Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

Wishkah odpad!

Je to hovadina jak mraky, ale člověk si díky ní užil i docela dost srandy. Esmeralda končila v sedm hodin večer a v tu samou dobu u nás začínala mše v kapličce. Přál bych vám všem vidět ten pohled, na ty babičky jak sprintují do kostela a jak klopí zatáčky na kole. Opravdu pohled pro bohy:-) ()

mirkaaa

Přiznám se, že jsem se na Esmeraldu dívala. Nesledovala jsem jí úplně od začátku, ale sledovala jsem jí až do konce. Uznávám, že to není žádné umělecké dílo, ale házet to do odpadu mi přijde trochu moc. Myslím, že všichni intelektuálové by se měli nad sebou zamyslet. Člověk se chce taky někdy odreagovat a vypnout a nemuset nad filmem přemýšlet. A jako oddechovka je Esmeralda dostačující. Aspoň pro mě. A mimochcodem: nevěřím tomu, že všichni odpaďáci se na ni nedívali nebo sledovali jen jeden díl. Prostě to jen většina nechce přiznat, což je dost pokrytecké. ()

záplata odpad!

Upozornění! Tento komentář patří ke všem takovým stupidním telenovelám. To je hotový humus má to 45847952136578945798653124579865642135 dílů sledovat to tak si pomalu 5 procent života zkazím zbytečným čuměním doblba to už radši budu koukat z okna než na tuhle tu ... radši se nebudu vyjadřovat na jaký je to úrovni nebo tuhle stránku někdo zažaluje za vulgární výrazy. Tam chvíly chce tohodle chlapa ten ji nechce tak chce jinou ta ho zase taky nechce atd... dál tam akorát brečej že se tenhle oženil pak se oženil tenhle ***** místo aby si vzal tuhle ******* brečí tam kvůli takovejm ******* skoro celá rodina tak ta si zas najde jinýho ten jí samozřejmě chce ,ale ona se dozví že ho vlastně ani nechce. tak něco takovýho je obsah těch všech dílů .Proboha lidi vždyť takovýhle debility urážejí normální filmovou kinematografii . Pak si asi mysleji, že když tam šoupnou slepou nánu, která má být hlavní tak že jako u toho mam brečet a že je to nějak dojemný popravdě se mi skoro chtělo zvracet a to sem viděl jen pár dílů abych si udělal obrázek o tom co to ve mně má vlastně vzbuzovat. prostě nekonečný seriál o ničem. o ničem ()

Damielka odpad!

Viděla jsem už ledacos, ale něco tak otřesně debilního, zcestnýho a strašidelnýho jsem ještě nezažila. Když jsem na návštěvě u babičky spatřila tu slepou cukrovou krávu Esmeraldu poprvý, myslela jsem, že je to nějaká parodie na telenovely. Když mi ale bábinka vysvětlila, že je to myšleno doopravdy a ještě mi bylo vysvětleno, že ta herečka to hraje tak přesvědčivě, že musí být asi opravdu slepá, tak se mi zvednul žaludek. Může mi někdo říct, co si o nás někteří "tvůrci" myslí? Že jsme totálně vymaštěný? Asi jsme, když na to čumělo tolik lidí. ()

Klay

Asi první u nás vysílaná telenovela, tehdy se to zdálo jako neškodná sranda. Dneska je situace jiná. Televize na nás chrlí dvacet skoro identickejch telenovel denně a to přejde smích i toho nějvětšího optimistu.... ()

dehlie

jej, koľko hrdinov sa tu zišlo:-) alebo si tie koláče pán železný vážne piekol sám? podľa mňa výborný, komediálny seriál, na ktorom by som sa s odstupom času zasmial viac ako na iných rádoby dielkach. esmeralda mala na mňa aj ten pozitívny účinok, že od jej čias som inú telenovelu už nevidel. povedal som si, že lepšie to už byť ani nemôže, na čo si kaziť vkus. ()

Movie Gourmet

Je to zelené a pořád to naráží do zdi. Co je to? I takovýmto nejapným vtipem se dá uvést komentář k této soap opeře. Tato telenovela byla pro diváky na inteligenční úrovni dětí předškolního nebo prvního stupně základní školy a... důchodce (popř. ženy v domácnosti) a přesně u nich našla silné zastání a své věrné publikum. Přesně v čas vysílání se stačilo projet vesnicí a již jste mohli z mnohých domovů (špatně slyšících lidí) uslyšet na "plné pecky" znějící úvodní melodii. První z latinskoamerických telenovel, která u nás odstartovala neuvěřitelný telenovelový boom, který naštěstí již pominul (jen proto, aby ho na komerčních televizích mohl vystřídat boom reality show jako Superstar, X Faktor a podobných, úspěšně zaplňující obrazovky komerčních televizí v Česku v první dekádě 21. století). Srdcebolné a přesladké... Jelikož to byla jediná z telenovel, kterou jsem kdy sledoval, ano přiznávám se, nemůže být můj verdikt nejhorší. A proto je můj verdikt: 1* a 10 %. ()

mira007

LEGENDA!! Kde jsou ty časy, kdy telenovely běžely v hlavním vysílacím čase? Zlatá Růžová zahrada, která dá práci českým lidem. ()

lucinkapes

Všeobecně bych v průměru dal všem telenovelám 2 - 3 hvězdčky. Ovšem Esmeralda nebyla tuctova. Měla krasny přiběh a hlavně - bylo to v té době u nás něco nového. Kdyby nebyla první asi bych dal o hvězdičku míň. ()

klokyn

Jednu hviezdu si to zaslúži. Pretože slepá Esmeralda bola moja prvá ;-). Ale zároveň aj posledná telenovela, kde som videl viac ako 10 častí. ()