V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Damiel

94 % - Zpracovat dobře povídky Isaaka Asimova je kumšt, a tady se to povedlo na jedničku. Will Smith je skvělý, roboti se taky povedli. Je to taková „sexy“ sci-fi :) ()

katuska138

A to jsem si po prvním traileru říkala jaký to bude tuctový blockbuster. A ono ne. Skvěle jsem se bavila, držela Sonnymu palce. Oddychovka jak má být. ()

Aiax

Takové svižné a zábavné scifíčko jako I, Robot by u mě normálně dostalo čtyři hvězdy jak vyšité, jenže I, Robot se snaží tvářit jako něco víc než mainstreamová honičko-střílečka, či snad dokonce jako adaptace jistého velice slavného díla, což ale není vůbec pěkné. Ale komu takové pokrytectví nevadí, ať si klidně připíše jednu nebo i dvě hvězdičky navíc, protože u tohohle se popkornový divák nebude nudit a inťouš se neurazí. ()

runner85

Nakoniec som bol spokojný. Tieto sci-fi filmy ktoré môžu ukazovať blízku realitu mám rád. Navyše tiež som tak mierne hádal kto zavraždil pána profesora. Neuhádol som, rovnako ako som neuhádol kto je zodpovedný za onu vzburu :o Keby bolo menej efektov a viac by dbali na dialógy tak by to bolo aj za 5* P.S roboty sú aj tak na sračku, načo ich vôbec vyrábajú ()

dom156

Já bych to shrnul do oslovení fajn scifi detektivka. Celá zápletka s rafinovaným podvodem, který nebudu spoilerovat je zajímavá a napínavá. Will se na roli detektiva, který moc nevěří robotům velmi hodí. Bohužel závěrečná 15minutovka byla na mě moc uspěchaná a člověku se tím trochu pokazil zážitek. Klady zde v jasné většině převažují a proto doporučuji. ()

jurama525

Po dlouhe době jsem to zhledl znovu v tv a musím to hodnoceni prostě zmněnit. Udělalo to na mně větší dojem než když jsem to viděl uplně poprvé. ()

Vědma

Je to dobrý film, který se mi líbí. Takový chladně bílý, kovový a opuštěný. Dobře zrežírovaný. Ale. Když je něco něčím inspirované, nemělo by se to příliš ohánět předlohou. Protože tohle opravdu nemá s Issacem Asimovem, kromě základních zákonů robotiky, nic společného. Až si ty povídky přečtete, tak to poznáte. ()

Aleee89

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, když jsem se chystala dívat na tenhle film. Ale opravdu hodně mile mě překvapil. Nenudila jsem se ani chvilinku. Spíše jsem obdivovala herectví Willa Smithe, příběh, dějové zvraty. Tehdy jsem byla nadšená a dlouho mě žádný film takhle nepřekvapil. Prostě dobrý. ()

Skip

Film se jmenuje stejně jako velmi dobrá Asimovova kniha, ale nelze ho brát jako adaptaci. Spíš je jen inspirován. Jako sci-fi plná akce funguje dost dobře. Kdo by čekal víc, bude zklamaný. ()

GILLWANDER

Efektne slušný nenáročný filmík, ktorý sa rozhodne nemá za čo hanbiť. Naopak. Disponuje veľmi kvalitným dejom, ktorý sa blíži takmer k dokonalosti. Dokonalý je určite herec Will Smith, ktorého postava to na pľaci zas poriadne roztočila. Čo od neho iné očakávať. Je to proste skvelý herec. K filmu ako takému nemám žiadne vážnejšie výhrady. Ale za 5* to aj tak nie je... ()

Kosmik

Nebojím se tento film označit až za kutlovní. Určitě je to v žánru sci-fi velká událost minimálně od prvního Matrixu v r. 1999, ale kvalitou bych si jej troufl zařadit i výš, až někam k Blade Runnerovi. ()

Had6

První část filmu, kdy nám je představena společnost v budoucnosti je vážně parádní. Potom už všechno upadá a konec kdy neohrožený hlavní hrdina zachrání vše co se dá je již úplně nudná. Přesto ve mně film zanechal příjemný pocit a nádherné zpracování přebilo všechna negativa. ()

BoredSeal

Kdyby se Smith otravně nesnažil strhávat pozornost na svou osobu, nezapomínal bych, že je to vizuálně úchvatná jízda a poměrně solidní adaptace založená na základech Asimova. ()

SonG

Will Smith zase jednou přesvědčivě zahrál chlapíka, který chrlí hlášky, mlátí roboty hlava nehlava a nosí Converse all star ročník 2004:-) ()

Cl3ricK

Promiňte, mám alergii na sračky. Skvělé ztvárnění budoucnosti. IMHO takhle jsem si ho představoval v těch nejdivočejších snech. A věřím tomu dodnes, že jednou mi lidé stvoříme U.I., která s námi vyjebe jako W.I.K.I. Will Smith rulez jako prase no. Krásná ukázka Ačkového filmu. Strhujicí děj, který vtáhne a nepustí. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)