V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

otík

Absolutní spokojenost mě jímá po shlédnutí tohoto výborného letním hitu. Výborný a zajímavý příběh, nabouchaný a velmi sympatický Will Smith, dokonalé triky, skvělí roboti a velmi slušné tempo. Vůbec se u toho nedá nudit, navíc když Smith přidá pár suchých a humorných hlášek. Tak trochu to připomíná Minority Report, jen nálada fillmu je uvolněná, ne tak vážná. ()

AGO

Podľa fascinujúcej predlohy Isaaca Asimova sa dali natočiť dva druhy filmov. Inteligentný film o možnej ztrate kontroli nad technológiamy, ktoré sami tvoríme, alebo iritujúca hollywoodska srágora. Alex Proyas nam dal hybrida, našťastie z väčšej časti “říznutého” prvou možnou variantou. No a vznikol duchaplný, akčný a efektívny, zručne natočený blockbuster s bezchybnými digitálnymi efektami. Keď nabudúce Alex upustí od amerického mainstreamu ešte trochu viac, (Stíhačky. Prečo tie stíhačky nemohli letieť rovno, ale museli spraviť tú trapnú vývrtku?! Mal som pocit konfrontácie s mojim “obľúbencom” Emmerichom!!) bude to jasných 5*. ()

AdaMM

Možná by si Will Smith za šikovnost zasloužil ještě půl hvězdičky navíc - roboti i nové Audi stojí za koukání, ale ten děj!! Je to strašně děravé, předvídatelné a jak už někdo poznamenal, strukturováním děje i výstavbou zápletky je to neuvěřtelně zastaralé, opravdu na úrovni doby vzniku předlohy - ale u knih to tak nečouhá. Dá se na to dívat, ale je hromada lepších voleb... ()

Mol

DO YOU EVER HAVE A NORMAL DAY? YEAH, ONCE. IT WAS A THURSDAY! Film má skvělej nápad i zpracování, což se však nedá říct o tom technickém. CGI značně pokulhávaly již v době vzniku a bude hůř. ()

3n3my

Myslím že viac ako slušné spracovanie Asimova. K priemeru sa určite radiť nemôže, už len pre dokonalá technické prevedenie. A celkom ma hláškami pobavil Smith, ktoré obohacujú dialógy o robotike. Hviezda naviac za dojem z úplne prirodzených robotov. ()

WinnJets

Myšlenka dobrá... film průměrný, ovšem některé akční scény a především pak poslední půlhodinka celou podívanou značně degradovaly... 40% JÁ LEGENDA - toprostě není a ani se to k tomu nepřibližuje. ()

panMartin

Škoda, že nemůže být žebříček nejoblíbenějších filmů delší než jen těch 10! Protože tenhle film by tam patřil opět mě Smith potěšil bomba filmem na léto, parádní hlášky, super efekty. Will je cool policajt v botách z roku 2004, který nemá rád nic robotického, a krásnou károu (AUDI) nechal bych si líbit, krásně vymakaně udělaný roboti kteří jsou podobný lidem. Nabouchaný Will fakt korbič. Rád se na to kouknu znova a znova. ()

Nivenx

Podle mého nejde o film, který by byl dokonalý, ale jde o docela dobrou zábavu a o velice dobré provedení s dobrými efekty. Já si Já robot užíval od začátku do konce a rozhodně jsem se nenudil. 70% ()

Deyw

Super film...dobrej namet...takhle to beztak jednou dopadne.. :D skvela hudba,vizual a Will..proste pecka :) ()

SeanLSD

Ako akčná, oku lahodiaca triková zábava je to ok, ale tváriť sa, že je JA, ROBOT neviemako hlboké a inteligentné dielo, nebodaj dokonca adaptácia istého kanonického sci-fi románu, je smiešne a možno až urážlivé. ()

Radiq

Tak nevím, jestli se roboti v tomto filmu inspirovali vzhledem robota od Antivirus NOD32 nebo Björk - All Is Full of Love, ale podoba tam rozhodně je, veliká. Will Smith je drsnej nezabitelnej polda s mechanickou rukou, kterej sype z rukávu docela dobré hlášky. Z nich nejlepší je ta když kýchne a hodí: "Sorry, I'm allergic to bullshit." chch. Willu Smithovi zdárně sekunduje krásná a sympatická Bridget Moynahan, ostatní lidské role jsou hodně vedlejší. Vím, že když jsem tento film viděl poprvé, dost mě nadchlo to futuristické zpracování všeho (samotní roboti, auta, město a život na ulicích, technologie a jiná různá udělátka) a i všechny efekty se povedly. Samozřejmě stranou nechávám přehnané akční sekvence a zpomalenou (přesnou) střelbu v letu a podobné nesmysly. A samozřejmě málo lidskejch obětí a krve, aby to mohlo vidět co nejširší publikum, bohužel. Příběh je ale silně chytlavej - jde vidět kvalitní Asimovova předloha, jejíž tři zákony se snad staly jedním z principů sci-fi s roboty. Takže já jsem spokojen - myslím, že to je zatím to nejlepší, co Alex Proyas vyprodukoval. ()

Aargh

Poprvé jsem se neubránil nadšení. Při druhém shlédnutí, se znalostí pointy, jsem se první polovinu filmu už nijak zázračně nebavil. Proto "pouze" čtyři body. ()

Decker

Hodnotim tento film velice kladne proto, ze me dokazal celou dobu promitani udrzet v akci a napeti. Je to skvela scifi podivana a jsem velice rad, ze se v tomto zanru obcas objevi takovyto skvely film. ()

fantoci

Klasika od Asimova perfektně zfilmovaná a bezchybný Will Smith. Kdo nečetl povídku je do poslední chvíle napnutý jak to dopadne, a my co jsme ji četli si můžeme vychutnávat všechny ty triky a herecký koncert Willa Smithe, který dokazuje, že dokáže uhrát i vážnou roli. ()

matezzz

Vizuálně je to perfektně zpracované, triky podle mě jsou senzační. Will Smith mi tady nevadil, naopak byl docela cool a to se mi líbilo. Bridget Moynahan je kus ženské ;-) Nejvíce se mi ale líbil námět, docela mi to připomělo Druhou renesanci z animatrixu, který mám moc rád. Největší mach je Alex Proyas, díky kterému je film na vysoké úrovni. ()

filmmovier

Od filmu jsem čekal jen podprůměrnou nudnou sci - fi o ničem. Ale překvapil. Kromě zajímavého příběhu přináší skvělé triky, pěkné zpracování robotů a cool hláškujícího akčního Willa Smithe, který má fakt úžasnou motorku. V posledních několika letech se určitě jedná o jedná o to lepší v daném žánru. Nejvíc mě bavila hra na kočku a myš mezi tisíci naprosto stejnými roboty. Celý děj jsem se skvěle bavil, film opravdu dokáže zaujmout. A co, že tam je pár nedůležitých slabších míst, když je má každý film. Jako celek je to velmi epická, futuristická jízda, která vám vyrve oči z důlku. Vizuální maso, které vám dlouho utkví v hlavě. Bezchybně. 95%. ()

Saraph

Velice povedená adaptace stejnojmenného díla Isaaca Asimova. Nešel jsem do toho s velkým očekáváním, ale byl jsem příjemně překvapen. Chytře a efektně velice povedený snímek, do kterého Will Smith krásně zapadá. Zasmál jsem se u jeho sarkastických reakcí na proslovy ředitele ,,továrny na roboty". ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)