Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiální text distributora)

dauby

Dokonale průměrný film s poněkud přeslazeným závěrem, ale koukat se na to dá a je to dlouhé tak akorát. Příjemná oddychovka. ()

Baroque

krásny film... krásny. nebudem hovoriť o travoltovi. je to pán. poplakal som si, hoci milujem horrory. skrátka nádherný film. otvorí vám srdce. nestratíte ani minútu, ak si ho pozriete. krásny film... ()

mcamino

Nečekal jsem, že to bude až tak romantické. Ale proč ne. Určitě jeden z lepších filmů, které jsem za poslední dobu viděl. Skvělý Travolta a za mě trochu slabší Kyra Sedgwick. Uplně mi do té role neseděla. Ale téma super, i když mohlo být lépe rozvinuté. Jak se říká, nejvyšší klasy se vždy sekají jako první. ()

durkes

Film, ktorý neurazil ale ani nejak nenadchol. Miestami fajn, miestami nuda, takže taká jednohubka na jedno pozretie. Travolta bol v tomto filme pozerateľný......vadila mi ale Sedgwick, nejak sa mi tam nehodila......Taký lepší priemer 51%. ()

Bogrant

Jeden z posledných pomerne priaznivo hodnotených filmov, v ktorých je Travolta dobrý a sympatický zároveň. Ono to prakticky v takomto filme ani nejde nebyť. Nevinný, nápaditý, jemný a dojemný snímok s nádychom fantasy, ktorý poteší a človeku hneď spraví lepšiu náladu. Pekný soundtrack a takisto aj záver. Rozhodne to nie je fenomenálny film, ale bohate stačí to, čo z neho nakoniec vzišlo. ()

sherpa

Pro mne jednoznačné top s Travoltou. Tak dokonale lidský film protkaný humorem, "tajemnem", lidskou hloupostí, romantikou a já nevím čím vším. Dokonalý výběr herců, prostě neshledávám chybku. Až na ten smutný konec, ale tak to v životě chodí, ať se nám to líbí, nebo nelíbí. ()

Jenda1cz

Skvělí herci, hudba, kamera. Jeden z romantických filmů, které působí naprosto přirozeně a s minimem kýče. A s prvky mysteriózna je to film pro celou rodinu. Tohle by mohlo být klidně nový Marvel odvětví. Jiný typ superhrdinovky, který tu chybí. Pro mě to byl hluboký film. ()

PsychopatXXX

strašně mi v dnešní době chybí podobné filmy... co jsou zajímavé od začátku do konce, přitom jsou klidné, se zajímavým příběhem, sympatickými postavami......  v podstatě obyč a přesto výjimečné a originální,l které si pamatuji i po 25 ti letech,p go v člověku něco zanechají..... ()

chuckie

Príjemný film s výborným Travoltom,zaujímavý scenár s trochou nadprirodzena určite dostane skoro každého aj mňa.... ()

Nataniel

V tomto filmu se mi velice líbil John Travolta a oceňuji, že se někdo pouští do takovýchto filmů. Zajímavý děj , na který se dá dívat delší dobu. Vede k zamyšlení kam až dosahují lidské možnosti. ()

Zacho89

Když má člověk o prst míň, každý se mu směje. Podobný příběh potká i venkovského George Malleyho, který sice nemá o prst míň, ale spíše o 100 bodů vice IQ než ostatní a k tomu se ještě nenaučí telekinezi. Příběh o poměrně jednoduchém člověku, který se za pár dní přemení v stoprocentního génia, lidumila a začne si uvědomovat věci, na které téměř každý zapomíná. Mediální mucholapku ztvárnil sympatický John Travolta(oblíbená část- v 15. minutě španělská scénka v garáži). Jeden z mála filmů u kteryho jsem si na konci pobrečel a nestydim se za to. Film dobrovází i pěkná melodie kytary, jenž je typická pro tento venkov. 4-5* ()

cachanell

Tento film mě dostal. Herecký výkon Johna Travolny mě dostal a Kyre Segwick je neodolatlná, jemná a příjemná. Nevím proč, ale nakonec jsem poslední čtvrtku filmu probrečela. Ne vím proč, pro tu nespravedlnost a ztrátu. ()

Bolletta

Když jsem to viděla jako dítě, brečela jsem na konci jak želva a obrázky Johna Travolty jsem si na dva měsíce vytapetovala pokoj (než jsem objevila nějaký jiný doják). Dnes jsem starší, cyničtější a vůbec citově zatvrzelejší, takže jsem si zopakovala jen ten brekot na konci filmu. Tapetování se konat nebude. I když... počkejte... v tomhle časáku je krásný Travoltův obrázek! Nůžky!!! ()

tuberaq

Drama s nápadem a myšlenkou - taková mám rád. Diváka pobaví především geniální výmysly a vynálezy Johna Travolty, kterými ohromuje celé městečko ...a ke všemu to má milou zápletku s romantickým vyvrcholením. ()

Koukam

Příjemné filmové spojení fantasy + romantika. Konec poněkud sentimentální, ale tak to má nejspíš být. 65% ()

Pe4Ce22

Zajímavý námět a dobrý herecký výkon Travolty, ale zbytečně zdlouhavé a poměrně nudné provedení. Na dlouhý zimní večer mohu film určitě doporučit, ale bohužel se jedná jen o průměrný snímek. 3 hvězdy ()

Udet

Velmi zajímavý snímek který mě ohromně překvapil.. ..po zaškatulkování Johna Travolty do pozice představitete céčkových výtvorů pochybných producentů jsem musel opět přehodnotit. Příběh poněkud jednoduššího automechanika žijícího stereotypním životem beznadějně zamilovaného do nepřístupné ženy, který se od základu změnil jednoho večera na cestě z večírku....George je náhle ozářen oslepujícím světlem z oblohy které na něj vyslala jakási tajemná hvězda- UFO. Do té chvíle ničím nevyčnívající muž v sobě náhle objeví celou řadu neuvěřitelných schopností a ohromující inteligenci.. Ale touto proměnou se stává pro své okolí i pro sebe sama něčím natolik exotickým že je velmi těžké se s tím vyrovnat... Velmi, velmi zajímavý námět, už jen díky němu bych dal pět hvězd.. ..filmů zabývajících se podobným tématem je bohužel jako šafránu.. ..nooo, snad bude líp.. ()