poster

Král Ubu

Drama / Komedie

Česko, 1996, 88 min

 • LiVentura
  **

  Příliš "bezdeché", takový jeden režisérsko-herecký výkřik pánů Brabce a Labudy, kteří však jsou umělci a dali tomu alespoň formu vyznění, to ostatní nestojí k řeči mi.(14.12.2009)

 • NinadeL
  ***

  Lucka měla pravdu, chtělo to ještě dozrát.(17.2.2009)

 • M.Macho
  ****

  Ach ten Brabec... I když chytře použil Macourkovu dramatizaci (použitá ve slavné inscenaci Na zábradlí), skvělé herce s tím, že je i výtečně obsadil - Ubu Bílým a Labudovou, královský pár Polívkovou a Poulainem, kapitána Rodenem a nejlépe cara Ivanem Vyskočilem. Stylizace do absurdní, temno humorné až surrealistické grotesky s vyloženě divadelními obrazy funguje a mě osobně velmi bavila, ale... ta teňoučká linečka mezi artkýčem a kýčem je natolik jemná a proměnlivá, že skvělé výtvarné pojetí může skončit v tratolišti krve a hoven... Pěkná legrace...(1.1.2009)

 • paascha
  ***

  Devadesátá léta byla přetláskána adaptacemi dříve nesměného a kvalita mnohdy tuto slutečnost potvrzuje velice věrně. Jeden z půměrných počinů, ve kterém zaujali Karel Roden a Marián Labuda a propadli ti ostatní. Výtvarně jasné a svěží, Brabcovo greenawayovské cítění je známé, dějové všelijaké, výkonově průměrné(2.5.2007)

 • Superpero
  ***

  Taková kravina až se mi to docela líbilo.(3.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace