V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

JohnCZ

I, Robot je příběhově velmi nápaditý a efektně dokonalý akční nářez, který i po letech nenudí a divák jenom kulí oči na to, co se na obrazovce děje. Filmy s takovou atmosférou se už v dnešní době netočí. Zasloužených a velmi silných 5* ()

Beznoh

Jedno z mých nejoblíbenějších scifi. Zabývá se problematikou robotů a rizik s nimi spojených. Krásná myšlenka, výborný poutavý děj. A je to téma, které brzo začne být až dramaticky aktuální. ()

corpsy

Excelentná sci-fi, ktorá je síce klasicky hollywoodsky strihnutá, zameraná viac na akciu ako na existenčné otázky, ktoré tento námet ponúka ( viď. Spielbergova UMELÁ INTELIGENCIA ), aj tak však ponúka to lepšie čo v sci-fi žánri v poslednom období vzniklo. ()

Marek1991

Jeden z tých polosmutných a pološťastných filmov, ktoré ma prinútili zamyslieť sa nad životom, zmyslom života, našou cestou, naším smerovaním, existenciou a hodnotami. Vývoj ľudstva pokračuje a tak ako má svoje klady, tak má aj zápory, len ak tie prevýšia klady, môže prísť ku katastrofe. Svojou mysteriozitou a sci-fi to zaujalo veľa divákov, je to prepracované do detailu. Nachádzajú sa v ňom dôležité myšlienky a posolstvá, naozaj možno až hypermoderné je tu všetko a to tomu dodáva istú atmosféru. Will Smith pôsobí v mnohých nadčasových snímkach a snímkach, ktoré predbehli dobu, len mám niekedy pocit, že napriek týmto posolstvám odovzdaných vo filmoch pre väčšinového diváka tomu neprikladáme veľkú vážnosť a neberieme to v úvahu. Ak k tomuto filmu vznikne pokračovanie budem rád, veľmi to na mňa zapôsobilo. ()

curunir

,,NIE SI MŔTVY?" ,,TECHNICKY SOM NIKDY NEBOL ŽIVÝ." __ Film, ktorý aj napriek niektorým výhradám rozhodne stojí za pozornosť. Námet ako detektívny príbeh z roku 2035, kde hlavným podozrivým je robot, ktorý je naprogramovaný na 3 základné zákony je vskutku vítaný. Trocha som bol však prekvapený (a tiež považujem skôr za mínus), že príbeh bol tradične obohatený o robota (pripomínal mi Christophera Walkena) s ľudskými citmi a naopak Will Smith pôsobí občasne až veľmi umelo. Navyše Smith sa hrá na ťažkého frajera, ktorý by strčil do vrecka aj Jacka Sparrowa, avšak na jeho hláškach sa dá pousmiať len veľmi málo a sú až príliš účelové. Vizuálna stránka je zaujímavá a pôsobivá, avšak efekty sú miestami až prehnane okaté a nominácia na Oscara ma v tomto prípade veľmi prekvapila. Trocha je škoda, že film je až príliš komerčnou záležitosťou, pretože téma , ktorú spracováva má podľa mňa naozaj hĺbku a posolstvo a ak by bol schopnejšie nakrútený, mohlo sa jednať priam o revolučnú snímku. I keď sa tak nejedná o nič prelomové, film má vcelku príjemne prekvapil a hodnotenie nie je ani nijako prilepšené. ()

kleopetra

Film se mi líbil, ale takhle zpackat Asimova!!!!!!! Když si odmyslím předlohu (jde to těžce), tak 4*, jinak bych ubírala až by nebylo kam! ()

draculca

Will Smith ve svojí nejlepší roli. Perfektní film s perfektní zápletkou a perfektními efekty - dávám proto perfektní hodnocení:) ()

F.man

Asimov sice psával o něčem krapet jiném, ale na to že se jedná o Áčkový velkofilm s Will Smithem v hlavní roli, je Já robot hodně povedeným mixem. Samozřejmě že bych uvítal větší přitlačení na retro/future vlnu, včetně většího důrazu na postavy, ale ta daň v podobě dokonalé technické stránky není tak bolestivá. A i Smith mi tady docela dobře seděl, takže jo, spokojenost za čtyři. First of all, stop cussing cause you''re not good at it. ()

PauloZ

Will Smith v jednom ze svých nejlepších filmů! Tohle je akční pecka, která má výborný a velice napínavý scénář se skvělýma efektama a hereckýma výkonama. Tomuhle filmu nemám co vytknout, užil jsem si ho naplno! Výborná režisérská práce Alexe Proyase. ()

Marsik

Nejprve se přiznám k jedné věci - sci-fi žánr není vůbec pro mě, takže filmy tohoto typu fakt nevyhledávám. Ovšem 8 let od natočení filmu "Já, robot" se stalo, že se mi objevil v PC a já si řekl - jdu do toho. Po skončení filmu říkám jediné - bomba! Bylo to naprosto strhující napínavé a promakané sci-fi, jaké jsem snad ještě neviděl. Will Smith byl vskutku vynikající, stejně tak robot Sonny, ke kterému si nejeden člověk vytvářel v průběhu velké sympatie :) Co se týče efektů a hudebního doprovodu, opět musí následovat maximální pochvala. HD rozlišení na mém LCD-éčku perfektně vyniklo. Nemohu tento výtvor režiséra Alexe Proyase ocenit jinak, než pěti hvězdičkami. Super! 90% ()

ConanVJ

Skvělý akční scifárna, ve které si lidé neumí představit život bez pomocníků robotů. Má přijít nová generace robotů, ale vše není tak růžové, jak si všichni představují..... Podle mě parádně vymyšlená podívaná, která sice místy ztrácí tempo, ale to nahrazuje skvělý audiovizuál. Filmek má skvělý efekty, parádní soundtrack a povedené obsazení. Akční scény jsou hodně povedené a hláškující Will Smith se do filmu hodí. Za mě 95% :) ()

Una111

No tak tohle bylo pro mne zklamání. Čekala jsem Asimova, jehož povídku jsem četla, a dočkala jsem se průměrné akční sci-fi zábavy. Ne že by to bylo úplně k ničemu. Dobré efekty a triky, slušná hudba. A to je asi tak všechno. Povídka Isaaca Asimova je skvělá, ale tohle zpracování se o zvučné jméno autora předlohy pouze bokem otřelo a jinak s ní nemá nic společného! A to je něco, co naprosto nesnáším. Tohle by mělo být trestné. - Ukradli jste myšlenku, vymysleli jste si nový scénář, inu, dobrá, tak se pod to podepište a nezaštiťujte se jménem proslulého autora. Toť vše! ()

Kryton

Vynikajicí Alex Proyas, vynikající Will Smith, vynikající triky a vynikající ..... mám pokračovat? Film jsem viděl nejednkráte Vynikající akční scifi s výborným hereckým obsazením. Proyas natočí jen pár filmů , ale ty vždy stojí za to (Vrána,Smrtihlav). Kežby jiná akční scifi byla na takovéto urovni, ale to bysme si nemohli vychutnat tento skvost ;-). ()

Lokutus

Velmi vydařená ponurá vize budoucnosti, ve které jsou lidé degradování na pozici živořících loutek, jejichž všechny činosti obstarávají jejich mechaničtí spolupracovníci z dílny korporace US Robotics, jejíž spoluzakladatel a hlavní designér Alfred Leny spáchal sebevraždu, jíž má vyšetřovat mladý detektiv Dale Spooner, trpící robofobií. Ne vše je však tak, jak se na první pohled může zdát a k finálnímu rozřešení je potřeba dojít cestou plnou chybných odboček, která však do sebe v závěru dokonale zapadá a jako celku se tomuto snímku nedá vytknout zhola nic. V akčních scénách kamera létá kolem herců, technologie (ať již popisované nebo využité k vytvoření této vize budoucnosti) fungují rovněž bezchybně a hudba Marca Beltramiho je už jen třešničkou na tomto velkém letním blockbusterovém dortu. ()

ladko

Will Smith je posledný človek na zemi, ktorý neverí robotom a má pravdu, lebo roboti sú kur.y.:). Akčné scény sú bezchybné, príbeh takisto nechýba(čo u akčného filmu nie je pravidlom, ale skôr výnimkou, že?), tempo graduje, jednoducho akčné scifi ako sa patrí. ()

themic

WSmith je pan herec i v robotickém světě. Film o obyčejných robotech a jednom neobyčejném, který prožívat "lidské" emoce. Téma je sice hodně vzdálená, jestli vůbec reálná budoucnost, přesto zajímavá podívaná po stránce techniky a efektů. Tu se LaBeouf ještě ukazoval jen ve vedlejších rolích. 90% ()

agentmiky

Will Smithe mám velmi rád a film Já,robot patří u mě k nejoblíbenějším.Filmy týkající se robotů a obecně umělé inteligence mě vždy zajímaly.Zde si režisér pohrává s myšlenkou,jak by to vypadalo,kdyby jsme za pár desítek let normálně na ulici potkávali roboty,kteří by oddaně sloužili lidem.Will Smith zde podal výborný výkon jako vždy.Navíc ho podpořil vtipnými hláškami.Na to,že je film už dvanáct let starý,tak oplývá velmi mistrovsky vytvořenými akčními scénami,z kterých se mi v některých chvílích až tajil dech.Příběh je taktéž dobrý a promyšlený.Není co řešit,jasných 90% ()

zdepapepa

Hezká filmová "studie" slavných 3 zákonů robotiky. Pomalu se nám blíží rok, do kterého je film posazen, tak jsem zvědavý, jestli to ještě k tomu dotáhneme. Co se ale týče Willa Smithe v budoucnosti, tak preferuji Legendu a ne Robota. ()

Adasin

Možná místy lehce předvídatelný, ale zato luxusně podaný příběh se spoustou zajímavých myšlenek v chytrých dialozích, který dokáže jak dojmout tak zaujmout. Will Smith tu za mě podává jeden z nejlepších výkonů, kdy jsem mu věřila i ty vážné pózy, což mě samotnou celkem překvapilo. Málokterý film o robotech je tak dobře akčně i trikově zvládnutý a přitom se neutápí v hloupostech. 9/10 ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)