V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Muff

Alex Proyas si dovolil hodně, vrhnout se na zfilmování Asimova, klasika sci-fi. Četl jsem od Asimova většinu jeho povídek a románů a jak jsem předpokládal (a jak se tvůrci nebáli v titulcích poznamenat), film byl předlohou skutečně jen inspirován. Podle mne to ale vůbec nebylo na škodu a po delší době jsem byl opravdu nadšen. Naprostá absence hluchých míst, jedna svižná akce střídá druhou a když se vyskytne nějaká klidnější chvilka, je důležitá pro udržení linie příběhu, který výstřední detektiv rozplétá. Will Smith byl vynikající volbou, jeho chování, hlášky, nasranost, averze, všechno mu člověk zbaští i s navijákem. Triky nejsou samoúčelné, působí spíše jako dotvoření atmosféry, přestože se s nimi setkáme prakticky v každém záběru, celkový dojem dotváří řada drobných detailů, perfektní je také ozvučení a hudební kulisa, kterou člověk vědomě vůbec nevnímá. Až na ten opět přeslazený výkladový konec filmu, který naštěstí netrvá příliš dlouho. I přes drobné nedostatky (jak dlouho asi letí zvuk hlasu přes obrovskou halu s roboty? ... a ještě jeden k dabingu: řekla by doktorka Calvinová "děláte si srandu?", to asi ne) je tu spád, humor, prostě příjemná podívaná. Nadupaný sci-fi, které vždy znovu rád shlédnu, a to se o mnoha současných bijácích říct nedá. Dávám 5, nemůžu jinak. ()

Aywes

Prostě akčňák se Smithem a robotama co víc chcete :) . Smith střílí,hláškuje a běhá.Roboti útočí a utíkají. Budete se bavit, ale bez filozofických řečí.Krásně čistá akce. ()

Shley

Já, robot je skutku skvělý film s originálním, zajímavým a napínavým příběhem doplněný skvělými hereckými výkony, skvělou animací a hezkou hudbou. U některých akčních filmů se člověk mezi akčními scénami nudí, ale to se mi tady nestalo. ()

Dr.Bishop

Svižně natočená podívaná s výbornými triky a parádní kamerou. Will Smith svou roli zvládá s přehledem....přesto se Asimov musí obracet v hrobě - děj je z mého pohledu prostinký,dialogy ehm...Film zkrátka funguje jako samostatný celek,nikoliv jako zpracování skvělé knihy od skvělého autora. 80% ()

Kokutek

Vytýkám jen příliš okatou reklamu na značku Audi. Kdyby to šlo a nevypadalo to blbě, bylo by logo snad i pedálech. ()

Envy55

Videl som to už asi 10-krát a stále ma to baví pozerať. Takto si predstavujem sci-fi. Dokonalé triky a zvladnutý dej. Will Smith ako vo väčšine svojich filmoch bol vynikajúci. Pre mňa osobne najlepší sci-fi film. ()

route60

Asimov trochu jinak ale proč né, chytré sci-fi Alexe Proyase od kterého nelze čekat nějáký tupy děj a dialogy a v Já, robot to také prokázal akční scény na jedničku a triky které mnoho filmy zabíjejí tak zde mají plné opodstatnění. ()

BenchPress

Těžko hodnotit. Já, robot je film, který se vryje pod kůži svým netradičním vizuálním zpracováním, dobrými hláškami a zajímavým tématem o robotice. Kdo by neznal zákony robotiky, ale tady byl příběh pojat odlišně než v knize. Trochu víc americky, mainstreamovsky. Když ono je to u těhle Sci-fi filmů vždy podobné. Máte nějaký příběh, jednoho nebo dva hrdiny a od začátku jasného zápořnáka, který se pak může, ale nemusí změnit a na vás čeká poněkud nečekaný závěr. V tomhle filmu to bylo to druhý. Nečekal jsem, že hlavní záporňák bude zrovna takovýhle, ale to bylo svým způsobem dobře. Je to dobrý film, ale u takovýchto předem víte jak to skončí. Jak to udělat jinak. Ostrov pro mě o něco lepší. Polepším. 4/5. ()

x_ander

Pro mě jedno z nejlepších novodobých sci-fi vůbec. Má to akci, skvělé efekty, hudbu, hláškujícího Smithe, sexy holku a hlavně myšlenku. A samozřejmě Sonnyho, bez kterého by se celý I, robot sesypal. 90%. ()

Stanmi

Vítejte v budoucnosti, kde se roboti stali nedílnou součástí společnosti. Na trh má být právě uveden nový typ robota, když tu náhle je jejich vynálezce Dr. Lanning (James Cromwell) nalezen mrtev. Vše nasvědčuje na sebevraždu, pouze vyšetřující detektiv Spooner (Will Smith) je přesvědčen, že byl zavražděn robotem, což však dle tří zákonů robotiky nemá být proveditelné... Popravdě nevím, kolik toho zbylo ve filmu z původního příběhu Isaaca Asimova, nicméně to nemění na faktu, že se jedná o kvalitní sci-fi, které sází především na dvě jména a to na Willa Smithe a Alexe Proyase. Ten první ztvárnil paranoidního, hlaškujícího policistu a protože Will je tady na vrcholu sil, tak v jeho podání i ten product placement vypadá stylově, no a Alex, který si mne získal už skvělou Vránou, i zde dokáže vybudovat skvělou atmosféru a k tomu přidat patřičně líbivý vizuál. Ale samožřejmě i ostatní herci, kamera, hudba, vše šlape, tak jak má. Příběh je v zásadě přímočarý, ale nechybí mu i určitá hloubka, což je vzhledem k tomu, že film je prakticky klasický blockbuster, celkem dobré zjištění. Já, robot tak má prakticky vše co lze od pořádného sci-fi očekávat, charismatického hrdinu, zajímavý příběh, dobře budovanou atmosféru, kvalitní triky a efetky a osudovou hudbu, to vše v jednom úhledném balíčku. ()

harycek

Já vlastním knihu " Já robot" od Asimova a četl jsem ji mnohokrát, ale tento film nejlépe vystihl atmosféru příběhů všech povídek.Má nějakou asociaci s filmem OKO DRAVCE!!! ()

jack_scott

Film, který má výborný příběh o tom jak se AI rozhodne pomáhat lidstvu i proti jeho vůli. Příběh na pět hvězdiček, NJN,Isaac Asimov...co dodat. Filmové zpracování už je horší...Prostě klasický sci-fi akční thriller s Willem Smithem..ale na 85% to je určitě. Být to zpracováno někým jiným, mohlo to mít fakt víc. na druhou stranu tím že to nebyl otak vážné, tak to bylo jakožto jiný úhel pohledu na svět taky zajimavé. Za mě spokojenost. ()

anger69

nechápu tak vysoké hodnocení tohoto filmu, i když je to sci-fi tak je to nehorázně přepálený. hlavně scény na motorce a konečná řežba,to mě uplně rozsekalo. jediné plus je že to vypadá hezky. ()

garry

Dobře udělané. Jinak je to hrubé znásilnění Isaaca Asimova hollywoodskými producenty. Hlavní hrdina se svými hláškami je akční tupec k smíchu. Prostě to nebylo natočeno pro intelektuály pro něž bylo klasické sci-fi původně určeno. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)