Král Ubu

Drama / Komedie

Česko, 1996, 88 min

15. 12. 2009 - 50%(2.1.2010)

• stilgar1

Lucku B. nemám rád. Nejenže je její hudba příšerná,ale pokoušela se proniknout i do světa filmu. Její výkon však není na tomto snímku to nejubožejší. Samotná režie je na hranicí odpadu, a ačkoli ještě nedosahuje takových hrůz jako v pozdější Kytici, je už velmi blízko...(3.7.2008)

Že by F.A. Brabec dokázal natočit skvělý biják, toho se myslím nedočkám, ačkoli jsem v životě zažil už docela hodně. Film má typické znaky jeho tvorby, tzn. výbornou kameru, výtvarnou stylizaci a kvalitní herecké obsazení, ale jinak skutek utek. Příznivci a znalci díla Alfreda Jarryho budou nejspíš trpět, ostatní ocení absurditu příběhu a jeho grotesknost, byť zdaleka nedostahuje kvalit předlohy. Mně osobně nejvíc utkvěla v paměti Lucie Bílá se svojí filmovou písničkou. Celkový dojem: 55 %.(10.4.2009)

• Houdini

Český Lev 3 : Kamera, Výprava, Hudba + 4 nominace: Herec HR - Marián Labuda, Herec VR - Karel Roden, Výprava, Střih(8.9.2004)

Tradičně brabcovsky vychytané výtvarné pojetí a výborné herecké obsazení vytváří dost kýčovitě pochmurné zjevení, které rozhodně není pro každou příležitost. Ale když se trefíte do nálady, je to (pozitivně:)) působivý zážitek.(19.4.2004)

• - Český lev 1996 za Kameru (F.A. Brabec), Hudbu (L.Fišer) a Výtvarný počin (J.Goetz). (M.B)

• - Film byl natočen v exteriérech Lednicko-valtického areálu na Jižní Moravě. Paláce, letohrádky, osamocené kolonády aj. byly na Moravě postaveny rodem Lichtenštejnů v 18. a 19. století. Od roku 1996 je oblast zapsána do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. (Kesijop)