Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

rodan21 odpad!

Absolútne som "nepochopil" čím malo toto pseudodielo akože zaujať, nepostrehol som jedinú jeho kvalitu, či prednosť. Toto bolo prvotriedne klišé + trapošina. Jeden z najhorším filmov, aký som kedy vôbec videl ()

Matulko_

Čisto subjektívne: Je mi ľúto, príbeh bol pre mňa hrozne nezáživný a vizuálne spracovanie mi nesadlo. Prvých desať minút som dúfal, že sľubne sa začínajúci príbeh mi doplní vizuálna stránka, postupne však nádej klesla. S animáciami nemám problém, ale keď je v PC urobené všetko od prostredia mesta až pomaly po písacie potreby, tak už musí byť dokonalá aspoň príbehová rovina, alebo to musí mať aspoň nejakú silnejšiu myšlienku, dej, hocičo. Chápem, že to bolo točené dekádu dozadu, len menej je niekedy viac a autá či chodníky nemusia byť z PC a efekt bude atraktívnejší. Gwyneth Paltrow líčenie a kostým z 30. rokov veľmi pristane, ale nemení to nič na tom, že repliky jej postavy, ostatne rovnako ako repliky ostatných, sú unavujúco nudné a ploché. Poňatie „záporáckych“ strojov v duchu Wellsovej vojny svetov tiež nebolo úplne podľa môjho gusta. Conranov kraťas, hoc technicky jednoduchší, na mňa pôsobil oveľa atraktívnejšie a sľubnejšie. ()

Igby

Tak ako tu už bolo veľa krát spomenuté, príbeh nieje nič moc. Dobro vs. Zlo. Dobro vyhraje a z neba pršia žirafy. Ale čo sa vizuálnej stránky týka - zbožňujem to. Zatiahnem závesy zhasnem svetlá a vychutnávam ako sa len dá. Jo a predstava budúcnosti z minulosti natočená v budúcnosti o minulosti v ktorej predstava budúcnosti bola založená na minulosti ... :D Super :D ()

Matlosek

Polly.... Máš tam krytku. :D Dobrý film, ale ten filtr či co to bylo byl příšernej. Vypadalo to jak na instagramu. Asi kvůli těm efektům to museli udělat tak hnusný. ()

Bragi66

Steampunkový SF film se vzducholoděmi a dr.Totenkopfem. Vizuálně dosti vtipné retro 30. let se značnou nadsázkou, ale nohy tomu poněkud podráží řídký příběh u kterého nelze nevzpomenout holografické simulace Kapitána Protona ze Star Trek. Tolikrát už bylo řečeno, že vizuál, atmoška a nadsázka film neudrží a oni si nedají říct, že kde není příběh, tam je za chvíli pusto. ()

vinducha

Koukám , že po tomto už pan Conran nic dalšího vyjma kraťasu nenatočil , jako sci-fi a animáky mě docela míjejí , ale tohle se mu tedy povidlo , to se musí uznat. ()

Hungry Ant

Souhlasím s tím, že autor vstoupil na docela neznámou půdu a projekt je odvážný, myslím si ale, že se zadařilo a film prorazí. Bylo to opravdu stylové a precizní, člověk jako by koukal do starých komixů a i hrdinové se chovali jako hrdinové tehdejších příběhů, moc pěkné. Hned mam chuť zase přečíst pár Verneovek, nebo něco od Trsoky : ) ()

ado7

Formanov Vynález skazy a The Incredibles v jednom filme. Vynikajúco som sa bavil, ale v podstate ani neviem prečo :o) ()

lobsang

Vizuálně strhující retro, které jde ve své stylizaci až za hrob a to se mi líbí. Do posledního šroubku dotažená záležitost, která milovníky starých filmů musí plně uspokojit. Jsem opravdu velmi rád, že se někdo odhodlal k natočení takového kousku. Vizuální stránka je dokonalá směs starého noir filmu a moderní technologie, z postav dýchá odér Humphreyho Bogarta a celé je to královsky zábavné. Nelze než hodnotit plným počtem, jen doufám, že se nestrhne névá vlna retrosnímků, které ve své jalovosti zahluší takovouto perlu. ()

berapav

Být to "normální" film, tak bych to měla za pěknou kravinu... Ale ten příběh se nesmí brát vážně. Po vizuální stránce je to nádhera. Sečteno a podtrženo - pitomoučký příběh ve skvěle provedeném hávu. ()

Alexis

Takhle to vypadá, když režisér-nadšenec dostane k dispozici 60 miliónů, aby pomocí nejmodernějších technologií vytvořil svoji vlastní vizi 30 let minulého století. Vizuálně je film na snové úrovni, především první půlhodinka v N.Y dodává pojmu vizuální obžerství nový význam. Obsahová stránka ovšem za touto vizuální nádherou silně pokulhává. Kerry Conrad pojal Sky Captain jako poctu béčkovým dobrodružným románům, proto Gwyneth Paltrow a Jude Law procestují nespočet lokací, které sice figurují ve snech kluků hltajících knihy odvahy a dobrodružství, ale výsledkem je, že ke kompaktnosti má děj daleko, stejně jako zápletka k originalitě nebo rafinovanosti. Entuziasmus, s jakým si Conrad vydupal ze země svého nebeského kapitána zasluhuje obdiv, ale neambiciózní příběh film zbytečně odsuzuje na pouhou efektní podívanou. ()

Ludva

[2020-04-04] [2011-03-12] [2009-01-17] [2007-03-21] * Krásně pitomoučký scénář (být mi tak deset, dvanáct let, užil bych si to ještě víc) plný těch neprofláknutějších klišé naprosto dokonale sedí ke zvolené výtvarné stylizaci. ()

Lion438

Přiznám se, že Sci-Fi moc nemusím. Konec konců ani se na podobné filmy nedívám. Na tenhle jsem se díky jednomu doporučení podíval a ani nelituji. Sled moster a technických zázraků vypadal docela zajímavě. Navíc jsem musel ocenit i skvělý český dabing. Jude Law měl jako českého zástupce Marka Liberta, je myslím mezi nimi i lehká vzhledová podoba, takže je kvalita i opodstatněná. ()

mindkiller

Svet ako z rozprávky pre trochu väčších a náročnejších. Efekty boly skvelé i keď je fakt že dosť často bolo jasne že to nieje skutočné ale vďaka kontrastu, nápadu, bojovým scénam ( ktoré nemali chybu ) sa oplatí pozrieť si film Svet zajtrajšku. 8,5/10 ()

XviD

Tak trochu Hvězdné války, něco z Jurského parku, scéna z Pána prstenu, i naše česká Amerika se tam najde, Sedm let v Tibetu, fórky z 007 a dobrá hudba ala Indiana Jones. Hlavně ale hodně lepidla, tmelu a montážní pěny, aby to vůbec drželo po hromadě. --- Ze začátku oslňující, pak nadějné, trpělivé očekávání střídá zívání, následuje nuda a zklamání. --- Patina starých filmů z toho dobrý film neudělá. A efekty nevyváží absenci příběhu. Jako by jim někde po půlce došel dech. Doporučuji vypnout ve chvíli, kdy se objeví první příšera, ale kde nají v sobě tu sílu, že… ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení