magie, která nás naplňuje, když jsme na dně. Hypnotické stavy jako euforie, extáze, ale i strach. Perfektní scénář, hudba, samozřejmě režie a herecké výkony. Danny Boyle ukazuje, že člověk ve svém nitru chce zažit opravdový strach, strach ze smrti, ale už není připravený smrt přijmout. Perfektní dílo a film, který má svoje místo v historii jisté... ()

Ondr@932

Zajímavé téma filmu o kouření trávě a vydání na pustý ostrov za trávou, holkami...Chvílemi i napínavé drama i když znám ještě lepší a i od tohoto režiséra film 127 hodin ten byl naprosto mého očekávání:-) Ale i tak to bylo celkem slušné takže dávám 70%. ()

mupimup

Ačkoli se "božský Leonardo" snaží v posledních letech postavami otrlých chlapů zbavit image hezkého hošíka, působí na mě v těchto rolích stále jako chlapeček zoufale se snažící o vzezření nebezpečím kaleného dobrodruha. Pláž je v tomto směru výjimkou. Pro roli je zde Di Caprio ideální a díky tomu také mohl vytvořit kvalitní a pro mě uvěřitelnou postavu. Silným bodem filmu je myšlenka lidmi vytvořené iluze ráje, která ovšem funguje jen dokud někomu nezaskočí rybí kost v krku, nebo nedojdou baterie do walkmana. V případě většího průseru pak fiktivní ráj může být rychle vystřídán velice skutečným peklem. Je to překvapivé, ale vyhřátý píseček a azurové vlnky z nás asi lepší lidi na delší dobu neudělají. ()

Kate9

V tomhle případě opravdu nerozumím tolika nízkým hodnocením. Podle mě toho tento film nabízí hrozně moc - nechybí napětí, romantika, humor, pak i depka a docela slušná schýza. A hlavně soundtrack je jeden z nejlepších, co jsem kdy slyšela! Takže když už nic, rozhodně stojí zato stáhnout si aspoň muziku. ()

red_spirit77

Jednoznačne môj najobľúbenejší film všetkých čias. Keď som ho po prvý krát videl, zanechal vo mne v prvom rade neopísateľný pocit slobody a bol to naozaj pocit za, ktorý sa oplatí žiť a bojovať v tomto netolerantnom svete. Pri tomto filme si človek dokáže uvedomiť, do akej miery je ľudstvo skazené už teraz. Neviem si predstaviť lepšieho herca pre stvárnenie hlavného hrdinu Richarda ako DiCapria. Raz sa možno všetci stretneme na takej pláži, alebo inom čarovnom mieste a budeme všetci slobodní a vážiť si to omnoho viacej ako tu a teraz. Nedá mi ešte sa neudiviť, prečo má tak málo percent, ale aj to svedčí o tom, čo všetko je dnes pre človeka dôležitejšie, ako byť neobmedzovaný a hlavne slobodný... Soundtrack k filmu jedinečný... ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)