Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

viky13

Velmi originálně pojatý nudný film. Z části černobílý obraz a Jude Law s Gwyneth Paltrow to zachrańují. ()

darthhokro

Příjemně povedené retro sci-fi. Docela mě i mrzí že to nedotáhli na původně plánovanou trilogii. Gwyneth ten design 30. let vyloženě sekne :) ()

Hydr0gen

V záplavě hollywoodských blockbusterů potěší naivitou a zajímavou vizuální stránkou. Těšil jsem se hodně, ne že bych byl zklamán, ale trailery naznačovaly ještě větší vizuální nářez. A ten konec mi přišel...trochu "divnej". Doufám, že bude nějaké pokračování, třeba "Sky Captain and the invazion from the Outer Space":). ()

Unka

Mne film zklamal... velmi. Vlastně nezklamal. Já jsem od něj totiž moc nečekala. Gwyneth Paltrow považuji za dost špatnou herečku, která si až na pár výjimek (Zamilovaný Shakespeare a Talentovaný pan Ripley) vybírá dost špatné filmy. To, co mi vadilo na Světu zítřka asi nejvíce, byl právě její výkon. Mnozí (především kritici...) se rozplývají nad tím, jak úžasně rozkošné a staromódní byly její scény s Judem Lawem. Že odkazují na slavné filmové páry jako Katherine Kepburn - Spencer Tracy a další. Proboha! Ty jejich křečovité hlášky a "cukrbliky" že se dají přirovnat k absolutně přirozeným a navíc vtipným dialogům filmů před půl stoletím a starším!?! Právě tyhle scény mě utvrdily v dojmu (a názoru), že si pan Conran jen na něco hraje, že to - bohužel - myslí vážně (protože žádný náznak nadsázky či ironie jsem nepostřehla) a myslí si, že mu to díky "velkolepé" technické stránce filmu vyjde. Ano, obrazově je snímek velmi zajímavý. Mnohdy vám ani nedojde, že to všechno není reálné, ale stvořené pouze v počítači. Ale vizuální stránka filmu není jediné, co by mělo fungovat! A pokud je vyzdvižena na úkor všeho ostatního (a když navíc i ona sama o sobě někdy dost kulhá - viz nepálská lokace jak vyšitá z LOTRa, jmenovitě imitace Roklinky...), nemohu se přidat k zástupu nadšenců a opěvovatelů tohoto "přelomového" díla. Pro mě je to jeden z nejhloupějších filmů poslední doby, a nezmění to ani Laurence Olivier. ()

maeb

Skutečně vyjímečné dílo, ze kterého přímo čiší radost a láska k filmu. Stylové od začátku až po úplný konec. Žehrat na přílišnou jednoduchost děje je imho naprostým nepochopením tohohle filmu. ()

Zdenda

Nádhera. Z tohoto filmu číší láska k tomutp médiu a je to znát... Pravda je strašně moc infantilní, ale to přece nikdy nikomu neublížilo, naopak. Trochu my připomíná filmy Hayaa Miyazakiho, i když k jejich dokonalosti Světu přeci jenom něco chybí... ()

MrMir

Vizualni stranka bombasticka! A scenar taky nebyl tak spatny jak se puvodne tvrdilo. Pro me rozhodne prijemne prekvapeni. ()

mikhail

Tak toto je klasika! Dovolím si tvrdiť, že sa jedná o jeden z najopomínanejších sci-fi filmov poslednej dekády. Snímka je síce pojatá dosť komiksovo, ale to je to najlepšie na celom filme! Hollywoodske trháky tipu - Spiderman, Ironman, Batman sa s týmto dielkom môžu len ťažko rovnať. Pravdepodobne je to aj tým, že režisér nebol striktne viazaný producentmi, ktorí by očakávali prehnaný zisk ako pri vyššie uvedených snímkach. Ešte by som reagoval na komentáre niektorých kolegov týkajúce sa "jednoduchšieho príbehu". Podľa mňa opak je pravdou. Keď idete do kina napríklad na Spidermana od prvých 10 minút viete, kto je Spiderman, jeho nenaplnená láska a zloduch. Scenár Vám jednoducho nemá čo nové priniesť, okrem otvoreného konca, aby mohli vznikať pokračovania (Návrat Spidermana, Spidermanov boj, Spidermanovo rozhodnutie)! Naproti tomu vo "Svete zajtrajška" nikto nepočítal s pokračovaním čo umožnilo nielen grafické orgie, ale aj "vycucnutie" príbehovej línie do maxima. Nechcem prezrádzať pre tých čo film nevideli, ale záver je jednoducho úchvatný a nemusíte mať strach, že by ste už 90 minút pred koncom vedeli ako to v skutočnosti skončí. BTW. V poslednej časti Spidermovho návratu III s poddtitulom Spidermanova svadba (natočenej cca o 30 rokov) si určite nestarnúci Spiderman zoberie neter sesternice svojej bývalej lásky z prvej časti - Sorry za SPOILER ;o) ()

HarveyDent

Film, který vás přesvědčí jak krásné je točit filmy. Respektive jak krásné to nemohlo být a jak krásné to ani být nemůže. :-) 80% ()

Romeroo

Ne tak vážení tohle opravdu ne, hodně dlouho se mi nestalo, že mi ústřední dvojice herců tak hodně nesedla jako Law a Paltrow, jejich umělé herectví a výrazy a rádoby vtipné situace mě vůbec nebraly….když se podívám na obsah filmu, taktéž musím vyjádřit jasnou nespokojenost, prázdná nic neznamenající bublina, která si propůjčila obsah u mnoha předloh a snažila se podat zápletku trochu jinak…jediné co mě občas bavilo byla akce, a pár vtipných momentů Ribisiho…jé já zapomněl na Angelinu, ta pani by byla HOT i bez očí : - ) * ()

nula87

Jednoduchoučký příběh, ale jako pocta starým filmům dokonalé. Spousta drobných nápadů, které potěší, příjemný, nenásilný humor a krásný vizuální retro styl. 70% ()

WolfIssen

Tato "retro sci-fi" mi trochu připomíná atmosféru Verneovek. Výborné technické hračky, na které je radost pohledět, decentní humor a v neposlední řadě dobrá hudba. Moc potěšilo a vrátilo do klukovských let. 90% ()

Nessos

Povedený mix Jurského parku, Transformers a Indiana Jonese (hlavně hudba). Od každého něco, všechno ale klape a kupodivu funguje. I ten "starobní" háv 30. let je vcelku povedený. Navíc fantastická Gwyneth. ()

Bulish

Efekty pěkné, herecké výkony vydařené a jistý druh humoru, který se mi zalíbil. Bohužel filmu chybí pořádný příběh, ale i tak děj rychle skáče dopředu, takže na nudu není většinou čas.. Není to nejspíš film, na který se budete koukat znovu a znovu - ale za podívání to stojí. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení